Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nejbikovější trať, nejhezčí areál, nejlázenštější atmosféra? 3x v Karlových Varech!

7.8.2017 10:29

Sezóna prázdninových bikerských závodů Kolo pro život pomalu vrcholí. První ze dvou srpnových akcí oblíbeného seriálu pro celou rodinu se koná 12. srpna v Karlových Varech.

Bookmark and Share

Lázeňské město přivítá závodníky opět v nádherném areálu Meandr Ohře. Přírodní park o rozloze 8,7 hektarů se nachází v těsném sousedství areálu bývalé vodárny v Tuhnicích. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod a cílové brány zde najdete dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít na tento závod kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník.

Největší závodní novinkou letošního ročníku je změna místa startu hlavní trasy B a kratší trasy C. Z třídy T. G. Masaryka se po několika letech stěhujeme se startovní bránou zpět na Divadelní náměstí. Ten kdo první závody KPŽ ve Varech jezdil, určitě zaplesá. Atmosféra na hlavní kolonádě dodá závodu neopakovatelnou atmosféru a závodníci pro sebe získají rozhodně více prostoru. Navíc fanouškovskou klaku z řad příbuzných a známých doplní ta místní zvědavá a zahraničně turistická.

Hlavní trasa B
(start 11:30) měří 57 km a tomu odpovídá i slušné převýšení 1500 m. Kratší závodní trasa C (strat 12:30) je dlouhá 37 km s převýšením 1140 m. Kromě těchto dvou tras pro dospělé bikery je připravena nezávodní trasa D, tzv. Fitness jízda na 24 km s nepatrným převýšením 390 m, která startuje svoji vyjížďku v 13:00 přímo z Meandru Ohře. Nemusíte se obávat délky trasy, kromě jednoho kopečku je celá vedena po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými zákoutími v okolí Karlových Varů s pěknými vyhlídkami a jednou dobře vybavenou občerstvovací stanicí. Právě Fitka je určena cyklistickým pohodářům, včetně rodinných týmů, svátečních jezdců a starších ročníků.

 

Po celé dopoledne bude v areálu meandru probíhat oblíbený dětský seriál závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy v 6 věkových kategoriích (pro děti od 1 do 13 let), který vyvrcholí před polednem kláním drobotiny na odrážedlech. Ve všech kategoriích závodí zvlášť kluci a zvlášť děvčata. Všechny děti dostanou v cíli pamětní medaili, tři nejrychlejší z každé kategorie budou vyhlášeni na stupních a odměněni. Do závodu se můžete do 9. 8. přihlásit on-line za levnější startovné na www.kolopro.cz. Na místě se můžete přihlásit na všechny trasy v pátek 11. 8. 18:00 - 20:00, v sobotu 8:00 - 11:00 (11:30).

Závodní trasy B a C doznaly oproti loňskému roku pouze minimální změny. Souvisejí právě s přesunem místa startu. Po odstartování a následném přejetí Jánského mostu přes Teplou se před závodníky postaví sice krátký, ale poměrně strmý úsek ulice Zámecký vrch, odkud po cca 250 m najedou na známou Sovovu stezku. Dál už trasa pokračuje ve stejných stopách, které vyjeli závodníci v předchozím ročníku. Tratě jsou vedeny nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavili nejen Karel IV., léčivé prameny a porcelán, ale také červencový filmový festival. Na své si přijdou jak elitní bikeři, tak amatérští cyklisté, kteří holdují rekreační jízdě.

 

Zdejší terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Charakteristické jsou také fialové koberce rozkvetlých vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které osvěžíte svoje rozpálená těla. Nemůže chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s cyklistickým názvem Kolová a respekt vzbuzujícím Peklem, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem, dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem a další brod. Tuhle trasu ryzí bikeři nazývají jednou z nejbikovějších a nejnádhernějších ze série KPŽ. Cestou navíc mohou bikeři doplnit energii a tekutiny na 3 občerstvovacích stanicích a využít zde Servis Pointy Park Tool, kde vám rádi pomohou s případnými defekty na vašem biku.

Po celý den je v zázemí akce připravený doprovodný program pro celou rodinu. Děti mají možnost hrát si v Dětském klubu, jehož centrem je stan se spoustou hraček a her. Ani v Karlových Varech nebude chybět Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ, ve které se pod odborným vedením slavných českých instruktorů můžete zdokonalit v jízdě na kole. Skvěle si zajezdíte i na pumptrackové dráze ChupaChups. Hlavní partner závodu – Česká spořitelna připravila pro děti Modrou zónu s celou řadou disciplín, her a soutěží o hodnotné ceny i dětský koutek v kryté jídelně. Po vyhlášení vítězů na pódiu čeká dospělé i děti vylosování tomboly. Největším lákadlem je ale sám Meandr. Uprostřed letních prázdnin zde děti mohou bez zábran skotačit ve vodě, ochladit se a užít si spoustu legrace na písčité pláži skoro jako u moře!

Karlovarskému maratonu poskytl záštitu primátora města Karlovy Vary Petr Kulhánek, milým hostem závodu bude cyklistická legenda Antonín Bartoníček. Pořadatelé ze sdružení A.M. bike v čele s Josefem Kolářem všem vzkazují: „Počasí je objednané a my jsme připraveni odevzdat to nejlepší. Brod u Gejzírparku se samozřejmě také těší na své oběti :)“

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Nejbikovější trať, nejhezčí areál, nejlázenštější atmosféra? 3x v Karlových Varech!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu