Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Moravská premiéra KPŽ s novými trasami

23.4.2018 15:39

Jarní závod Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO už v termínovce KPŽ pevně zakotvil.  Dokazuje to loňská účast 1300 bikerů a bikerek všech výkonnostních a věkových kategorií.

Bookmark and Share

Letošní druhý podnik seriálu Kola pro život slavnostně odstartuje 28. dubna na Dukelském náměstí. A protože pořadatelé spolu s organizátory a partnery akce chtějí pro účastníky to nejlepší, připravili na 4. ročník závodu senzační překvapení - zbrusu nové trasy, které cyklisty zavedou směrem na Velké Pavlovice, Němčičky a Brumovice. Malebná krajina Hustopečska a Kloboučska je z hlediska cyklistiky zatím méně známá než nedaleká Pálava nebo Lednicko-valtický areál, proto určitě stojí za vyzkoušení. Ve zvlněné krajině se střídají pole s vinohrady a listnatými lesy. Do mysli se natrvalo vryjí i prosluněné stepní stráně se světlými háji na úbočích a vrcholcích kopců. Nebudou chybět průjezdy jarními rozkvetlými vinicemi a ovocnými sady, které jsou s Jižní Moravou v tomto období neoddělitelně spjaty.

Na nových závodních trasách B (56 km) s převýšením 1408 m a C (35km / 825 m) nebudou chybět nádherné výhledy na kopce Pálavy, dosyta si užijete nevšedních pohledů na místní pečlivě udržované vinohrady. Zajímavým zpestřením a vzpomínkou na zimu bude průjezd nejníže položeným skiareálem v ČR, který se nachází v obci Němčičky. Zde se bude nově nacházet i Birell Segment a to formou slalomu na jedné z místních super prudkých sjezdovek. Obě závodní trasy nabídnou zvlněný jezdivý profil.

 

Oproti minulým třem letům se v letošním ročníku hustopečský závod vydá dál na východ, směrem na obec Brumovice. Pořadatelé věří, že novou trasu bikeři uvítají a nadchne je díky své variabilitě. Tato trasa by měla být i lépe sjízdná v případě deštivého počasí a bláta na trati. Jistě, nikoho nemine několik stoupání typických pro místní kopcovitou krajinu, ale odměna - úchvatné panoramatické výhledy na jedinečnou přírodní lokalitu s dominantou Pálavy na pozadí – určitě za tu námahu stojí.

Když už měnit, tak všechno. Pro rok 2018 je nově naplánovaná i trasa pro pohodáře, kteří se chtějí na kole spíše kochat, než aby vyhledávali adrenalin závodního pelotonu. Délka nezávodní trasy D – Fitness jízdy je 22 km s minimálním převýšením 300 m, kterou si méně zdatní jedinci mohou zkrátit na 10 km s převýšením 140 m. Vyjížďka vede nejprve po cestách vinohrady směrem na Velké Pavlovice, kde vystoupá na rozhlednu s poetickým názvem Vyhlídka U Obrázku pod vrcholem Soudný. V druhé části trasy zavítají jezdci na viniční trať Růžená, odkud budou mít Hustopeče a Pálavu jako na dlani. K cíli výletníky protáhne stezka podél dálnice, takže se vyhnou náročnému stoupání na Starý vrch, které v minulosti bylo až příliš náročné pro ty, kteří na trasu vyrazili s menšími dětmi. Většina trati vede po asfaltu nebo zpevněných dvoustopých polních cestách a stejně jako na závodních trasách, ani zde nechybí občerstvovací stanice a voda Rajec v cíli.


Na delší variantě trasy D se uskuteční také letošní první závod malých maratonců na kole (8 – 16 let) v rámci ČD Cargo Junior Trophy Marathonu.

Hustopečský závod je rovněž unikátní díky dobře vybavenému zázemí přímo v sídle společnosti AGROTEC, kde nebudou vedle tradičních služeb KPŽ chybět další atrakce pro děti i dospělé návštěvníky. Divadelní vystoupení souboru Koráb s pohádkou pro děti, nafukovací kombajn, možnost bagrování na cvičném polygonu nebo ochutnávky místních skvělých produktů. Tady v areálu AGROTEC si to budou po celé dopoledne na zelené travičce rozdávat na svých kolech a odrážedlech nejmenší bikeři (1 – 13 let) v rámci dětského seriálu ČT :D Junior Trophy.

Registrace online na všechny trasy je možná do půlnoci 25. 4. přes webové stránky www.kolopro.cz , kde se dozvíte i další informace o závodě a seriálu Kolo pro život.
Další možnost je registrace na prezenci v zázemí závodu. Dorazte za námi do Hustopečí, i pokud neplánujete závodit na kole. Bude to určitě stát za to!


Těší se na vás pořadatelé a titulární partneři závodu AGROTEC a ŠKODA AUTO.

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Moravská premiéra KPŽ s novými trasami"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz