Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Manitou 2018 ve znamení mocných osmiček

14.8.2018 11:55

Třetí srpnovou sobotu vás zveme na jeden z nejstarších a nejoblíbenějších bikemaratonů v České republice. Přijeďte na jedenáctý podnik seriálu závodů Kolo pro život 2018 do Chrudimi. Ve znamení osmiček se letos uskuteční již 22. ročník bikerského maratonu v Chrudimi. Jak jste si asi v titulku hned všimli, den konání populární akce s logem indiána se letos pyšní neopakovatelně krásným datem 18. 8. 2018. A protože podle numerologie je číslo osm nejmocnější ze všech čísel a mimo jiné značí sílu, vůli, zdatnost, slávu a organizační schopnosti, dá se předpokládat, že letošní ročník „Manitoučka“ bude obzvlášť úspěšný jak pro účastníky, tak místní pořadatele z TJ Sokol oddíl cyklistiky Chrudim.

Bookmark and Share

Do rodiště vynálezce lodního šroubu Josefa Ressela a operní zpěvačky Dagmar Peckové zveme každého, kdo rád jezdí na horském kole. Na věku a výkonnosti nezáleží, protože v závodech seriálu Kolo pro život má každý možnost vybrat si trasu, která mu sedí. Přijeďte si vychutnat úžasnou atmosféru startu závodních tras v historickém centru Chrudimi, pohodovou nezávodní vyjížďku, polní cesty a tiché pěšiny ozdobené zlatavými a sytě rudými barvami pozdního léta, pohled na líný tok řeky Chrudimky a majestátní Železné hory, které navzdory skutečnosti, že jsou spíše vrchovinou, získaly své hrdé pojmenování „hory“ díky značnému převýšení a načervenalému zbarvení zdejších hornin, které způsobil výskyt oxidu železa.

Manitou Železné hory České spořitelny v roce 2018 nabídne dvě závodní trasy, jednu nezávodní vyjížďku, celodopolední závody dětí v rámci dětského seriálu ČT Déčko Junior Trophy a skvělý celodenní doprovodný program pro všechny návštěvníky.

Hlavní závod - trasa B měří poctivých 66 km a také převýšení 1589 m je určené pro bikery, kteří jsou zvyklí pravidelně trénovat a dát si do těla. Odstartuje v 11:00 z Resselova náměstí v srdci města. Nejdelší trasa v porovnání s loňským rokem nezaznamenala žádné změny, a to je dobře. Trasa Manitůčka vede totiž těmi nejkrásnějšími místy Chrudimska a právem je nejoblíbenější a největší akcí Pardubického kraje. Závodníci si užijí ryze bikový profil, který vede Chráněnou krajinnou oblastí Železné hory a na mnoha místech ho zdobí poklidný tok řeky Chrudimky s několika osvěžujícími brody, dozrávajícími sladkými plody v sadech, vousatými klasy kukuřice a červenými bobulemi jeřabin podél prosluněných cest. Hned po startu nebudou závodníci ochuzeni o tradiční sjezd Širokých schodů, který je možný absolvovat v sedle kola nebo pěšky s kolem v ruce, nebudou chybět ani čtyři dobře zásobené občerstvovací stanice a zážitkový Birell segment u Vápenného Podolu.

Kratší závodní trasa C měří 39 km a v porovnání s Béčkem, jehož počáteční a koncovou trasu kopíruje, má o více než polovinu nižší převýšení (715 m). Závodníci se žlutým startovním číslem vyrazí rovněž od kostela Nanebevzetí Panny Marie z úchvatného historického náměstí, které je součástí městské památkové rezervace, ale o hodinu později, v 12:00. Občerstvovací stanici i Servis Point Park Tool je pro Céčkaře k dispozici v Křižanovicích na 18. kilometru, kde se také trasa C odpojí od trasy hlavní. Tato trasa je také určena kadetům a kadetkám ve věku 14 – 16 let.

Trasa D, tzv. Fitness jízda měří 21 km, její převýšení činí 294 m. Novinkou, kterou určitě všichni účastníci nezávodní trasy přivítají je změna úseku trasy na startu. Letos budou účastníci Širokých schodů ušetřeni a pojedou z Resselova náměstí klidnou rezidenční ulicí Na Kopanici a vrátí se pod schody podél půvabného náhonu bez pěší turistiky. Na náměstíčku pod Širokými schody se pak uskuteční v 13:00 slavnostní start. Právě po trase Déčka se mohou vydat všichni bikeři, kteří se chtějí bez závodního tempa projet, klidně se zastaví, kde se jim zachce, a pokochají se přírodními krásami Pardubického kraje, které tato trať rozhodně nabízí.

 

Zveme rodiny s dětmi, sváteční jezdce, maminky s přívěsnými kočárky nebo dětskými koly na tyči, pohodáře na elektrokolech a také seniory. Velkou jedničku s hvězdičkou si mohou do „žákajdy“ napsat pořadatelé za bezpečnější jízdu účastníků trasy D díky úpravě vyjížďky v závěrečné části. Z Rabštejnské Lhoty nově povede na Vrcha a zde u točny budou cyklisté sjíždět do nové zástavby domů a dojedou bez obav až do cíle. Vše bude samozřejmě řádně označeno, podél trasy budou pořadatelé a dospělí i děti se díky této změně již nepotkají na své cestě s rychlými borci závodních tras. Na Fitness jízdě je také připravena příjemná přestávka na dobře vybavené Lesní občerstvovací stanici VLS s posezením v Kochánovicích. Děti, které dopoledne absolvují závody Junior Trophy mají startovné na "Fitce" zdarma!

Úplně první se ale 18. srpna do závodního programu zapojí ti nejmladší příznivci cyklistiky, pro které je nachystaný parádní dětský bikerský okruh hned vedle zázemí závodu na ploché dráze za Gymnáziem J. Ressela. Malí cyklisté využijí k projížďce krásnou technickou trať, která je ale zvládnutelná pro všech 5 věkových kategorií od 1 do 13 let. Kluci a holky závodí v seriálu ČT Déčko Junior Trophy vždy zvlášť a dětičky na odrážedlech mají startovné zdarma. Všechny děti v cíli převezmou pamětní medaile.

Ten, kdo se pravidelně účastní chrudimské kultovní akce, už ví, jaké krásné bikerské stanové městečko každý rok vyroste na místní ploché dráze. Nechybí v něm stánky partnerů, velké pódium, veškeré možné služby pro bikery, výběr z nejrůznějších občerstvení, pojízdná prádelna a spoustu dalších vymožeností. Připravený je i nabitý doprovodný program pro celou rodinu včetně výukové Bike Academy, dřevěné pumptrackové dráhy Chupa Chups, Dětského klubu se spoustou hraček a her a nepostradatelné Modrá zóna od hlavního partnera závodu, České spořitelny, s celou řadou atrakcí a soutěží.

Akce se za podpory Pardubického kraje a pod záštitou hejtmana Martina Netolického, finančně jej podpořila Nadace ČEZ, partner seriálu Kolo pro život. Titulárním partnerem závodu je Česká spořitelna.

Veškeré informace k závodu a přihlášení on-line najdete na webu kolopro.cz. Online registrace běží do 15. 8., přihlásit se můžete i na prezenci v areálu zázemí na místě v pátek navečer a v sobotu dopoledne. Těšíme se na Vás!
 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Manitou 2018 ve znamení mocných osmiček "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz