Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Moravská premiéra KPŽ 2017 bude i letos v Hustopečích

26.4.2017 10:40

Druhý závod seriálu Kolo pro život v Hustopečích je současně otvírákem moravské části seriálu. Svoji premiéru si odbyl v roce 2015 a místní pestrá trať plná atraktivních pasáží s řadou stoupání v malebné jihomoravské krajině se v seriálu skvěle zabydlela.

Bookmark and Share

Krajina Hustopečska a Kloboučska je z hlediska horské cyklistiky zatím méně využívaná než nedaleká Pálava nebo Lednicko - Valtický areál, ale ti, kteří ji už objevili, se sem rádi vrátí i potřetí. Ve zvlněné krajině se tady střídají pole s vinohrady a lesy. Nádherné jsou i prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Nebude chybět ani jízda jarními rozkvetlými vinicemi a voňavými ovocnými sady, které jsou s jihomoravskou přírodou v okolí Hustopečí neoddělitelně spojeny.

Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO v Hustopečích nabízí tradiční tři varianty trasy B, C, D. Hlavní závodní trasa B měří 50 km (převýšení 1432 m), zkrácená trať C 30 km (převýšení 920 m) a nezávodní fitness verze trasy D 16 km (převýšení 473 m). Všechny tratě startují na Dukelském náměstí v Hustopečích a končí přímo v areálu společnosti AGROTEC Hustopeče.

Na jihomoravské poměry nabízí krajina okolo Hustopečí překvapivě zajímavé terény pro horská kola a závod Kola pro život tohoto potenciálu plně využívá. Na tratích si užijete celou řadu rychlých sjezdů, ale také prudší výjezdy, které prověří vaši kondici. Technicky patří tratě k těm jednodušším v KPŽ, v Hustopečích ale uspějí především ti, kdo v zimě a na jaře poctivě pracovali na síle v nohou. Jízdu na kole si však určitě užijí i méně trénovaní cyklisté, kteří jezdí na kole především pro radost a aby se udržovali v dobré kondici. Birell segment, atraktivní a nezapomenutelný úsek tratě tentokrát pořadatelé situovali na stoupání k hustopečské rozhledně, které je jedním z nejnáročnějších na tratích závodu. Možnost poměřit se s ostatními závodníky na tomto úseku pomocí aplikace Strava určitě nebude chybět.

Mezi startujícími se objeví i na druhém závodě slavná jména s hned několika olympijskými medailemi na krku. K favoritům hlavního závodu bude určitě patřit Jaroslav Kulhavý, tvář seriálu Kolo pro život, a rozhodně žádný špatný výsledek se nedá očekávat ani od skifaře Ondřeje Synka, který už v minulosti ukázal, že mu to parádně rychle jezdí i na kole a běžkách.

Chystáte se do Hustopečí vyrazit s celou rodinou? Pak vám doporučujeme zvolit Fitness jízdu trasy D, určenou především rodinám s dětmi nebo bikerům, kteří nutně netouží po absolutním závodním pojetí cyklistiky. 16 kilometrů dlouhý okruh vás provede vinicemi v okolí Hustopečí s nádhernými výhledy na město a nedalekou Pálavu. Určitě se na chvíli zastavte, odpočiňte si a pokochejte se jarními obrazy. Velká část „D“ je naplánována do místních mandloňových sadů na hustopečském Starém vrchu nebo po březích rybníků ve Vlčí dolině. V okolí Hustopečí sotva najdete malebnější vyjížďku. Na stejné trase D odstartuje také letošní premiéra pro mladé závoďáky – Junior Trophy Marathon. Mládež a kadeti ve věku 10 – 16 let vyrazí na svůj nový závod o několik minut dříve než zbývající peloton Fitness jízdy, aby si v cíli nejlepší tři kluci a holky v kategoriích 10 – 11, 12 – 13 a 14 – 16 došli na stupně pro zasloužené medaile a cenu.

Seriál KPŽ je „pro život“. A život, to jsou především děti. Speciálně pro ně jsou připravené závody seriálu ČT Déčko Junior Trophy v pěti věkových kategoriích, se zlatým hřebem dětského sportovního programu – kláním mrňousů na odrážedlech. Na každé dítě čeká dáreček v cíli, a pro ty nejrychlejší vyhlášení na pódiu a zasloužená odměna i ceny. Po celý den se můžete s celou rodinou zapojit do tradičně nabitého doprovodného programu KPŽ, třeba ve stanu Dětského klubu pro nejmenší, Modré zóně s trampolínou, skákacím hradem a dalšími atrakcemi a dovednostními soutěžemi, na pumptracku Chupa Chups nebo ve škole jízdy na kole – Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ.

Ve spolupráci s titulárními partnery závodu – AGROTEC a ŠKODA AUTO - připravujeme další doprovodný program, jehož součástí bude dětské odpoledne, divadelní vystoupení pro děti, možnost vyzkoušení opravdových bagrů a traktorů AGROTEC, testování automobilů ŠKODA nebo speciální mandloňová prémie u rozhledny na Starém vrchu a letošní novinka – ochutnávka nealkoholických vín. Druhý závod Kola pro život v Hustopečích nabízí jeden z nejatraktivnějších programů v seriálu a je určitě super tipem pro všechny, kdo chtějí aktivně strávit poslední dubnový víkend!

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Moravská premiéra KPŽ 2017 bude i letos v Hustopečích"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu