Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zaleť si na 14. ročníku Houšteckého cyklomaratonu

16.6.2017 15:04

Nedaleko Prahy - v Houštce u Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi, se 24. června pojede již po čtrnácté populární závod Houštecký cyklomaraton. Jelikož se průměrná rychlost prvních závodníků v loňském roce vyšplhala na bezmála 36 km/h, dostal Houštecký cyklomaraton přezdívku "letecký závod".

Bookmark and Share

Houštecký cyklomaraton se během let, kdy je pořádán, dostal mezi nejpopulárnější závody u nás. Závod vede podél řek Labe a Jizera, borovicovými lesy a krásnou polabskou přírodou.  Houštecký cyklomaraton je určen pro cyklisty všech věkových kategorií i fyzických schopností.


Ti nejzdatnější by měli zvolit nejdelší trať (82km), jejíž část vede přes Konětopský les, kde se pořádně zapotí díky kopcům, které by v Polabí nečekali. Prostřední trať (60km) doporučujeme těm, kteří preferují svižnější tempo a méně kopců. Poslední trať (26km) je určena pro ty, kteří milují cyklistiku, ale nechtějí trhat rekordy - prostě si to chtějí užít. Součástí Houšteckého cyklomaratonu je tradičně dětský závod pro děti všech věkových kategorií.

Veškerý doprovodný program probíhá v letním kině Houštka, kde letos poprvé bude fungovat úschovna kol a batohů. Po skončení závodu je pro všechny účastníky připraven koncert kapely Dobrá Parta, na kterém si závod můžete užít zase trochu jinak.

"Na Houštecký cyklomaraton si můžete vzít celou rodinu. Zatímco vy pojedete 26, 60, nebo 82km, vaše děti si zazávodí na dětském závodě. Po závodu si  můžete vyzkoušet nová testovací kola od značky Kellys a nejen vy, ale i prarodiče si mohou vyzkoušet elektrokola Spirit. Dále je pro vás připravena řada stánků, kde si můžete zakoupit cyklistické oblečení, doplňky stravy a dokonce i zjistit svůj zdravotní stav u stánku “Srdce sportovce,” říká ředitel závodu Vladimír Škarnitzl.

Navíc, pokud se přihlásíte a zaplatíte přihlášku do 14. června, na startovním čísle bude i vaše jméno! Takže 24. června v 10 hodin se sejdeme všichni na startu na Houšteckém cyklomaratonu 2017 společně například i s Michalem Žižákem, generálním sponzorem závodu.
 

Veškeré informace naleznete na našem webu www.cyklomaraton.cz
 

Kateřina Škarnitzlová

foto: J. Siudová

Diskusní fórum pro: "Zaleť si na 14. ročníku Houšteckého cyklomaratonu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |