Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole nebo pěšky putujte v sobotu 20. května Modrými Horami

12.5.2017 14:37

Tradiční výlet pro cyklisty a pěší rozkvetlou krajinou Modrých Hor chystá v sobotu 20. května Nadace Partnerství. Májové putování okolím Modrých Hor nabízí dvě trasy pro cyklisty a jednu pro pěší, trasy budou plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního a poznávacího programu.

Bookmark and Share

Putování je součástí seriálu Krajem vína, který i letos nabízí 11 akcí po Moravských vinařských stezkách, během nichž zavede návštěvníky do všech vinařských oblastí jižní Moravy a nabízí tak poznávání vinařských a folklórních tradic regionu.


Májové putování okolím Modrých hor vybízí k návštěvě jednoho z nejkrásnějších vinařských regionů na jižní Moravě, kopcovité Modré Hory ohromí krásnými výhledy do krajiny i ochutnávkou vyhlášených nejen červených vín. Celodenní vyžití zde najdou zdatní sportovci, ale i občasní turisté a cyklisté. „Zájemci o putování se nemusí dopředu hlásit. Registrace bude probíhat ve Velkých Pavlovicích v Ekocentru Trkmanka od 9 do 11 hodin. V ceně startovního poplatku, který činí 120 Kč, je zahrnuta sklenička s nosičkou, cyklopas s mapou tras a razítkovacích míst a doprovodný kulturní program na trase i v cíli, který je v Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích,“ říká koordinátorka Moravských vinařských stezek Eva Kvapilová z Nadace Partnerství.


Pro účastníky jsou připraveny 3 trasy. Cyklisté si mohou vybrat kratší trasu v délce 22 kilometrů, nebo lehce náročnější dlouhou 45 kilometrů. Nově byla zařazena i návštěva Starého a Nového Podvorova. Pro pěší je připravena trasa dlouhá 20 km, kterou je možné zkrátit z Kobylí nebo Vrbice veřejnou dopravou. Na všech trasách se nacházejí zastávky ve vinných sklepech a u dalších zajímavostí, kde lze ochutnat lokální výrobky.

 

V Kobylí budou od 14 hodin probíhat tradiční Dětské krojované hodečky s průvodem a folklórním programem. Své brány na cyklistické trase otevře i Bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích, kde si mohou návštěvníci na zkrácené 15minutové exkurzi prohlédnout výrobní prostory a ochutnat místní voňavé produkty. Každá zastávka bude otevřena přibližně tři hodiny, každý si tak může zvolit trasu a tempo podle své kondice.


V cíli v Ekocentru Trkmanka čeká na všechny výletníky ochutnávka dobrot a vín z regionu. V 17 hodin proběhne losování o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů nebo cyklodoplňků. Hlavní cenou je poukaz na víkendové ubytování v partnerském penzionu. Užít si večer v regionu mohou návštěvníci také u nedaleké rozhledny Slunečná, kde proběhne přehlídka mužáckých sborů s názvem Modré Hory v písni na Slunečné, kam mají účastníci putování vstupné za polovic. Akce seriálu Krajem vína usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.

Zdeňka Prekopová

Diskusní fórum pro: "Na kole nebo pěšky putujte v sobotu 20. května Modrými Horami"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz