Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Zlínskou 50 vyhrál po sobotním prvenství na KPŽ Martin Stošek

5.10.2017 13:32

Jasné hvězdy nad torzem OD Prior dávaly tušit, že se Zlín probudí do krásného podzimního dne, aby podruhé pod vedením nových pořadatelů přivítal v pořadí 10. ročník Zlínské 50. Své loňské prvenství obhájil Martin Stošek, který do Zlína přijel po vítězném sobotním závodě KPŽ na Vysočině.

Bookmark and Share

V neděli 1. října odstartoval z náměstí T. G. Masaryka maraton horských kol Zlínská 50. „Na start se postavilo o 60 závodníků více než před rokem,“ pochvaluje si hlavní organizátor akce Ondřej Kobliha. „Chtěli bychom vytvořit pohodový tradiční závod na konci cyklistické sezóny, který díky pozdnímu termínu konání nabídne možnost setkání profesionálních závodníků s nadšenými amatérskými cyklisty. Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí se v duchu fair-play (tak jak si to přeje paní Dana Zátopková, která i letos převzala nad závodem čestnou záštitu). Snad je vidět, že nás pořádání Zlínské 50 baví a děláme ji s láskou, “ říká s nadšením Ondřej Kobliha.

Závodilo se na hlavní 50km trase a kratší, méně náročné, 20km trase. Početný cyklistický peloton se vydal z baťovského Zlína přes Želechovické paseky směrem do luhačovických kopců. Zlín má velice blízko k Valašsku, a tak na první občerstvovací stanici čekala na závodníky kromě doplnění tekutin a energie také kulturní vzpruha v podobě krojovaného tria valašské cimbálové muziky.

Tady už spolu jela tříčlenná skupina favoritů Martin a Viktor Stoškovi a Pavel Skalický. Závodníci pokračovali na oblíbené klikaté Komonecké stezky, v těžkém výjezdu u Maleniska pak Martin Stošek stejně jako vloni rozhodl o svém vítězství. Závodníci projeli poutním místem Provodov a pokračovali dál směrem na Zlín, jehož začátek oznámil průjezd kolem filmových ateliérů. Dál už je čekal jen rychlý adrenalinový sjezd po zlínském lyžařském svahu do cíle.


A jak viděl závod vítěz Martin Stošek z týmu Symbio+ BMC? V prvním kopci, po nájezdu do terénu, jsem šel na čelo a pokusil se trochu natáhnout startovní pole, pak jsem to ještě chvíli podržel po rovině a zůstali jsme ve třech s Viktorem a Skaldou. Bohužel se k nám kvůli technickým problémům nepřidal Honza Fojtík. Pokračovali jsme tedy ve třech a spolupracovali. Kluci byli hodně silní, hlavně ve stoupáních. Já jsem se rozhodl k ataku v nejtěžším stoupání 15 km před cílem. Stejná taktika jako minulý rok se nakonec vyplatila. Chtěl bych poděkovat organizátorům za krásný závod s perfektní tratí!

 

Necelou minutu a půl za Martinem Stoškem byl potleskem v cíli přivítán jeho starší bratr Viktor Stošek, další půlminutu po něm přijel Jan Fojtík. Mezi ženami vyhrála letošní mistryně České republiky v maratonu horských kol Jana Pichlíková.

„Od startu až po závěrečnou sjezdovku jsem jela v jednom tahu. Samozřejmě byla i místa, kde se dalo trochu odpočinout, o to lépe když jel člověk ve skupině. V paměti mi zůstává hlavně dlouhý klikatý výjezd po louce, kde to nejelo, ale byli tam fanoušci, kteří dodali sílu do nohou. Byl to rychlý a pro nohy tahavý závod za slunného počasí a příjemné atmosféry,“ zhodnotila Jana Pichlíková. Druhá dorazila do cíle domácí závodnice Irena Berková, třetí se umístila Monika Kučerová.

 

Na krátké trati zvítězil mladý závodník Vojtěch Neradil v těsném souboji s Tomášem Denkem, třetí byl Jaromír Fuksa. Z žen zdolala nejrychleji 20km trasu slovenská závodnice Marina Dragan, druhá dorazila do cíle Andrea Martincová a třetí Markéta Salíková.


O doprovodný program se postaral David Bártek  z Kellys Bike Ranch Teamu se svou školou bikové techniky, která měla velký ohlas hlavně u dětí a mladých závodníků. Ti se nebáli, zapojili se do programu a pod vedením Davida si vyzkoušeli některé bikerské finty. Do zázemí závodu se přemístilo také valašské hudební trio a nejeden biker si s nimi zazpíval! Folklorní soubor Kunovjan pobavil diváky svým pásmem scének šitých na míru cyklistickému závodu a doprovodnou písní I want to ride my bicycle vyslovil přání nás všech.

Ondřej Kobliha

foto: František Bláha, Jan Salač, Martin Fojtů

 

Diskusní fórum pro: "Zlínskou 50 vyhrál po sobotním prvenství na KPŽ Martin Stošek"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu