Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život 2017

9.10.2017 12:07

Největší a nejoblíbenější seriál závodů na horských kolech pro širokou veřejnost v České republice, Kolo pro život má za sebou další úspěšnou sezónu. Prvního dospělého, v pořadí již osmnáctého ročníku série se zúčastnilo 24887 bikerů všech věkových i výkonnostních kategorií, z toho 6533 (26 %) tvořily děti do 13 let.

Bookmark and Share

Sezónu 2017 na rozdíl od té předchozí neprovázelo ideální počasí. Seriál otevřel 22. dubna studený a deštivý závod Trans Brdy České spořitelny, ztížených podmínek si závodníci užili rovněž na následující akci v Hustopečích (29. 4.) a dalších tradiční závodech, které často neprovázelo zcela příznivé počasí. Po celou sezónu se střídalo slunečné počasí s tím méně oblíbeným, ale hobby cyklisté i elitní jezdcise nenechali odradit a za každého počasí přijížděli sobotu co sobotu do vybraných koutů České republiky, aby si užili 15 nádherných sportovních akcí s kolem.

 

Účastníci závodních tras letos celkem našlapali neuvěřitelných 720.000 km a v pohodovém rytmu Fitness jízdy najeli bikeři celkem 65.000 km. Fantastickým vyvrcholením populární MTB série se stal závěrečný celovíkendový cyklistický festival KPŽ, Vysočina Arena Tour České spořitelny v Novém Městě na Moravě (30.9. – 1. 10.), který doprovodilo pravé babí léto, několik cyklistických novinek včetně premiérového závodu gravel biků a 2. ročník cyklistického veletrhu Test & Expo. S nezapomenutelnou sezónou se do bašty horských kol přijelo rozloučit více než dva tisíce závodníků, včetně druhého nejrychlejšího muže MS XCO 2017 a nejúspěšnějšího českého olympionika LOH v Riu 2016, Jaroslava Kulhavého, který je již několik let oficiální tváří celého seriálu a patronem dětských závodů.

V pátek 20. října se v pražském Radiopaláci uskuteční slavnostní tečka za uplynulým 18. ročníkem - Finálový večer Kolo pro život 2017. Právě zde budou předány ceny vítězům jednotlivých kategorií sportovních soutěží ČT Déčko Junior Trophy, PrestigeTrophy Marathon, Team Prestige Trophy Race a Hobby i dalších soutěží, které KPŽ pořádá, včetně vyhlášení vítěze tipovací soutěže Finálová hra KPŽ 2017, který z rukou zástupce generálního partnera projektu, České spořitelny převezme hlavní cenu – osobní automobil ŠKODA Rapid Monte Carlo.

Do letošního roku vstoupili organizátoř inejstaršího bikerského seriálu u nás s cílem dalšího zvýšení kvality závodů a především šíření aktivní cyklistiky mezi širokou amatérskou veřejnost a rodiny s dětmi. O tom, že se tuto myšlenku daří v posledních letech dokonale naplnit, svědčí statistiky, ze kterých vyplývá, že cyklistika je nejoblíbenějším volnočasovým sportem Čechů. KPŽ věří, že k tomu alespoň malým dílem také přispělo.

 

Během 7 měsíců se letos uskutečnilo 16 MTB závodních dnů v 15 atraktivních přírodních lokalitách naší republiky i v bezprostřední blízkosti velkých měst. Čtyři závody seriálu překonaly hranici 2000 závodníků, na některých závodech byl překonán dosavadní účastnický rekord, závod ve Znojmě zaznamenal dokonce historický rekord účasti KPŽ - 2646 bikerů. Účastníci měli na výběr vždy ze tří různě dlouhých a různě náročných distancí, z toho jedné nezávodní, děti tradičně soutěžili v 6 věkových kategoriích v rámci seriálu ČT Déčko Junior Trophy. Novinkou letošní sezóny se na vybraných podnicích staly dětské maratony Junior Trophy Marathon pro mládež ve věku 10 – 16 let.

Seriál se uskutečnil pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva obrany, České unie sportu, Asociace měst a krajů ČR, a za podpory jednotlivých krajů a Hlavního města Prahy. Svoji podporu sérii rovněž poskytly Vojenské lesy a statky, a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR  - Česká centrála cestovního ruchuCzechTourism.

Závody letos svojí účastí ozdobila řada sportovních osobností v čele se spolumajitelem pořádající společnosti Petr Čech Sport a.s., Petrem Čechem a oficiální tváří série Kolo pro život Jaroslavem Kulhavým. Proběhly autogramiády a setkání s dalšími populárními sportovci: Ondřejem Synkem, Filipem Jíchou, Kristiánem Hynkem, Františkem Raboněm ml., Janem Hirtem či paralympionikem Jiřím Ježkem.

Během 16 sportovních dní sbírali účastníci body do seriálové soutěže Prestige Trophy Marathon. Absolutními vítězi se mezi muži stali: 1. místo Pavel Boudný, 2. místo Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Accolade cycling team), 3. místo Martin Stošek (Symbio+ BMC). Mezi ženami byly nejlepší: 1. místo Jana Pichlíková (SK Polar), 2. místo Jitka Škarnitzlová, 3. místo Kateřina Drhová (obě Česká spořitelna - Accolade cycling team).

 

V týmové soutěži Team Prestige Trophy Race se na medailových pozicích umístily: 1. místo Česká spořitelna – Accolade cycling, 2. místo Symbio+ BMC, 3. místo Erste Premier Petr Čech MTB. V kategorii Hobby týmů byly nejúspěšnější na 1. BMC Skibikecentrum.cz., 2. Křižák Team a 3. Symbio+  BMC Hobby.

Kromě tradičních a věrných sponzorů, generálního partnera České spořitelny a hlavních partnerů, pojišťovny Kooperativa a společnosti ŠKODA AUTO, seriál přivítal do svých řad další nové partnery a dodavatele, kteří svými službami a produkty obohatili tento projekt v roce 2017. Díky všem sponzorům byly areály závodů nabité užitečnými službami pro závodníky a všichni návštěvníci si mohli užívat bohatý doprovodný program po celý den


Generálním mediálním partnerem KPŽ 2017 se stala Česká televize. Její kamery snímaly všechny letošní závody a na programu ČT Sport byly následně odvysílány vždy dvě ucelené reportáže z každé akce. Hlavními mediálními partnery byl Český rozhlas Radiožurnál a mediální skupina Mafra, které pravidelně po celou sezónu informovali své posluchače a čtenáře o akcích oblíbené série Kolo pro život.

Martina Krčmářová Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život 2017"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz