Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

S místními průvodci vyrazí turisté v srpnu do Brd

6.8.2018 15:32

Pro turisty, kteří o prázdninách vyhledávají tipy na kratší výlety za zajímavostmi ve svém okolí, připravila Destinační agentura Brdy spolu s cykloportálem plzenskonakole.cz na srpen další 3 výlety s průvodcem do Brd.

Bookmark and Share

Cyklisté v Brdech, foto: Radka Žáková

 

Na své si přijdou jak cykloturisté, tak bikeři, ale i milovníci přírody a historie včetně té vojenské. Jednodenní komentované výlety začínají a končí v místech dostupných hromadnou dopravou a zúčastnit se jich může každý, kdo se na výlet cítí. Zájemci ze vzdálenějších míst si mohou domluvit vlastní termín komentovaného výletu.

K výletům s průvodcem na kole po Plzeňsku známých jako „cykloprohlídky“ se letos přidaly i ty do Brd. V srpnu mohou cyklisté vybírat z pěti výletů různé délky a náročnosti. Jedno ale mají společné: Na výlet se s nimi vydá průvodce, který jim kromě vhodně zvolené trasy také představí zajímavosti po cestě. Právě v době prázdnin zažívají Brdy největší nápor cyklistů. To potvrzuje i projektový manažer Destinační agentury Brdy Luboš Gardoňa: „Díky zákazu vjezdu motorových vozidel do CHKO Brdy a rozsáhlým lesům, jsou Brdy příjemnou oázou pro výlety na kole i v horkých letních dnech.“

 

Začátky brdských cyklovýletů vždy navazují na spoj veřejné dopravy, tedy vlaky, což ocení hlavně starší lidé, kteří se do centrální části Brd, kam je nyní vjezd motorovým vozidlům bez povolení zakázán, stále ještě bojí jezdit. Pro ty, kteří nepoužívají GPS navigaci, je orientace v Brdech obtížnější, proto přišla destinační agentura s nabídkou výletů s průvodcem.

Cyklisté v Brdech, foto: Radka Žáková

„Cyklisté si mohou vybrat jak kratší odpolední výlet, tak třeba delší výlet na bajku kolem brdských studánek s Lenkou Boříkovou,“ říká cykloprůvodkyně Radka Žáková, která má s průvodcováním cyklistů v regionu dlouholeté zkušenosti. „Čtvrteční cykloprohlídka Ke Koterovské vyhlídce je ze srpnových výletů s průvodcem nejkratší a zvládnou ji i ti méně trénovaní, nedělní Mlýnská cykloprohlídka je spíš určena zdatnějším cykloturistům,“ dodává Radka Žáková, která do seriálu letošních cykloprohlídek zařadila nově i Brdy. Tím se nabídka průvodcovaných výletů v regionu ve spolupráci s Destinační agenturou Brdy podstatně rozšířila. Ke dvěma cykloprohlídkám  měsíčně se v sezóně přidaly ještě další s jinými průvodci.

Další z tras představí nejzajímavější stopy po činnosti armády v Brdech. „Nejvíce vojenských zajímavosti je v centrální části Brd. Na kolech jich zvládneme navštívit hned několik včetně bunkru, který si zahrál v Obecné škole,“ dodává průvodce Jiří Holomel, který cyklisty provede i na další z brdských tras Za vojenskou historií středních Brd v sobotu 28. srpna. Jedna trasa je určena také bikerům. Lenka Boříková je v neděli 12. srpna odpoledne provede Kolem brdských studánek.

Cyklisté v Brdech, foto: Radka Žáková


Pro účastníky jsou připraveny tištěné tipy na další pěší i cyklistické výlety. Počet účastníků je omezen, proto doporučujeme všem se na výlety do Brd registrovat se předem na telefonním čísle 725 443 243, a to od pondělí do neděle v době od 9 do 17 hodin. Zaváděcí cena letos činí pro dospělého 110 Kč, pro dítě pak 90 Kč. Výlety do Brd s průvodcem připravuje Destinační agentura Brdy, která je organizační složkou Ekologického centra Orlov o.p.s. v Příbrami, ve spolupráci s regionálním informačním portálem pro cyklisty www.plzenskonakole.cz.


Radka Žáková

Diskusní fórum pro: "S místními průvodci vyrazí turisté v srpnu do Brd"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu