Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Born to Bike!

24.7.2017 13:45

"BORN TO BIKE!" Již jen necelý měsíc zbývá do startu 16. ročníku mezinárodního MTB marathónu Bike Babí léto, který se uskuteční 19. 8. 2017 na Kristýně v Hrádku nad Nisou u Liberce.

Bookmark and Share

Je až k neuvěření, že se tento rodinný horský marathón, založený v roce 2002 v Chrastavě místním bikovým nadšencem Petrem Cinkánem, koná nepřetržitě až do dnešních dnů. Přes značná úskalí při organizaci (povodně, přesuny zázemí, finanční podpora, obměna realizačního týmu aj.) se snažíme pomyslnou laťku kvality závodu posouvat každým rokem výše a přinášet inovace, které Vás budou bavit. Letošní šestnáctý ročník se tak nese ve znamení motta: „BORN TO BIKE“.
 
TRASY BABÍHO LÉTA


Trasy v tradičních délkách 30, 50 a 80 km Vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu. Není tajemstvím, že především naše 80km „hot chilli pepper“ trasa s převýšením 2405 m a vysokou technickou i fyzickou náročností se stala skutečnou výzvou pro ty nejtvrdší bikery. Právě tato nejdelší trať je doslova srdeční záležitostí závodu, neboť se jedná o nejstarší jádro trasy naší šestnáctileté historie. Poněkud náročností snazší alternativy zastávají trasy na 50 km („middle way“) a 30 km („hobby“) nepostrádající ovšem nic na atraktivitě zdejší divoké přírody.


Obdobně jako každý rok jsme se při koncipování tras řídili heslem „Maximum přírody, minimum asfaltu“, můžete se tak těšit na kamenité sjezdy, lesní a polní stezky, singltraily, panoramatické výhledy – prostě vše, co divoká pohraniční příroda Lužických hor nabízí. Doslova mezi chlouby našich tras se řadí kupříkladu Skalní divadlo pod Popovou skalou, stoupání na Buk Republiky s výhledy do chrastavského okolí, hrádecký pohraniční singltrek či tajuplný Janovický les, na jehož pěšinkách si lze velmi snadno zamotat hlavu bez pozorného vnímání našeho značení!
 
Moto: „BORN TO BIKE“ se stalo také ústředním motivem letošního trička. Autory návrhu jsou Pavel Hobrlant a Vít Štrupl.

NOVINKY


V letošním roce se trasa na 50 km zařadila nově  do seriálu Haven MTB Series. Žhavou novinkou tohoto ročníku se stalo po vzoru slavného etapáku Cape Epic rovněž zařazení závodu dvojic na 80km trasu. Cílem je především prostřednictvím přísloví: „Ve dvou se to lépe táhne.“ přitáhnout co nejvíce bikerů právě na tuto nejtradičnější a nejtvrdší trasu, protože pouze zde lze okusit archetyp slova marathón! Děti se mohou nově zúčastnit Decathlon dětského Babího léta, kdy pro ně bude připraven doprovodný program a bohaté ceny.
 
Hrádecký singltrail. Autor: Roman Sedláček.

Babí léto dnes představuje jeden z posledních pravých horských marathónů v České republice. I přes nezpochybnitelnou zavedenost v cyklistickém povědomí se zde nevytratil statut rodinného závodu s příjemnou atmosférou a otevřeným osobním přístupem. Co si tedy na závěr pod Babím létem představit? Tradici, lety ověřenou kvalitu, dřinu i zábavu, fyzické dno i emocionální vrchol, magickou pohraniční krajinu, prostě aktivní, příjemně strávený den v obklopení rodiny a obdobně laděných účastníků a pořadatelů. Přijeďte tuto atmosféru okusit také na vlastní kůži!


Podrobné informace na webu, aktuální na facebooku a registrace.

Na viděnou na startu!
 

Petra Cinkánová

Diskusní fórum pro: "Born to Bike!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz