Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na poslední jarní akci KPŽ 2017 v Krkonoších si užijí závodníci i rodiny s dětmi

7.6.2017 11:50

V sobotu 17. června se sjedou na letiště ve Vrchlabí všichni příznivci MTB na poslední jarní akci série KPŽ 2017 - Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO. Organizátoři 6. ročníku oblíbené bikerské akce připravili širokou škálu tras pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, od nejmenších dětí až po skalní bikery, hlavní partner závodu ŠKODA AUTO chystá atraktivní doprovodný program.

Bookmark and Share

Celý víkend ve Vrchlabí je koncipován jako rodinná akce uprostřed přírody nejoblíbenějších českých hor. Rodiče s dětmi se mohou společně zúčastnit originální Fitness jízdy, zdatnější bikeři a bikerky vyrazí na závodní trasy B nebo C, na děti čeká dopoledne dětský seriál závodů na horských kolech – ČT Déčko Junior Trophy a skvělý doprovodný program v areálu zázemí. Mnoho rodin si pobyt v krásné rekreační oblasti určitě prodlouží až do neděle.

Žádné zázemí seriálu KPŽ nedisponuje tak komfortním prostorem, jako tady. V areálu vrchlabského letiště najdete vše, co potřebujete: prezenční přívěs, info stánek, umývárny, mechanické depo, hlídanou zónu pro kola, jídelnu, kavárnu a další oblíbené stánky partnerů, které tvoří veselé stanové městečko. Jestliže na posledním závodě na Orlíku muselo být obsazování parkovací plochy pečlivě řízeno, tady je místa habaděj a najdete zde i speciální místa pro kempování zdarma. Zájemci o účast v závodě mohou v prezenčním voze na místě přihlásit děti do dětských závodů, dospělí vybírat ze tří tras B, C a D, které disponují rozdílnou délkou i obtížností. Své kouzlo má ale určitě každá z nich. Do závodu se můžete pohodlně přihlásit předem za nižší cenu, nejpozději do 14. 6. do 24:00 na webu kolopro.cz.

Dopoledne v 9:00 tradičně odstartuje dětskou sérii ČT Déčko Junior Trophy nejstarší kategorie 12 – 13 let, následovat budou postupně všechny věkové kategorie dětí až po nejmenší chlapce a děvčátka na odrážedlech. Nezapomenutelnou kulisu poskytnou dětské trati místní letadla. Po závodech čeká na děti a jejich doprovod bohatý doprovodný program v areálu.

Jestli si chcete s dětmi společně užít opravdu krásný výlet na kole, vyražte ale s dětmi ještě na nezávodní trasu D - tzv. Fitness jízdu. Tato vyjížďka měří 33 km a má převýšení 1415 m. Najeté a nastoupané metry vás vyděsily? Nebojte se! Do délky i výšky jsou započítány i všechny úseky vzhůru, které zdoláte nečekaně pohodlně. První vám pomůže překonat lanovka z Herlíkovic na Žalý, druhý krpál budete sledovat i se svým kolem ze zbrusu nové šestimístné lanovky v úseku Svatý Petr - Pláně. Ve finále to znamená, že Déčkaři pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů. Kdo v minulosti tuto nádhernou cyklovyjížďku absolvoval, moc rád si ji zopakuje. Čeká vás vyhlídková jízda, kochat se budete pohledy na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku. Jízdu na kole vám zpříjemní také jedna občerstvovací stanice. Speciální upozornění pro účastníky trasy D: Vzhledem k tomu, že jízdné na lanovce za účastníky hradí pořadatelé, budeme pečlivě kontrolovat startovní čísla všech účastníků na stratu i před nástupem do lanovky.

Start všech tří tras je umístěn na náměstí T. G. M. ve Vrchlabí. Trasa B startuje v 11:30, trasa C v 12:30 a trasa D také v 12:30. Kvůli plynulejšímu odbavení u lanovek, mohou účastníci Fitness jízdy startovat i jednotlivě od 11:30 do 12:10, hromadně pak v 12:30. Z areálu letiště se na náměstí dostanete po vyznačené cestě cca 2 km dlouhé. Všechny trasy mají cíl v zázemí na letišti Vrchlabí.

Hlavní trasa B měří 50 kilometrů a má značné převýšení - 1801 metrů. To už je pěkná porce kilometrů a nastoupaných metrů. Tahle distance je opravdu jen pro zdatné bikery a zazávodit na ní si budete moci i s tváří seriálu a dvojnásobným olympijským medailistou, Jaroslavem Kulhavým. Závodníci po krkonošských cestách musí zdolat tři hodně těžká stoupání. Odměnou jim za to ale bude báječný pocit tam nahoře, překrásné výhledy z vrcholů hor do údolí, tradiční jízda po hrázi a také grilované dobrůtky na nejatraktivnější občerstvovačce u penzionu Hanapetr. Na pekáč se chystá krůta a vepřová kýta a točit se bude čerstvé pivo. A pokud bude vedro, přichystaná je i osvěžující studená sprška. Hlavní závod stejně jako loni povede i k Tetřevím boudám, kde přibylo ještě více terénu do kopce. Díky tomu se o něco smrsknul úsek po asfaltových cestách, což určitě závodníci přivítají.

Také na kratší trasu C (35 km, převýšení 1192 m) by se měli vydat ti, kteří už mají na kole něco najeto a nevadí jim kopce. Ke zpříjemnění jízdy vám pomohou i 2 dobře zásobené občerstvovací stanice, ta na Feře nabídne tradiční pokroutku grilovanou krůtu a další místní speciality.

Hlavním partnerem závodu Vrchlabí – Špindl Tour je tradičně ŠKODA AUTO. Škodovka pro účastníky a jejich doprovod, kromě svého stálého stánku a butiku připravila další velmi zajímavý program: V areálu bude umístěn vůz ŠKODA v řezu, na kterém vám asistenti rádi ukáží prvky aktivní a pasivní bezpečnosti. Přijďte se přiučit jak se správně připoutat, vyzkoušet jak ideálně připoutat dítě, kam a jak umístit svého psa... Pro děti bude opět připraveno několik zábavných aktivit včetně jízdy na 3D simulátoru závodního vozu. Kvůli velkému zájmu si vystojíte frontu, ale tahle jízda určitě předčí všechna vaše očekávání...

Přijeďte strávit s rodinou hezký sportovní víkend do Krkonoš. Těšíme se na vás!

Martina K. Ptáková
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Na poslední jarní akci KPŽ 2017 v Krkonoších si užijí závodníci i rodiny s dětmi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

lankový zámek na kolo, který nabízí mosazné tělo a 6mm silné ocelové lanko.

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz