Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Trénink na kole uvnitř, v zimě, i na dovolené? Se správným cyklotrenažérem žádný problém

2.2.2018 10:10

Po zimě a vánočních svátcích je vždy náročné dostat se zpět do formy, protože jen málokterý sport dostatečně vykompenzuje kilometry, které byste v létě najezdili na kole. Na trhu je ale již několik možností, jak cyklistický trénink věrohodně simulovat, a navíc jej praktikovat na horách, doma, u moři... vlastně kdekoli.

Bookmark and Share

Rotoped: nevýhody převažují nad pozitivy
Jednou z možností tréninku, kterou pravděpodobně všichni znají, je rotoped. U něj ale při tréninku převažují nevýhody nad přínosy. Jeho sedlo je většinou příliš široké a není dostatečně variabilní a otáčení pedálů je spíš trhavé než plynulé. A především se jedná o velký a těžký stroj, který budete sotva přenášet po bytě, natož abyste s ním jeli na dovolenou. Rotopedy jsou obecně určené spíše k rozehřátí v posilovně nebo pro spalování tuků, nikoli ke kvalitnímu cyklistickému tréninku.


Trenažér je řešením
Cyklistický trenažér je vlastně dvojnožka, do které upnete vlastní kolo a můžete začít trénovat. Jedná se proto o mnohem praktičtější řešení. Nejvýraznější výhodou tohoto řešení je, že trénujete na vlastním kole. Vše si tak můžete nastavit podle svého, respektive nechat nastavené tak, jak jste zvyklí. A pokud odjíždíte, stačí jej složit a přibalit do kufru. Díky jeho skladnosti s tím nebudete mít nejmenší problém.


TIP: Ani při statickém tréninku, pokud jej máte jako doplněk k aktivitám v zahraničí, nezapomínejte na pojištění. Nikdy nemůžete předvídat, co se vám na cestě přihodí, a je proto lepší mít stroj i sebe samého pojištěné. Sjednání cestovního pojištění u ERV pojišťovny vám nezabere ani pár minut a díky jejich mobilní aplikaci budete mít o svém pojištění přehled 24/7 a nebudete si muset tisknout žádná potvrzení ani kartičky pojištěnce.
 

Jak vybrat trenažér?
Na trhu najdete mnoho cyklotrenažérů a jejich cena se pohybuje v širokém rozpětí. Pravděpodobně nejdůležitějším faktorem, podle kterého byste se měli při jeho výběru řídit, je míra hlučnosti, respektive tichosti, kterou požadujete, zatížení, které potřebujete, aby trenažér snesl, a případné propojení s elektronickými doplňky, které vám změří výkon a kompaktnost, pokud s ním budete často cestovat.


Co se týče hlučnosti, nejhorší jsou trenažéry brzděné vzduchem a hned za nimi jsou v závěsu ty brzděné magneticky. Pokud bydlíte v paneláku, nebo jste na dovolené ještě s dalšími lidmi, pravděpodobně sáhněte raději buď po kombinaci magnetu a oleje, nebo po trenažéru s olejovou lázní, který je vůbec nejtišší.
 

Válcový trenažér pro profesionály
Pokud jezdíte závodně nebo berete cyklistiku jakkoli jinak vážně, můžete ještě zvolit válcový trenažér. Ten je určený pro zkušenější cyklisty, protože vyžaduje – alespoň zpočátku – zručnost a jistotu. Ačkoli se začátky někdy neobejdou bez pádů, později se vám trénink na válcích mnohonásobně vyplatí. Díky nestabilitě trenažéru pocvičíte rovnováhu, která se vám později v terénu bude více než hodit, a zlepšíte si také techniku šlapání, které dává tento typ trenažéru prostor. Navíc jej také snadno převezete a jeho cena začíná již na 3 000 korunách.
 

Vybrali jste si svůj trenažér a jste připraveni na tréninkovou dovolenou? Nezapomeňte si přibalit cestovní pojištění. Ačkoli píšeme o indoor tréninku, k nepříjemné situaci může dojít i zde. Ať už jde o odcizení věcí nebo o pád, měli byste být připraveni, obzvlášť, pokud jste v cizině. Objednejte si online personifikované cestovní pojištění od ERV pojišťovny, která se o komfort na zahraničních cestách svých klientů stará již přes sto let.
 

- inzerce -

 

Diskusní fórum pro: "Trénink na kole uvnitř, v zimě, i na dovolené? Se správným cyklotrenažérem žádný problém"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |