Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

3 přeshraniční cyklotrasy, které stojí za to

14.8.2017 14:36

Vydejte se na kolech za hranice všedních dnů. Už vás někdy napadlo nasednout v Česku na kolo a dojet třeba až k Baltu? Nás ano, proto jsme pro vás vybrali tři přeshraniční cyklotrasy, které si užijete. A když se vám nebude chtít na kole zpět, nevadí, prostě sednete na vlak a necháte se odvézt.

Bookmark and Share

Praha-Drážďany: Pohodový víkendový výlet do saské metropole


Drážďany patří mezi nejhezčí německá města, a tak by byla škoda nevyužít skvělé sítě cyklostezek a nedojet tam na kole, když je to za hranicemi co by kamenem dohodil. V Praze (nebo kdekoliv jinde) najedete na cyklotrasu č. 2 a té se budete držet celou cestu až do Drážďan. Trasa je v Česku značená dobře a v Německu dokonce výborně. Pozor na úsek u Řeže, kdy si můžete vybrat, zda pojede úzkou pěšinkou nad srázem do Vltavy nebo ho objedete. Méně zdatným cyklistům ho rozhodně doporučujeme objet. Dobré je mít s sebou v mobilu mapu a čas od času se ujistit, že jedete správným směrem. A v Drážďanech si na oslavu svého výkonu dejte dobře vychlazeného radlera.

 • Zajímavost: Během cesty budete projíždět Česko-saským Švýcarskem, kde trasa vede podél Labe největším pískovcovým kaňonem v Evropě.
 • Časová náročnost trasy: 1-2 dny
 • Přibližný průběh trasy: Praha (Troja)-Klecánky-Řež-Kralupy nad Vltavou-Veltrusy-Mělník-Račice-Roudnice nad Labem-Litoměřice-Ústí nad Labem-Pirna-Drážďany
 • Délka trasy: 237 km

Brno-Vídeň: Krajem vinařů po nejbezpečnější stezce


Cyklistická stezka Brno-Vídeň vede z Brna mírným terénem podél Svratky a proslulou rakouskou vinařskou oblastí Weinviertel až do Vídně. Její nenáročnost ocení i méně zdatní cyklisté, nejen pro které je cestou nachystáno 20 cyklistických odpočívadel. V průběhu trasy můžete odbočit na 5 tematických okruhů, které vás provedou zajímavými místy v okolo cyklostezky. Celá cyklotrasa vede až na několik málo kilometru po opravdové cyklostezce, proto bývá označována za nejbezpečnější českou cyklostezku a je vhodná i pro děti.

 

V loňském roce se po ní projelo 780 000 lidí. Nenechte si cestou ujít možnost ochutnat plody práce místních vinařů – lokální vína můžete ochutnat třeba v Židlochovicích nebo Vranovicích, ale pozor – na kolo nikdy neusedejte pod vlivem alkoholu. Na úrazy a škody způsobené pod vlivem alkoholu se cestovní pojištění nevztahuje.

 • Zajímavost: Pokud se zatoužíte cestou smočit, zastavte se v Pasohlávkách, kde najdete největší aquapark ve střední Evropě.
 • Časová náročnost trasy: 1-2 dny
 • Přibližný průběh trasy: Brno (Rondo)-Modřice-Židlochovice-Pasohlávky-Nový Přerov-Laaan der Thaya-Ungerndorf-Mistelbach-Ladendorf-Vídeň
 • Délka trasy: cca 170 km

Odra-Nisa: Na kole až k Baltskému moři


Po cyklotrase Odra-Nisa dorazíte podél německo-polské hranice ze severních Čech až k Baltskému moři. Pokud chcete vyjet už od pramene řeky Nisy, zvolte si výchozím bodem cyklovýletu obec Novou Ves východně od Liberce. Po počátečních kilometrech v kopečcích vás čeká perfektní projížďka lužickou částí Německa podél Nisy a Odry přes kvetoucí louky, pole, lesy, romantické vesnice a starobylá města. V Bad Muskau vás cyklostezka dokonce provede zámeckým parkem zaneseným do seznamu UNESCO. V Pusacku doporučujeme zastavit se na svačinu – na místních kozích farmách vám prodají čerstvý kozí sýr i víno z místní vinařské produkce. Po cestě můžete přespat dokonce v hotelu v koruně stromů. Tento zážitek si můžete rezervovat v Kulturparku Einsiedel a když se ubytujete na víc nocí, výrazně ušetříte.

 • Zajímavost: V Lužici najdete barokní skvost Braniborska, klášter Neuzelle, s klášterním pivovarem, hospůdkou i obchodem, kde si originální místní piva můžete koupit i do batohu.
 • Časová náročnost trasy: 6-8 dnů
 • Přibližný průběh trasy: Liberec (nádraží)-Hrádek nad Nisou-Hirschfelde-Görlitz-Rothenburg-Podrosche-BadMuskau-Pusack-Forst-Guben-Niederung-Frankfurt (Oder)-Lebus-Schwedt/Oder-Gartz-Penkun-Löcknitz-Ueckermünde-Leopoldshagen-Anklam-Usedom–SeebadAhlbeck
 • Délka trasy: 564 km

Na kole do zahraničí jedině s cestovním pojištěním


Před cestou do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění. Stačí totiž najet špatně do zatáčky, prudčeji zabrzdit nebo ztratit rovnováhu a úraz může být rázem na světě. Co cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny zahrnuje?

 • proplacení nákladu na lékařské ošetření a léků předepsaných lékařem
 • proplacení pobytu v nemocnici
 • ošetření zubů v případě akutní bolesti
 • dopravu do nejbližšího zdravotnického zařízení a zpět i případný převoz do České republiky
 • pojištění proti odcizení a ztrátě zavazadel
 • pojištění hmotné odpovědnosti za škodu způsobenou na zdraví i majetku druhých osob
 • nonstop asistenční službu v češtině

Další informace o cestovním pojištění najdete na stránkách ČSOB pojišťovny, kde si také v kalkulačce cestovního pojištění během pár vteřin spočítáte cenu cestovního pojištění. Za pojištění online navíc získáte 10% slevu.
 

-inzerce-

Diskusní fórum pro: "3 přeshraniční cyklotrasy, které stojí za to"

Názor Autor Datum a čas
RE: 3 přeshraniční c... Michal 21. 8. 2017, 12:57
RE: 3 přeshraniční cyklotrasy, které stojí za to
"V Praze (nebo kdekoliv jinde) najedete na cyklotrasu č. 2 a té se budete držet celou cestu až do Drážďan." Cyklotrasa č.2 je Labská (bývalá 24) začínající ve Vrchlabí a je trasovaná podél Labe. Odkdy teče Labe skrz Prahu?

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu