Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Následuj záři Hvězdy jihu

15.12.2017 10:51

Jestliže je v cyklistickém kalendáři jedno datum, které bychom si měli hned zapsat v diáři, je to bezesporu termín konání Hvězdy jihu. Nejnapínavější etapový MTB závod v Polsku se bude konat ve dnech 12.–15. července 2018 pod samotnou Babí horou, 80 kilometrů od českých hranic.

Bookmark and Share

Na začátků závodu je pro zahřátí zařazena krátká, ale intenzivní etapa v obci Stryszawa: osmikilometrová časovka na trase se stěnami místy dosahujícími až 25 % a se serpentinami, která závodníky vynese 400 metrů nad Stryszawu do malebně situovaného Beskydského ráje.

 

Druhý den bude ve znamení klasického MTB maratonu, který přinese skutečné horské dobrodružství vyžadující rychlé reakce a technické zdatnosti při divokých sjezdech. Nejvíc vzpomínek ale určitě zanechá zabijácké stoupání na Jałowiec (1 100 m n.m.).

Nenechte se zmýlit poklidnou atmosférou malebného náměstíčka v obci Maków Podhalański, kde se pojede další etapa maratonu. Právě tam budou muset závodnici vystřelit už od startu, aby se patřičně rozjeli před stoupáním do prudkého kopce na Makowskou horu. Zatímco budou závodníci tlačit do pedálů, aby zdolali téměř dvoukilometrové pevné stoupání, za zády se jim začne vynořovat majestátní kolos Babí hory. A to je jen začátek boje s tamějšími nemilosrdnými vrcholy. Etapa v Makowě sestává také z nových off-roadových úseků směrem na Koskovou horu, odkud se rozprostírá další panoramatický výhled na Tatry, Krakow a Diablak, jak se říká Babí hoře.

 

A konečně finále v Zawoji, která doposud nevítala závodníky příliš přívětivě: déšť, mlha a bláto vyžadovaly maximální koncentraci v nesčetných zatáčkách a při sjezdech, jako např. při známém sjezdu Grzędou z Wełczoně, který byl zdokumentován na desítkách videí na YouTubu. Během poslední etapy se nově pojedou další zajímavé úseky, které ze závodníků vysají poslední zbytky sil.

 


Tento rok se bude konat už třetí ročník maratonu, jehož zakladatelem je Cezary Zamana, úspěšný polský cyklista, mistr Polska a vítěz Tour de Pologne. Zvěsti o závodu se donesly už i do zahraničí a přilákaly pod Babí horu cyklisty m.j. z Holandska, Velké Británie, Ruska nebo Chile. Pochvalně se o Hvězdě jihu vyjadřovali také čeští cyklisté, kteří se zde skvěle bavili, a to nejen na tratích, ale také po etapách u polského piva.


Dříve neznámé trasy, celá škála horských výzev a velmi silné regionální prvky – díky tomu všemu si Hvězda jihu získala popularitu mezi cyklistickou veřejností napříč Evropou. Pro MTB jezdce znamená účast v tomto závodě opravdové dobrodružství a nevšední zážitek. Každý, kdo absolvuje třetí ročník Hvězdy jihu, bude moct být na sebe opravu hrdý.

Určitě stojí za to si vyhradit v diáři čtyři červencové dny na návštěvu polských sousedů a užít si plným douškem napínavý etapový MTB závod. Vzdát se účasti na svatbě, odvolat dovolenou a neplánovat grilování se sousedy. Místo toho se zúčastnit Hvězdy jihu, která přináší více emocí a zadostiučinění než všechny prázdninové atrakce dohromady. Tím spíš, že pokud se přihlásíte na Hvězdu jihu už dnes, můžete počítat s nesmírně atraktivní nabídkou: cena štědrého startovního balíčku je pouhých 2 440 Kč. Tato výhodná nabídka platí pouze do konce února.


Abyste se přesvědčili o jedinečné atmosféře Hvězdy jihu, podívejte se na některé z mnoha fotek v galerii snímků nebo na videoupoutávku na maraton:

 


Veškeré informace o závodě najdete na webu www.gory.zamanagroup.pl a na Facebooku. Jakékoli dotazy můžete zasílat česky nebo anglicky na adresu Przemek@zamanagroup.pl.
 

Przemyslaw Zielinski

Diskusní fórum pro: "Následuj záři Hvězdy jihu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |