Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mistrovský Král Šumavy

10.5.2018 16:08

Necelý měsíc zbývá do startovního výstřelu 25. ročníku cyklomaratónu AUTHOR Král Šumavy MTB 2018, memoriál Františka Šraita. Pořadatelé z Triatlon klubu Klatovy navíc pro rok 2018 získali možnost uspořádat závod jako Mistrovství ČR v XCM. Král a královna si tak odvezou kromě tradiční korunky i titul mistr a mistryně České republiky v maratónu horských kol.

Bookmark and Share

Maratón je také “otvírákem”  pro Český pohár Strabag cup v  disciplíně XCM a také seriálu Bike24 Marathon Man Europe. Král Šumavy je  samozřejmě součástí Author Maraton Tour, která spojuje závody pod  hlavičkou generálního partnera Universe Agency.
 

Závod se v letošním roce nejede poslední sobotu v květnu, ale až 2. června. Důvodem pro přesun byla kolize termínu se závodem světového  poháru v Novém Městě na Moravě. V závodě ELITE se již začíná rýsovat  účast absolutní české maratónské špičky. Potvrzena je účast obhájce  loňského titulu Pavla Boudného (Česká spořitelna-Accolade) i jeho týmového kolegy a vloni stříbrného Matouše Ulmana. Velmi příjemnou  zprávu pořadatelé dostali od Kristiána Hynka (Canyon Topeak Factory  Team), který také potvrdil účast. Vrátí se tak do míst, kde před mnoha lety absolvoval jeden ze svých prvních cyklistických závodů. S účastí  počítá i nedávný vítěz etapového závody Mitas 4 Islands MTB stage race a loňský Král Šumavy Filip Adel (Superior MTB Team). Startovní pole mužů  bude opravdu velmi silné a sportovní úroveň závodu na nejvyšší možné úrovni.

 

Mezi ženami bude, podle dřívějších vyjádření, obhajovat  vítězství ze Sudet 2017 Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech MTB Team). Společně s ní se bude snažit trikot s trikolórou z Klatov odvést i trojnásobná Královna Šumavy Milena Cesnaková (Maloja - Rocky Mountain), které šumavská trať dlouhodobě vyhovuje.
   

Organizace závodu zůstává u osvědčeného modelu. V pátek se jako ochutnávka pojede vložený závod - eliminátor na klatovském náměstí. Vše podstatné se pak bude odehrávat ve sportovním areálu TJ Start Luby. Zde v pátek a v sobotu před startem poběží prezentace do závodu, budou zde již tradičně stánky partnerů závodu a nebude chybět ani velký stan mechaniků generálního partnera firmy Universe Agency.

 

Všem závodníkům pak doporučujeme projet si na kole nebo alespoň prohlédnout poslední 2 km trati, které obsahují závěrečnou technickou pasáž a dojezd do cíle po louce podél železniční trati. Ani věkové kategorie nedoznaly zásadní změny. Pouze na trase 45 km jsou veteráni rozděleni na 60 - 69 let a nad 70 let. Reagujeme tak na požadavky nejzkušenějších bikerů.

 

Přihlašování za základní startovné i s pamětním tričkem a jménem na startovním čísle je možné do 11.5. Přihlášení bude možné i v den prezentace, ale za zvýšení startovné a bez pamětního trička.
 

Tratě zůstávají pro letošní ročník téměř shodné s rokem 2017. Několik drobných výjimek se sice najde, ale nijak zásadně do charakteru trasy  nezasahují. První změnu poznají všichni hned po startu. V Klatovech dochází k rekonstrukci Plánické ulice a výjezd do terénu tak povede ulicí Studentská. Druhou změnou pak bude návrat občerstvovací stanice do Čihaně. Pro pravidelné účastníky to ale nebude úplná novinka, protože se jedná o návrat k části tratě z předchozích ročníků.
   

Veškeré další informace včetně např. parkovacích ploch, časů startů apod. najdou všichni na www.authorkralsumavy.cz. Aktuální zajímavosti ze stavby tratí, jejich čištění a další podrobnosti lze najít i na FB profilu pořadatelů.

Vítězslav Šklebený.

Diskusní fórum pro: "Mistrovský Král Šumavy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz