Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Předvánoční novinky z Cykloknih

12.12.2018 08:29

Předvánočními tipy na dárky se to jen hemží a my pro vás máme jeden určený výhradně milovníkům krásných kol a ladných ženských křivek. Vydavatelství Cykloknihy přichází jako každoročně s kalendářem a pohlednicemi na toto téma. Po letech se také se odělo do nového a moderního webového hávu.

Bookmark and Share

KALENDÁŘ ŽENA A KOLO 2019

 

Tradiční prosincovou novinkou je velký nástěnný kalendář pro příští rok. Už posedmé vychází cyklistický kalendář sestavený z těch nejkrásnějších dobových reklamních plakátů, které v 19. a 20. století propagovaly jízdní kolo. Ústředním motivem je vždy žena oslavující značku velocipedu nebo jeho výrobce. Formátem je kalendář stejný jako v předchozích letech, použitý papír je opět přírodní, tisk celobarevný.

Titulní stranu zdobí poprvé plakát tuzemský, dokonce typicky český, s Karlštejnem v pozadí. Jeho autora se sice nepodařilo vypátrat, ale dobu vzniku datují odborníci na začátek minulého století, kolem roku 1900. V pozdějších letech si ho „vypůjčilo“ k propagaci více firem, nejznámější je ve spojení s koly Favorit.

První lednový plakát na velocipedy značky „Slavia“ je snad nejkrásnějším českým cyklistickým plakátem vůbec. Kola této značky mají i zajímavou historii. Málokdo možná ví, že i tak trochu spojenou s knihami. Má to na svědomí jeden český knihkupec, který byl ve své době i technickým nadšencem.

 

Roku 1895 si koupil jízdní kolo značky Germania od drážďanské firmy Seidl & Naumann. Kolo se mu však brzy porouchalo, proto napsal firemní pobočce do Ústí nad Labem dopis se žádostí o opravu. Firma mu na jeho český dopis odpověděla velmi stručně v tom smyslu, že požaduje-li odpověď, musí používat „srozumitelný jazyk“ (tj. němčinu). Tato odpověď ho natolik rozčílila, že se rozhodl začít vyrábět vlastní jízdní kola. Tím knihkupcem nebyl nikdo jiný než Václav Klement (1868 – 1938) a jeho společníkem Václav Laurin. Novým kolům dali vlastenecký název Slavia.

 

Tak byla založena v Mladé Boleslavi firma Laurin & Klement, vyrábějící později i motocykly a od roku 1905 také automobily. Dnes mladoboleslavský závod výrobou aut ovlivňuje životy mnoha obyvatel České republiky.

Ukázka z kalendáře: Srpen

 

Kalendář ŽENA A KOLO 2019 můžete zakoupit v eshopu vydavatelství Cykloknihy  nebo ho do konce roku vyhrát v soutěži na Cykloserveru.


Sada 13 reprodukcí pohlednicového formátu

 

Vhodným doplňkem kalendáře, případně praktickým dárkem, může být sada pohlednic Žena a kolo se stejnými motivy, jaké jsou v kalendáři. Každá sada obsahuje 14 barevných pohlednic, tzn. 12 reprodukcí jednotlivých měsíců, titulní list a závěrečný přehled všech motivů.
 

Pohlednice ŽENA A KOLO 2019 můžete zakoupit v eshopu vydavatelství Cykloknihy nebo je v lednu můžete vyhrát v soutěži na Cykloserveru.

Přehled motivů kalendáře a pohlednic 2019

 

Nový eshop

 

Letitý eshop vydavatelství www.cykloknihy.cz se oděl do nového. Nutno dodat, že získal moderní design a hlavně se zbavil zastaralých iframů. Uživatelsky je mnohem příjemnější a přehlednější. Vyzkoušejte sami....

 

Nový eshop www.cykloknihy.cz

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Předvánoční novinky z Cykloknih"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |