Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Posledním prázdninovým závodem KPŽ bude jeden z nejstarší bikemaratonů v Čechách – Manitou Železné hory České spořitelny

15.8.2017 09:54

19. srpna se v Chrudimi uskuteční již 21. ročník MTB maratonu Manitou Železné hory České spořitelny. Zveme každého, kdo rád jezdí na horském kole do rodiště Josefa Ressela.

Bookmark and Share

Už teď se těšíme, jak třetí srpnovou sobotu zavalí historické centrum Chrudimi více než tisícovka bikerů, ale také další stovky neodmyslitelných aktérů kultovní akce - doprovody závodníků a místní fanoušci. Aby to nebylo tak jednoduché, letos nám závodní den trochu ztíží rekonstrukce chrudimských inženýrských sítí, včetně vozovek. Na samotné trase závodu to ale naštěstí nic nemění. Upozornění se týká pouze řidičů všech vozidel, kteří do města přijíždí a musí respektovat dopravní objízdné trasy.

Manitoučko v roce 2017 nabídne dvě závodní trasy, jednu nezávodní vyjížďku, celodopolední závody dětského seriálu ČT Déčko Junior Trophy a skvělý doprovodný program. Trasa B - hlavní závod měří poctivých 66 km a také převýšení 1589 m je určené pro ty, kteří jsou zvyklí pravidelně závodit. Startuje v 11:30 z Resselova náměstí. Trasa oproti loňsku nezaznamenala žádné změny kromě posunutí 4. občerstvovací stanice z Rtenína na Hůrku nad Bojanovem. Závodníci si užijí ryze bikové tratě, které vedou CHKO Železné hory a na mnoha místech je zdobí poklidný tok řeky Chrudimky s několika osvěžujícími brody i nádherná krajina pozdního léta s dozrávajícími plody v sadech i na polích, zlátnoucí kukuřicí a červenými jeřabinami. Hned po startu nechybí tradiční sjezd Širokých schodů (je možný absolvovat v sedle kola nebo pěšky).

Kratší závodní trasa C měří 39 km a v porovnání s Béčkem, jehož počáteční a koncovou trasu kopíruje, má o více než polovinu nižší převýšení (715 m). Závodníci se žlutým startovním číslem vyrazí z Resselova náměstí v 12:30. Občerstvovací stanici i Servis Point Park Tool pro Céčkaře je k dispozici v Křižanovicích na 18. kilometru. Tato trasa je určená také kadetům ve věku 14 – 16 let.

Trasa D, tzv. Fitness jízda měří 20 km (převýšení 294 m) a je rovněž beze změn. Start nezávodní vyjížďky je v 13:00 také na náměstí J. Ressela, ale až pod Širokými schody. Právě po trase Déčka se mohou vydat všichni cyklisté, kteří se chtějí jenom v pohodě projet a kochat přírodními krásami. Zveme celé rodiny s dětmi, sváteční jezdce, maminky s přívěsnými kočárky nebo dětskými koly na tyči, pohodáře na elektrokolech. Připravená je i příjemná zastávka na dobře vybavené občerstvovací stanici s posezením. Děti, které dopoledne absolvují závody Junior Trophy mají startovné na "Fitce" zdarma!

Úplně první se ale do programu závodního den zapojí děti, pro které je připravený závodní okruh v zázemí závodu na ploché dráze za Gymnáziem J. Ressela. Nejmenší cyklistický potěr využije krásnou technickou trať, která je ale zvládnutelná pro všech 5 věkových kategorií od 1 do 13 let. Kluci a holky závodí v celém seriálu ČT Déčko Junior Trophy zvlášť a dětičky na odrážedlech mají startovné zdarma.

Ten, kdo se pravidelně účastní chrudimské kultovní akce, už ví, jaké krásné bikerské stanové městečko vyroste na místní ploché dráze. Nechybí v něm stánky partnerů, velké pódium, služby pro bikery jako je bezpečná úschovna kol, sprchy, mycí boxy pro kola, mechanická depa, půjčovna kol, výběr z nejrůznějších cateringů, jídelna, kavárna, pojízdná prádelna... Připravený je i nabitý doprovodný program pro celou rodinu včetně výukové Bike Academy, dřevěná pumptracková dráha, Dětský klub se spoustou hraček a her a nepostradatelná Modrá zóna pro děti s celou řadou atrakcí, soutěží a manuálních aktivit i možností vyhrát nové kolo. A komu by ani toto nestačilo, doporučujeme navštívit místní koupaliště nebo se vydat na procházku i vyjížďku po okolí, třeba do lanového parku, na rozhlednu Bára, do Slatiňan na koníčky, do výletní restaurace Monako, na Kočičí hrádek, nebo na koupačku na přehradu Seč.

Už je to taková tradice, že se snažíme každý rok pro naši akci vymyslet nějaký nový příhodný slogan. Ten letošní zní: Voko bere! Věříme, že nám přinese štěstí, bude pěkné počasí a Vám se bude závod líbit.

Za naše týmy pořadatelů z MTB Klub Manitou Chrudim

Karel "Keňa" Jeníček a Kolo pro život

Diskusní fórum pro: "Posledním prázdninovým závodem KPŽ bude jeden z nejstarší bikemaratonů v Čechách – Manitou Železné hory České spořitelny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014