Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Velkolepé víkendové finále seriálu Kolo pro život ve Vysočina Areně

22.9.2017 11:50

Závěrečný závod ve Vysočina Areně doplněný premiérovým ročníkem cyklistického veletrhu Test & Expo se loni stal nejúspěšnější akcí seriálu Kolo pro život. Na start některé z tras se postavilo přes 2400 bikerů a mnozí si protáhli pobyt s celou rodinou až do nedělního odpoledne, aby využili další možnosti sportovního vyžití i výlety po nádherném okolí novoměstské Areny.

Bookmark and Share

Proto jsme i letos připravili na konec sezóny unikátní program pro všechny fanoušky cyklistiky. Finále KPŽ v Novém Městě na Moravě poprvé proběhne formou cyklistického festivalu a mezi plánované aktivity je zapojeno vedle tradičních závodů i několik hodně zajímavých cyklistických novinek.

Od pátku si budete moci v rámci festivalu Test & Expo 2017 prohlédnout a otestovat novinky z kolekcí 2018 předních cyklistických značek. Díky projektu E.ON like-bike tour máte pro změnu šanci v průběhu soboty a neděle poznat atraktivní místa Českomoravské Vrchoviny ze sedla elektrokol. Organizované vyjížďky probíhají mezi městy Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě a Bystřice pod Perštejnem. Ve všech uvedených městech bude možné si kola zdarma vypůjčit, stejně jako přímo v areálu Vysočina Areny. Akce probíhá v sobotu od 9:00 do 17:00 a v neděli od 9:00 do 16:00.

Sobotní závodní program patří tradičním maratonům Kola pro život na 35 km (trasa C) a 55 km (trasa B). Obě vzdálenosti se letos pojedou na zcela nových tratích, které účastníky provedou nejatraktivnějšími místy Žďárských Vrchů, jako jsou Žákova hora nebo nejvyšší vrchol Devět skal (836 m.n.m.). Na trasu B s Vámi vyrazí i tvář KPŽ a nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý, přijeďte si t užít spolu s ním!


Ještě před startem hlavních kategorií na svoji 16 km dlouhou trasu v 10:00 vyrazí mládež (10 - 16 let) v rámci letošní seriálové premiéry - Junior Trophy Marathonu.
Sobotní večer vyšperkuje premiérově INSTA Night Sprint, ve kterém změříte síly v pro KPŽ netradiční disciplíně - MTB Sprintu. Bude se závodit na stadionu za umělého osvětlení, na cca dvoukilometrovém okruhu. Na rozdíl od Světového poháru se organizátoři pokusili formát večerního sprinterského závodu zatraktivnit. Z kvalifikace postoupí 30 nejlepších do dvou semifinálových rozjížděk po 15 jezdcích. Z každého semifinále bude postupovat 5 nejlepších přímo. Do počtu 15 finalistů je následně doplní pětice s nejlepšími časy. O tom, že se vyplatí ve Vysočina Areně zůstat až do večerních hodin svědčí i finanční prémie – celkem se pojede o 12.500 Kč.

Nedělní program otevřou děti. V bezprostřední blízkosti areálu se uskuteční finále dětského cyklistického seriálu ČT Déčko Junior Trophy pro děti od 0 – 13 let. Boje budou dramatické, protože stejně jako v dospělácké soutěži Prestige Trophy i v jednotlivých dětských kategoriích se právě tady rozhodne o celkových vítězích ročníku 2017. Navíc právě zde dostávají všichni mladí účastnící dvojnásobný počet bodů!!! Společně s Junior Trophy v 10:30 odstartuje další novinka nejen v rámci KPŽ, ale v rámci celé České republiky – premiérový závod INSTA Gravel Bike (terénních silničních kol) na 40 km, který bude na trati kombinovat asfaltové úseky s lehčím terénem. Na start této novinky se může postavit každý, kdo vlastní kolo se silničními řídítky, tedy i majitelé silniček a cyklokrosek.

Po absolvování dětských klání se nejmenší bikeři společně s rodiči a kamarády nebo s dalšími pohodáři zapojí do nezávodní vyjížďky pro radost na trase trase D - Fitness jízdě. Zvolit si mohou mezi dvěma variantami trasy podle toho, jak silní se budou cítit. Trasa měří 20 km (s možností kratší varianty na 12 km). Start není hromadný, můžete vyrazit z Vysočina Areny kdykoliv mezi 11:00 a 12:00. Čeká vás krásná trať po lesních pěšinách na hřeben nad Vlachovicemi, dolů se spustíte po stezkách Cyklo Arény Vysočina. Volný start jezdcům zajistí vyšší komfort na trati, kde je připravena dobře vybavená občerstvovací stanice Vojenských lesů a statků. Připomínáme, že Fitness jízda se jede pro radost a bez závodění. Vítězem je každý, kdo trať dokončí ve stanoveném limitu.

Počet účastníků finálové akce seriálu KPŽ 2017 letos rozhodne o vítězi Finálové hry Kolo pro život. Proto nezapomeňte při registraci on-line na závody odeslat váš tip do soutěže. Soutěžní otázka je jednoduchá a hlavní výhrou je osobní automobil ŠKODA Rapid Monte Carlo, který do soutěže věnuje titulární partner Vysočina Arena Tour a generální partner seriálu Kolo pro život – Česká spořitelna! Vítězové přeberou své ceny na slavnostním Finálovém večeru Kolo pro život 20. 10. v Praze.

Po oba víkendové dny doplní závody nabitý doprovodný program pro děti i dospělé, bohatá tombola pro děti a dospělé a samozřejmě po oba dva dny nebudou chybět všechny tradiční služby KPŽ pro závodníky, které jsou součástí startovného (Modrá zóna, mechanické Depo, úschovna kol, sprchy, mycí boxy na kola, prádelna,...). V sobotu v čase 15:00 – 16:00 je pro vás navíc připravena autogramiáda stříbrného medailisty z MS horských kol v Austrálii 2017 Jaroslava Kulhavého a po oba dva dny se může těšit na fotokoutek Kolo pro život v areálu akce.

On-line přihlašování na www.kolopro.cz do všech závodů končí ve středu 27. 9., přihlásit se ale můžete i na místě, prezence bude otevřena po oba víkendové dny a uzávěrka pro jednotlivé závody je vždy nejpozději 30 min před startem.


Přijeďte s námi zavřít skvělou bikerskou sezónu na Vysočinu. Těšíme se na Vás!

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Velkolepé víkendové finále seriálu Kolo pro život ve Vysočina Areně"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu