Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Trans Brdy startují seriál Kolo pro život

19.4.2017 12:10

Těšíte se na tu neskutečnou atmosféru a nadšení těsně před startem prvního cyklistického závodu? Přijeďte s celou rodinou na Kolo pro život do Dobřichovic!

Bookmark and Share

 

Trans Brdy České spořitelny odstartují 22. dubna v Dobřichovicích u Prahy 18. ročník největší a nejoblíbenější série závodů horských kol pro širokou veřejnost. Každý, kdo má rád horské kolo, by v údolí řeky Berounky předposlední dubnovou sobotu neměl chybět. Zázemí areálu v Dobřichovicích po předchozích dvou vydařených ročnících do třetice rozzáří barevné stany a stánky, poutače a především kola, helmy a cyklistické dresy malých i velkých závodníků. Tady se poprvé seznámíte se všemi novinkami ročníku 2017. Start hlavního závodu ozdobí zvučná jména českého MTB v čele s nejlepším českým bikerem, Jaroslavem Kulhavým, který je i letos tváří celého seriálu.

Dospělí závodníci mohou vybírat ze tří tras. Všechny startují v bezprostřední blízkosti zázemí v ulici 5. května. Hlavní trasa B měří 61 km a zdoláte na ní převýšení 1590 m. Bikery čekají technické i kořenové pasáže, pěkná stoupání a sjezdy, ale také spousty rovinatých úseků po voňavých brdských lesních cestách a cestičkách s krásnými vyhlídkami po okolí. Trať bývá suchá, až na pár úseků, které jsou celé jaro mírně rozbahněné a vysuší je až letní slunce.

Kratší závodní trasa C v délce 39 km nabídne převýšení 1149 m. Vede po stejné trase jako „Béčko“, ale na Soudném se od delší trasy, která pokračuje až k Jelením paloukům, odkloní, aby se po necelém půl kilometru zase napojila na závěrečné společné kilometry do cíle. Na této „žluté“ trati mohou závodit i kadeti a kadetky (14 – 16 let). Obě závodní trasy jsou o něco delší než v loňském roce. K úpravám došlo na sedmém kilometru, kde si v okolí kopce Červená hlína užijete další lesní pasáže a před cílem se nově podíváte nahoru na kopec Hvíždnice. K dispozici jsou 2 občerstvovací stanice, první se nachází zhruba v polovině trasy B na Stožci a druhá se z loňské Rochoty posunula na Halouny. Na stejných místech mohou závodníci v případě technických problémů využít služby mechaniků v Servis pointech Park Tool.

Součástí obou tras je novinka KPŽ 2017, tzv. Birell segment. Takto vyznačený zajímavý úsek trasy najdete na všech závodech Kolo pro život 2017 a rozhodně stojí za to, pořádně si ho užít. Na Trans Brdech se Birell segment nachází cca na 50. kilometru a je situován na vrch s vyhlídkou - Babka. Brdské lesy ukrývají místa, která se svou krásou vymykají mnohému, co kolem Prahy můžete najít. A jedním z takových míst je právě Babka.

Pro ty, kteří si chtějí na kole především užít pohodový den a netouží po závodním nasazení, je připravená nezávodní vyjížďka trasy D – Fitness jízda na 17 km s minimálním převýšením 280 m. Trať zavede cyklisty do nádherné lokality karlického údolí, kde se projedou probouzející se jarní přírodou a v průběhu jízdy mohou načerpat nové síly v lesní občerstvovací stanici Vojenských lesů a statků, partnera závodu. Na vyjížďku zveme rodiny s dětmi, aktivní seniory i svátečních bikery, prostě každého, kdo má kolo a chce se projet jarní přírodou na vyznačené a zabezpečené trati.

Dříve než odstartují trasy B, C a D se ke slovu dostanou nejmenší závoďáci – děti v 5 věkových kategoriích (od nejmenších do 13 let) a jedné speciální kategorii mrňousů na odrážedlech v rámci dětského seriálu ČT Déčko Junior Trophy. Trasa dětských závodů bude vyznačena hned vedle zázemí, na děti čekají kromě závodů také další aktivity ve stanu Dětského klubu, v Modré zóně České spořitelny nebo na dřevěné, pumptrackové dráze Chupa Chups. Každého, kdo se chce naučit něčemu novému na kole, zveme do Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ. Zábavná výuka jízdy na kole bude probíhat pod vedením zkušených instruktorů.

Pro všechny účastníky závodu jsou připravené nadstandardní služby nejen na trati, ale také v zázemí. Využijte k občerstvením a klidnému posezení Modrou zónu České spořitelny, Depo Kooperativy s bezplatnou úschovnou kol, teplými sprchami a mycími boxy, zúčastněte se soutěže se ŠKODA AUTO o zájezd na Tour de France, vyperte si dres na místě v prádelně Whirlpool, nebo si nechte poradit, kam v okolí Brd vyrazit v neděli na další výlet v novém Info pointu KPŽ - Česko jede.

Bohatý doprovodný program je připravený pro všechny návštěvníky akce, nebude chybět skvělý výběr občerstvení, slavnostní vyhlášení a odměnění dětských i dospělých vítězů ze všech kategorií na velkém pódiu, tombola, spousta zajímavých soutěží pro děti i dospělé a prodejní stánky partnerů letošních závodů Kolo pro život.

Nenechte si ujít otvírák bikerské sezóny 2017 v krásné přírodě jen kousek od hlavního města. Přijeďte s celou rodinou do Dobřichovic a nalaďte se definitivně na jaro a novou bikovou sezónu. Zvýhodněná online registrace na závod na www.kolopro.cz je otevřená do půlnoci 19. 4., registrace na místě bude možná v pátek od 18:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 11:00.

Těší se na vás organizátoři seriálu a pořadatelé závodu, stejně jako partneři 18. ročníku Kolo pro život, a partneři závodu Vojenské lesy a statky, Středočeský kraj a město Dobřichovice.

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Trans Brdy startují seriál Kolo pro život"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz