Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Největší pražská cykloakce pro veřejnost

17.7.2018 11:23

V sobotu 21. července odstartuje již 13. ročník závodu na horských kolech Praha – Karlštejn Tour České spořitelny. Seriál Kolo pro život tak vstoupí 8. závodem termínové listiny do své druhé poloviny. Důležitým upozorněním pro všechny tradiční i nové zájemce je informace o změně zázemí akce, které se v důsledku rozsáhlých stavebních prací na veřejných komunikacích v obci Radotín stěhuje z dostihového závodiště ve Velké Chuchli do nedalekých Let u Prahy.

Bookmark and Share

Další, ryze pozitivní informací je, že se bikeři a bikerky mohou těšit na všechny obvyklé typy tras B, C a D i dětské závody, které se uskuteční jen několik metrů od řeky Berounky. Hlavním partnerem 13. ročníku Praha - Karlštejn Tour je Česká spořitelna, dalšími významnými partnery jsou Středočeský kraj a obce Lety.

Snad každý, kdo je z Prahy a blízkého okolí a jezdí na horském kole, Karlštejn Tour zná nebo se už dokonce zúčastnil některého z jejích dvanácti minulých ročníků. Krásná trasa a skvělé služby seriálu v blízkosti české metropole lákají každý rok znovu a znovu cyklisty nejrůznějších výkonnostních kategorií do sedla, o nesmírné popularitě této bikerské akce svědčí také narůstající číslo aktivních účastníků z celé republiky, které v posledních dvou letech překonalo počet 2000 cyklistů. Velkolepý start závodních tras B (55 km, 1645 m převýšení) a C (31 km, 888 m převýšení) se letos uskuteční na útulném náměstí obce Lety v ulici Řevnická. Účastníci obou tras vyrazí za nablýskaným zaváděcím vozem ŠKODA Kodiaq a pojedou totožný 25km okruh, který ale jezdci delší trasy B absolvují 2x.

Trasa je profilově jako stvořená pro horská kola, připomíná tak trochu tobogán, vede nahoru dolu krásnými lesními pasážemi, vlní se letně rozkvetlými polními cestami, nikdo se na nich určitě nebude nudit. Po průjezdu nových úseků z Let na Mořinku se bikeři napojí na svoji tradiční „kápéžetkovou“ trať z předchozích ročníků, zdolají prubířský kámen závodu v podobě výšlapu na kopec Menhir a budou pokračovat na Roblín, kde je jízda zpestřena novým úsekem cestiček namotaných v lese.

Také v dalších pasážích na Vonoklasy přibyly nové hravé pasáže pod korunami stromů, nechybí starý známý brodek, cyklisty uchvátí kouzelné výhledy na hřebeny Brd, Kopaninu a Cukrák. Všichni určitě ocení překrásnou přírodu CHKO Český kras, roblínského údolí nebo průjezdy malebnými ranči s dlouhosrstým skotem v okolí Vonoklas. Milovníci pravého bikingu zaplesají nad technickou pestrostí tratí, kde polní a lesní cesty střídají kamenné úseky, připravené jsou také dobře zásobené občerstvovací stanice s ovocem, sladkostmi i profesionálními výživovými doplňky od Nutrendu či Servis Pointy Park Tool s mechaniky ochotnými pomoci v případě defektu kola na trati.

 

Dalším pozitivem letošní varianty karlštejnské trasy je minimalizace asfaltových úseků, které vyžadovaly vždy velkou ostražitost v Radotíně, Třebotově a Kosoři. Těm, kteří neholdují jízdě po schodech, udělá radost vynechání právě této tradiční pasáže při dojezdu, do cíle se letos závodníci dostanou přes Karlík.  

Program celého dne, tak jak je na akcích KPŽ zvykem, zahájí během dopoledne děti. Ty to pěkně napálí po travičce v rámci dětské série ČT Déčko Junior Trophy a porovnají své dovednosti a rychlost na kole v šesti věkových kategoriích. Start dětských závodů je po kategoriích od nejstarších kluků a děvčat od 9:00. Klání dětí vyvrcholí po poledni jízdou nejmenších na odrážedlech. Trať malých závodníků budou mít rodiče a fandící z valu u řeky pod sebou, takže budou mít perfektní přehled o vývoji závodu. „Piloti“ bezpedálových strojů mají startovné zdarma, pro všechny závodníky „Jétéčka“ je v cíli připravena účastnická medaile a odpoledne skvělý zábavný a soutěžní program.

Nejkratší trasa D, tzv. Fitness jízda je pojata jako nezávodní vyjížďka na 17 km a zavede účastníky na Brdský hřeben. Téměř celá trasa vede panenskou přírodou brdskými lesy. Trasa by se dala rozdělit na dvě poloviny, přičemž v té první budou výletníci postupně stoupat nahoru, zde je třeba počítat s trochu větším převýšením (436 m), a v té druhé už se jen povezou dolů. V nejvyšším bodě je připravena dobře vybavená občerstvovací stanice a nevšední výhledy do krajiny, která byla ještě před několika lety cyklistům uzavřená. Doporučený věk dětí na trase D je 8+, trasa je určena rodinám a, jezdcům, kteří si netroufají na závodní tempo, všem výletníkům i majitelům elektrokol.

Do závodu se můžete přihlásit výhodněji on-line do 18. 7. na webu kolopro.cz, registrace je možná i na místě v pátek 20. 7. (18:00 – 20:00), nebo v sobotu 21. 7. (8:00 – 11:00 pro trasu B, do 11:30 C, D). Děti je nutné přihlásit nejpozději 30 minut před startem příslušné věkové kategorie.
 
Stanové městečko se všemi službami, včetně nepostradatelné Modré zóny České spořitelny či DEPa Kooperativy, pódia i všech aktivit doprovodného programu, poskytne návštěvníkům dokonalý komfort. Modrá zóna České spořitelny s vynikajícím cateringem, jídelnou a dětským koutkem či výběrovou kavárnou i DEPO Kooperativy s převlékárnami, sprchami, mycí zónou a mechanickým depem pro kola i bezpečnou úschovnou kol jsou již nepostradatelnou součástí zázemí všech akcí Kolo pro život. Nabitý celodenní doprovodným programem je přichystaný pro děti v Modré zóně České spořitelny, Dětském klubu, v zóně Chupa Chups pumptrack nebo v Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ, kde zkušení bikeři učí děti správné jízdě na kole a také novým dovednostem, na které by si samy netroufly.

Přijeďte si 21. července, na svátek Vítězslava, pro své malé vítězství do Let u Prahy! Čeká vás skvělý sportovní den.

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Největší pražská cykloakce pro veřejnost "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz