Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak se cítit komfortně a bezpečně při podzimních výletech na kole

10.1.2019 08:04

Přicházející podzim sebou nese chladnější počasí, déšť, mlhu a zhoršenou viditelnost. Pro cyklisty to znamená, že pokud se chtějí na svých podzimních cyklo výletech cítit komfortně a bezpečně, měli by svá jízdní kola vybavit speciálním příslušenstvím, které pomůže úskalí podzimního počasí překonat.

Bookmark and Share

Vhodné příslušenství na kolo zvýší bezpečnost podzimních cyklo výletů především tím, že za snížené viditelnosti pomůže cyklistovi lépe vidět a být viděn. I když každý správný cyklista má kolo zajisté vybavené zadním a předním osvětlením, odrazkami a dalšími bezpečnostními prvky, na podzim je užitečné věnovat tomuto příslušenství zvýšenou pozornost.


Potřeba osvětlení na kolo i samotného cyklisty v podzimních mlhách a plískanicích významně nabývá na důležitosti. Zhoršenou viditelnost na cestách doporučujeme překonat navýšením počtu a intenzity reflexních prvků a předního i zadního osvětlení kola. Pokud máte na kole světla v podobě takzvaných „blikaček“, na podzim doporučujeme k blikajícímu osvětlení kola přidat ještě svítilny, které neblikají, ale svítí trvale a intenzivněji. Pro jízdu za zhoršené viditelnosti je dobré vybavit kolo odrazkami a reflexními tyčinkami do drátů.


Aby vás na podzim na kole nezaskočil případný déšť, nesmí Vám v batůžku chybět speciální lehká nepromokavá cyklistická pláštěnka. Buď ve formě přiléhavé propínací pláštěnky s kapucí, stažením v pase a prodlouženými zády, jakými jsou například pláštěnky SILVINI SAVIO UJ397-4200, anebo širší modely lehkých pláštěnek v podobě širokého a dlouhého ponča s kapucí, jako například model HAVEN Rain II 19176. Z bezpečnostních důvodů je dobré vybírat pláštěnky v reflexních barvách.


V deštivém počasí je důležité chránit se na kole nejenom před vodou padající z nebe. Před vodou a blátem, stříkajícím v dešti od kol, vás ochrání správně zvolené přední a zadní blatníky. Design blatníků umožňuje u mnoha modelů rychlou, bezpečnou a pohodlnou montáž i demontáž na trekkingová, horská i silniční kola.


V chladnějším podzimním počasí oceníte na kole i vhodně zvolené cyklo oblečení, které vás udrží v suchu a teple. Především funkční prádlo, které zahřeje a současně odvádí od pokožky pot, je neocenitelnou výbavou na podzimní cyklo výšlapy. Určitě vás zaujme široká nabídka funkčního prádla značky CRAFT, která nabízí také mnoho zajímavých modelů cyklistických mikin, dresů nebo kalhot, vhodných pro chladnější počasí. Jistě si vyberete i z nabídky zateplených cyklo dresů české značky Etape. Velmi široký výběr podzimního cyklo oblečení najdete v nabídce oblíbené značky cyklistických mikin, bund a kalhot značky Silvini.


Podzimní chlad při jízdě na kole asi nejdříve pocítí vaše ruce na řídítkách. Abyste se vyvarovali promrzání kloubů, je dobré vyměnit krátkoprsté cyklo rukavice za podzimní nebo zimní s dlouhými prsty, zateplením anebo vyrobené z nepromokavé membrány či s možností nasadit přes prsty voděodolný převlek. Specializované značky, jakými jsou Silvini, Polednik, BBB, Roeckl, Author nebo Etape nabízí mnoho modelů cyklo rukavic, vhodných na podzim a zimu. Stačí si vybrat z nabízených modelů takové rukavice, které designem, materiálem či různými vychytávkami nejlépe vyhovují vaší potřebě.


Pokud nevíte, kde nakupovat, zkuste například e-shop www.vseprokolo.cz nebo jejich kamennou prodejnu v Hradci Králové.
 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: " Jak se cítit komfortně a bezpečně při podzimních výletech na kole"

Názor Autor Datum a čas
RE: Jak se cítit ko... Marko 14. 3. 2019, 16:23

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu