Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Konec prázdnin v Plzni

24.8.2017 14:12

Užijte si konec prázdnin s plzeňskými patrioty Petrem Čechem, Filipem Jíchou a Františkem Raboněm na Plzeňské MTB 50 Kooperativy. Přijeďte s celou rodinou, pro děti, aby si jich co nejvíc mohlo užít sport a zábavu před návratem do školních lavic, máme navíc startovné zdarma!

Bookmark and Share

Dva měsíce skvělých prázdnin našich dětí za 10 dnů končí, a kalendářní léto se dostává do své poslední a často nejhezčí třetiny. Konec srpna a celé září patří mezi bikery k vůbec nejoblíbenější části roku, a do maximální chuti zraje i 18. ročník seriálu Kolo pro život. Poslední velkou čtyřku zářijových bikerských akcí odstartuje 5. ročník závodu Plzeňská MTB padesátka, který letos spojil své jméno s hlavním partnerem seriálu Kolo pro život, pojišťovnou Kooperativa a také se jmény slavných českých sportovců, kteří se v Plzni narodili nebo zde žijí, a kteří se také akce aktivně zúčastní.

 

Těšte se na jednoho z historicky nejúspěšnějších sportovců České republiky a ambasadora KPŽ – Petra Čecha, nejlepšího českého házenkáře Filipa Jíchu a také na bývalého skvělého českého silničáře a bikera Františka Raboně. Město Plzeň vnímá chystanou sportovní událost velmi pozitivně a to je důvod, proč primátor města vzal bikerskou akci pod svoji záštitu. Nadační fond Kolo pro život navíc připravil pro všechny děti jako dárek startovné zdarma na dopolední závody ČT Déčko Junior Trophy. Určitě o důvod víc, proč se akce zúčastnit a užít si první zářijovou sobotu 2. 9. v sedle kola!

Celodenní maraton bikerských závodů odstartují v 9:00 dětské závody ČT Déčko Junior Trophy na tratích namotaných přímo v městském parku za OC Plzeň Plaza. Aby děti pondělní návrat do školních lavic tolik nemrzel, startují všichni zájemci o účast zdarma! Nejdříve startují nejstarší děti ve věku 12 – 13 let, po nich postupně další věkové kategorie až po ty nejmladší děti na odrážedlech. Dle počtu dětí budou rozděleny do skupin a jednotlivých startů, holky a kluci zvlášť, aby si to všichni maximálně a také bezpečně užili. Vzhledem k předpokládanému zvýšenému zájmu dětí se může program závodů protáhnout tentokrát o trochu více a časy startů jednotlivých kategorií na webu www.kolopro.cz jsou proto pouze přibližné. Můžete se těšit na účast Petra Čecha a Filipa Jíchy i na dětských závodech, kde se zhostí role startujících.

Park nabízí po skončení závodů i spoustu dalších možností vyžití pro nejmenší závodníky a jejich doprovod. Jsou tu prolézačky a houpačky, minigolf a skate park a navíc je připravený celodenní doprovodný program pro děti i rodiče se soutěžemi, sportovními aktivitami a tvořivou činností v Dětském klubu, Modré zóně České spořitelny, výuka jízdy na kole pod odborným vedením zkušených bikerů v Bike Academy nebo trénování rovnováhy a koordinace na dřevěné pumptrackové dráze ChupaChups. Vzhledem k účasti sportovních hvězd nebudou chybět ani jejich autogramiády v průběhu sportovního dne.

A na co se mohou těšit dospělí? Pořadatelé závodu připravili hravé, technické a jezdivé tratě v okolí Plzně s jediným opravdu větším převýšením - výjezdem na vrchol Krkavec. Po sjezdu kopce s ptačím jménem vede delší okruh trasy B až ke Krašovicím a ten kratší trasy C do Horní Břízy. Trasy B a C jsou totožné s těmi loňskými a obě startují z hlavního plzeňského náměstí Republiky.


38km trasa C je jako stvořená pro bikery a bikerky, kteří si chtějí zazávodit na kratší trati, užít si sjezdy, singletreky, lesní a polní cesty, ale i fyzicky náročnější výjezd. O tom, že se na téhle trase pořád něco děje přesvědčí všechny závodníky Fotbalista roku 2016 a světově uznávaný brankář Petr Čech, který se spolu s ostatními závodníky postaví na start Céčka ve 12:20!
 

Hlavní trasa B plzeňského MTB maratonu měří 57 km a určitě patří v rámci seriálu k těm nejrychlejším. Už převýšení 959 m napoví, že tu žádné zasněžené vrcholky zdolávat nebudete a nejvyšší metry překonáváte právě na zmíněném kopci Krkavec. Na bikery čeká pestrý terén stejně jako na kratší trati, ale jeho absolvování přeci je vyžaduje trénink a zkušenosti. Startu závodů trasy B v 11:30 se ujme bývalý vynikající silniční profesionál František Raboň. Po startu vedou obě závodní tratě asi 3 km po silnici do Radčic, kde se pole roztrhá, takže po najetí do terénu se nevytvoří v kopci „špunt“.

Následně po polních cestách zamíří závodníci do Chotíkova. Odtud se začne trať zvedat a po lesních cestách, leckde přes kořeny a jiné technické úseky vystoupají na dominantní vrchol Krkavec s rozhlednou, do nadmořské výšky 501 metrů. Obě trasy sem zavedou nejen závodníky, ale také diváky a fanoušky. Kromě toho, že zde uvidí 2x průjezd závodníků, mohou také navštívit již zmíněnou 18 metrů vysokou rozhlednu z roku 1901 s nádherným výhledem do okolí. Svižným sjezdíkem se pokračuje až k Záluží. Po dalších 3 km se trasy dělí. Kratší Céčko čeká další singletrek a přes louku dojezd do Ledec k občerstvení.

 

Delší Béčko se vydá přes Horní Břízu (I. občerstvení) dále na Krašovice a Kokořov. V tomto úseku čekají na závodníky širší lesní cesty, kde nebude problém předjíždění. Následně se trať znovu zúží na lesní pěšinky, kde ke slovu přijde opět technika. Obě tratě se setkají v Ledcích (II. občerstvení). Občerstvení závodníci se podruhé vydají dobýt Krkavec. Jedinou letošní změnou na závodních trasách je dojezd do cíle, a to tak, aby nedocházelo k souběhu závodních tratí s nezávodní trasou D - Fitness jízdou. Béčko a Céčko pojede nově zbudovanou cyklostezkou, na silnici vyjedou až za odbočkou k ZOO a dále směřují do cíle v parku za obchodním centrem Plzeň Plaza.

Na trase D - Fitness jízdě došlo již loni k několika pozitivním změnám. Nezávodní vyjížďka, byla prodloužena na 18 km a zavede účastníky hlouběji do Malesic. Bikeři vyrazí pohodovým tempem velice hezkou krajinou kolem zříceniny hradu Kyjov, Malesické skály a řeky Mže. Letošní novinkou Fitness jízdy je pozměněný dojezd, díky kterému se „fitkaři“ s borci z tras B a C vůbec nepotkají. Bezpečnost cyklistů, mezi kterými nechybí děti, celé rodiny, starší ročníky a sváteční jezdci je na prvním místě. Spolu s nimi má v plánu vyrazit na Fitku i Filip Jícha na elektrokole, připojte se k němu a ostatním účastníkům!


Přijďte v 12:30 zafandit do parku za OC Plaza, odkud trasa D startuje. Po identické 18 km dlouhé trase v Plzni premiérově vyrazí mladí závodníci Junior Trophy Marathonu. Zveme na start v 12:30 (3 minuty před startem Fitness jízdy) všechny mladíky a slečny ve věku 10 – 16 let, kteří se nebojí vyrazit na dětský maraton sami. Na stupních se vyhlašují a odměňují první tři nejrychlejší kluci a dívky v kategoriích 10 – 11, 12 – 13 a 14 – 16 let. Nebojte se a zkuste to!

Do závodu se můžete přihlásit na prezenci v zázemí závodu (pátek 18:00-20:00, sobota 8:00-11:30, vždy nejpozději 30 min před startem daného závodu nebo dětské kategorie) nebo za nižší startovné on-line do 30. 8. 2017 na www.kolopro.cz

Kromě tradičního doprovodného programu KPŽ mohou závodníci a jejich doprovod využít celou řadu nabídek a cílů: ZOO Plzeň, DinoPark, Techmanie, Muzeum loutek, Pivovarské muzeum, Plzeňské podzemí,...
 

Čísla z posledních let svědčí o raketově stoupající oblibě plzeňského závodu. V roce 2016 se akce zúčastnilo na 1800 cyklistů. Pořadatelé z občanského sdružení Šerák v čele s Václavem Ptákem zvou srdečně všechny milovníky horských kol i letos: „Přijeďte, bude to stát opravdu za to!“


Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Konec prázdnin v Plzni"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz