Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

4. závod KPŽ - biková paráda v Podkrkonoší

15.5.2017 12:48

V sobotu 20. května se bude v Úpici startovat 14. ročník MTB maratonu Jestřebí hory, který je už posedmé součástí největšího seriálu cyklistických závodů pro širokou veřejnost u nás – Kolo pro život.

Bookmark and Share

Na trasách závodu jsou v posledních letech jen nepatrné změny. Většina z nich vede po kultovních místech zdejšího těžkého maratonu, na který místní stále vzpomínají jako na „Apače“. Většina míst na trase má své specifické názvy, projedete například nekonečný výjezd na Šamanovu hůrku, nemůže chybět singletrek nad Kočičákem, který nabízí nádherný výhled do údolí hluboko pod sebou, nebo mezi bikersky velmi oblíbený Švéďák, protkaný řadou cestiček, hravých výjezdů a sjezdíků. Těšit se můžete také na průjezd skalní oblastí Čížkovy kameny, kde je část trasy namotaná i přes čím dál tím víc populární stezky „Trutnov Trails“. Každý, kdo zdolá jednu z hlavních tras B, nebo C se může v cíli těšit na drobný, ale originální „finisherský“ dárek.

Obě hlavní trasa B i zkrácená C závodníky zavedou ze startu v Úpici rovnou do samého srdce Jestřebích hor. Po příjezdu na hřeben Jestřebek se trasy B a C rozdělí. Delší trasa zajíždí do CHKO Broumovsko a přes Radvanice na hřebenovou Panskou cestu a opět se spojí s kratší trasou C. Na Odolově pak dojde ke druhému rozdělení, béčková trasa zamíří na Kryštofovy kameny, Švéďák a Bohdašín, aby se před Rtyní v Podkrkonoší zase potkala s céčkovou trasou. Společně pak dovedou závodníky až do cíle v Havlovicích nad Úpou. Jak účastníci několika loňských ročníků potvrdí, trasy v Jestřebích horách patří mezi ty nejhezčí, nejvíc „bajkové“ v celém seriálu, ale také mezi ty náročnější.

A protože je Kolo pro život rodinný seriál, je samozřejmě také pro ty, co neradi „šplhají“ až tak vysoko, a daleko. Pravým opakem hlavních tras je nezávodní trasa D - Fitness jízda, určená pro výletníky, a rodiny s dětmi. V podhůří „Jestřebek“ se dá totiž jezdit i skoro po rovině! Důkazem toho je právě oblíbená „Fitka,“ která účastníky zavede až do rodiště Boženy Němcové a její babičky – do Ratibořic. Start je přímo v zázemí závodu v Havlovicích a trasa vede celou dobu po zpevněné cestě podél řeky Úpy až do Ratibořic, kde je otočka s občerstvením a malým dárkem pro všechny děti. Po stejné cestě se pak vrátíte zpět do cíle, do Havlovic. Máme pro vás ale ještě jeden tip. Na obrátce vám ochotně poradí, jak na to. Vzhledem k velkému množství návštěvníků Babiččina údolí není možné trasu zavést až do samotného centra Ratibořic. Proto doporučujeme na chvíli sjet z oficiální trasy a zajet se podívat na Viktorčin splav, Staré Bělidlo, mlýn, mandl a zámek. Je to jen asi 300 metrů od občerstvovačky. Sice si prodloužíte čas strávený na trase, ale o ten přece na Fitness jízdě vůbec nejde. A ten zážitek, jak vám potvrdí ti, kteří to už loni udělali, určitě stojí za to.

Během 57 km na B trase zdolají závodníci 1580 výškových metrů. Céčko měří 38 km a nastoupáte při ní 1100 m. Nejkratší fitness jízda má délku je 22 km s pohodovým převýšením 250 m.

Vedle hlavního závodu se můžete těšit na tradičně bohatý doprovodný program. Pro děti jsou připraveny dopoledne prestižní závody ČT Déčko Junior Trophy a celodenní program plný zábavy v Dětském klubu nebo v Modré zóně pro děti, kde zajímavý doprovodný program pro děti přichystal hlavní partner závodu – Česká spořitelna. V areálu bude opět stát pravé indiánské teepee. Zázemí závodu nabídne stánky partnerů, bikerský servis a samozřejmě také širokou nabídku občerstvení. K zábavě i odpočinku pak můžete využít místní sportovní areál s minigolfem, plážovým volejbalem a maxi trampolínou.

Rozhodně stojí za to přijet do Jestřebích hor na celý víkend a navštívit nedaleký Adršpach, Ratibořice, Safari ve Dvoře Králové, nebo Krkonoše. Pro příznivce kempování je přímo v areálu připraven bike camp, který je v pátek i sobotu zdarma. Další tipy na výlet najdete na www.ceskojede.cz a www.ceskozemepribehu.cz - barokní skvost Kuks se nachází opravdu jen kousek.

Pokud si chcete užít pohodový víkend s kolem v krásném prostředí Podkrkonoší a vyzkoušet své fyzické i bikerské schopnosti při jednom z nejnáročnějších závodů seriálu Kolo pro život, Jestřebí hory jsou tou správnou volbou.

Registrace na jednotlivé trasy Jestřebí hory České spořitelny za zvýhodněné ceny probíhá on-line do 17. 5. 2017 na www.kolopro.cz. Přihlásit se můžete i na místě v pátek 19. 5., 18:00 - 20:00 nebo v sobotu 20. 5., 8:00 - 11:00. Na dětské závody je třeba se registrovat vždy nejpozději 30 minut před startem závodu příslušné věkové kategorie malého závodníka. Více na www.kolopro.cz

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "4. závod KPŽ - biková paráda v Podkrkonoší"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz