Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Okruh Luhačovským Zálesím

20.7.2017 11:45

Místní podmínky v okolí Luhačovic jsou velmi atraktivním terénem pro bikové závody. Právě tady v sobotu 22. července 2017 odstartuje 3. ročník MTB závodu Okruh Luhačovským Zálesím. Nová 40 km dlouhá trasa hlavní kategorie letos slibuje silný a současně náročný zážitek pro každého závodníka. Startovat se bude ve 4 kategoriích od předškoláků až po dospělé.

Bookmark and Share

Asi největší změnou oproti loňským ročníkům je délka elitní trasy, která se letos šplhá k 40 kilometrům. Pouze 15 % z této distance ochutnají závodníci v asfaltových sekcích, drtivou většinu se závod odehraje v náročném terénu, který slibuje technickou projížďku plnou prudkých stoupání a sešupů, kamenů, šotoliny ale i nádherných lesních trailů.


Trasa záměrně vede po nejhezčích místech Luhačovského Zálesí. V úvodní třetině trasy krouží kolem nejvyššího bodu závodu Komonce, dále navštíví Světlovskou zříceninu i Čertův kámen. Start a cíl je stejně jako v minulých letech u Hotelu Vega v Pozlovicích. Ne náhodou se převýšení na trati blíží k 1400 výškových metrů.


Včas přihlášení závodníci elitní kategorie si na trasu mohou obléct kompresní návleky Haven, které jsou součástí startovacího balíčku. Ti nejlepší budou závodit o krásné pobyty v některém z hotelů lázeňského města, ale šanci vyhrát nějakou tu cenu budou mít všichni jezdci v tombole po dokončení závodu.


Přeci jen o něco mírnější trasy jsou připraveny také v ostatních kategoriích. Zatímco nejmladší kategorie „Bejby“ určená pro děti do 6 let se může těšit na okruhy v areálu Hotelu Vega od 200 do 500 metrů, kategorie Junior od 7 do 10 let nakrouží 3 kilometry a starší děti v kategorii SuperJunior pak až 12 kilometrů v okolní přírodě.


V loňském roce na závodě změřilo síly nohou a technických dovedností na 300 závodníků. Na elitní trati, která měřila ještě původních 28 km, zvítězil Ondřej Fojtík s časem 1:13:13, mezi ženami pak Lucie Gruchalová s časem 1:33:43. Nová náročnější trasa se tak bezesporu dočká nového držitele traťového rekordu.


Profily tratí, aktuální informace a videa z minulých ročníků mohou sledovat mimo webu závodu také na Facebooku závodu.

František Divoký

foto: Jakub Gajzler

Diskusní fórum pro: "Okruh Luhačovským Zálesím"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu