Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zlínská 50 zve na další ročník

14.9.2017 13:02

První říjnový den se ve Zlíně podesáté uskuteční závod horských kol. Trasa opět provede účastníky tím nejkrásnějším, co nabízí zlínské a luhačovické kopce. Připravena je i kratší varianta, která z velké části sleduje trať jedné z nejobtížnějších rychlostních zkoušek nedávné Barumky - kultovní Pinduly.

Bookmark and Share

Pořadatelé Zlínské 50 loni představili novou trať, a jelikož se líbila, tak se znovu pojede z centra města směrem na jih - k oblíbeným Komoneckým stezkám.

„Naším cílem je nabídnout jak závodníkům, tak široké bikové veřejnosti možnost příjemného rozloučení s pomalu končící cyklistickou sezonou,” říká hlavní organizátor Zlínské 50 Ondřej Kobliha. S tímto vědomím vytyčil jeho tým v kopcích Vizovické vrchoviny středně obtížnou trať, která je dostatečně náročná pro zkušené profíky a zároveň přijatelná i pro začínající závodníky anebo nadšené amatéry. Jejím zlatým hřebem budou stejně jako před rokem vyhlášené Komonecké stezky, které se klikatí v lesích nad Luhačovickou přehradou. Start i cíl bude opět situován do samotného centra Zlína, které nabízí dostatek prostoru nejen pro početný peloton a jeho zázemí (včetně neplaceného parkování), ale i pro doprovodný program závodu.

Účastníci, kteří zvolí kratší - dvacetikilometrovou trasu, se až na Luhačovicko nedostanou, zato se mohou těšit na klikaté lesní cesty pod věhlasnou Pindulou, na půvaby Jaroslavických pasek i na průjezd místy, kudy měla vést zamýšlená Baťova dálnice. Tahle trasa, vhodná i pro odrostlejší děti, určitě nikoho nezaskočí ani v případě, že zaprší. Vede totiž převážně po zpevněných, technicky méně náročných cestách. Také její převýšení je oproti delší - padesátikilometrové variantě, podstatně nižší (590 metrů). I když závěr na zlínském lyžařském svahu, který je pro obě trasy společný, bude určitě hodně obtížným finále.

 


V pelotonu budou opět k vidění zajímavé tváře. Na loňskou účast olympionika Jana Škarnitzla letos naváže start úřadujícího mistra Evropy v kategorii Masters Adama Pilčíka. Obhajovat prvenství přijede loňský vítěz závodu Martin Stošek. Mezi ženami pak zazáří dvojnásobná šampionka České republiky Irena Berková.

Martin Stošek


Čestnou záštitu nad závodem znovu převezme paní Dana Zátopková - legendární česká atletka, která na nedalekém zlínském stadionu kdysi potkala svého životního partnera, maratonce Emila Zátopka. Jejich život i kariéra se nesly v duchu fair-play i lásky ke sportu a pořadatelé Zlínské 50 věří, že právě tato filosofie bude také letos hlavním rysem jejich závodu. „Moc nás potěšily kladné ohlasy v cíli loňského ročníku. Motivovaly nás neusnout na vavřínech. Naším přáním je, aby byli všichni startující, jejich doprovod i diváci spokojeni a závod si skvěle užili," slibuje za pořadatelský tým ředitel Zlínské 50 Ondřej Kobliha.

Více najdete na stránkách www.zlinska50.cz

Ondra Kobliha

foto: František Bláha

Diskusní fórum pro: "Zlínská 50 zve na další ročník"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |