Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Když je v ČR zima: Na kole po východní Africe

21.12.2017 14:17

Česko, Slovensko, Alpy, Mallorca… tam všude už jste na kole byli a zdá se vám to málo? Na kole se vám do zimy nechce? Pak se vám bude líbit náš tip na cyklotrek fascinující přírodou východní Afriky. Jaká jsou vhodná očkování? Kde seženete nejvýhodnější cestovní pojištění? Přečtěte si, kam se dá bezpečně na kole vyrazit a co všechno byste měli mít s sebou.

Bookmark and Share

Keňa: za druhou nejvyšší africkou horou


Do Afriky se můžete vydat na kole i s cestovní agenturou, pokud ale preferujete svobodu v plánování a organizaci, je lepší zvolit vlastní cestu. Naše trasa začíná v Keni, proslulé svými safari. V rezervaci Masai Mara spatříme většinu afrických savců a pokocháme se téměř netknutou divočinou. Na kole pokračujeme k Mt. Kenya, druhému nejvyššímu vrcholu Afriky. Zde se dá přespat pod vrcholem, ambiciózní cestovatelé mohou sesednout ze sedla a vrchol zdolat pěšky.


Pustou africkou buší dojedeme k 60metrovým vodopádům Thomson Falls, odkud pokračujeme až k obrovskému slanému jezeru Bogoria, do kterého vyvěrají horké prameny, a k němuž se díky ideální potravě shlukují plameňáci ve velkých počtech.


Na kole dorazíme až k pětikilometrovému kráteru Manengai a odtud do blízkého města Nakuru. Nakuru je obklopené divokou buší a mokřady, jež vytváří unikátní ekosystém, kterých v Africe již mnoho není. Po zdejším pobytu nás čeká nejvýše položené jezero příkopové propadliny jezero Naivasha, u něhož lze tábořit. Další, poněkud známou zastávkou, je Národní park Hell´sGate, pojmenovaný podle četných horkých pramenů, který založila autorka knihy o lvici Else Joy Adamsová.

Plameňáci na jezeře Bogoria
Zdroj: Bob Walker, WikimediaCommons

Zambie a Malawi: přírodní rozmanitost a unikátní ekosystémy


Keňa může být vaší první, ale také jedinou destinací, země je to velice rozsáhlá i rozmanitá. Pokud ale chcete v objevování divoké přírody pokračovat, můžete se přes Tanzanii vydat do Malawi a Zambie.


Nejkrásnější cesta vede v Zambii údolím řeky Luangwy, jež je téměř neosídlené a možná i díky tomu je tato oblast jedním z posledních opravdu divokých koutů kontinentu, kde se zvířata pohybují i volně mimo rezervace. V národních parcích zde lze kempovat a vyrážet odtud na kratší vyjížďky.


Malawi je na rozdíl od Keni, Tanzanie i Zambie mnohem menší a více zalidněná. Její krajina je různorodá a skýtá odpočinek od větších vyschlých a pustých plání. Východní hranice se kryjí se stejnojmenným jezerem dlouhým 540 kilometrů. To lze po západní hranici na kole objet, nebo postupně tábořit na více místech a podnikat cyklovýlety do okolí. Sever země je zalesněný, s horami prudce spadajícími do jezera, na jihu se naopak rozprostírají savany a čajové a třtinové plantáže.


Výběr správného kola, očkování i cestovního pojištění


Výběr kola pro cestování po Africe je poměrně jednoznačný. Vzhledem k tomu, že většina cest je prašných, písčitých nebo kamenitých, nejvhodnější volbou je horské kolo. Kvůli písku není dobré umisťovat brašny na přední kolo, pouze na zadní, případně rozmístit menší brašničky na rám a pod sedlo. Nutností jsou potřeby pro opravy defektů kola a do Keni také v případě výstupu na Mt. Kenya teplejší nepromokavé oblečení.


Určitě také nezapomeňte na očkování. Nezbytná je injekce proti žluté zimnici, doporučené je očkování na hepatitidu A, meningitidu a tetanus. Ve vaší výbavě by neměl chybět repelent a oblečení s dlouhými rukávy, abyste se chránili proti komárům – přenašečům malárie. Ze stejného důvodu je také lepší cestovat do zdejších končin mimo období dešťů, nejlépe v pozdním létě.


Místní vodu lze pít až po převaření nebo chemické úpravě, přibalte si proto tablety, které vodu vyčistí a lahev s krytým hrdlem. Před cestou si také zařiďte cestovní pojištění, které vám pokryje všechna rizika. Nemusíte přitom nic složitě vyhledávat, porovnejte si jednotlivé nabídky na online srovnávači ePojištění.cz nebo Srovnejto.cz a zvolte si tu, která je pro vaši konečnou naplánovanou cestu ideální. Vybráno máte během dvou minut, pak už vašim novým zážitkům nic nestojí v cestě.
 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Když je v ČR zima: Na kole po východní Africe"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

lankový zámek na kolo, který nabízí mosazné tělo a 6mm silné ocelové lanko.

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz