Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak si vybrat cyklistické rukavice

10.1.2019 08:45

Cyklistické rukavice patří k nejužitečnějším součástem cyklistické výbavy. Díky nim je jízda na kole mnohem komfortnější. Cyklistické rukavice vám při jízdě poslouží hned několikrát. Ochrání vaše ruce před brněním a nepříjemnými pocity při jízdě v náročném terénu, ochrání vás také před vytvářením mozolů a otlačenin, v létě sají a odvádějí z rukou pot a v zimě ochrání ruce před chladem a vlhkem. Navíc je díky nim úchop řidítek mnohem bezpečnější – bez zbytečného klouzání. Důležitým posláním cyklistických rukavic je také zajištění bezpečnosti v případě nehody – při pádu rukavice ochrání ruce před odřeninami.

Bookmark and Share

Pokud si kladete otázku, podle čeho si máte vybrat správné cyklistické rukavice, je dobré ujasnit si hned na začátku výběru, co od cyklistických rukavic očekáváte a podle toho pak zvolit materiál, funkční detaily a typ rukavic. Velmi důležité je, abyste si vybrali správnou velikost a také, aby se vám líbil jejich design.

Základním krokem výběru je to, zda se rozhodnete pro krátké rukavice bez prstů, anebo dlouhé rukavice s prsty. U této volby je klíčové, který typ rukavic vám vyhovuje. Krátké rukavice můžou být vhodnější v teplém letním počasí. Dlouhé rukavice mnohem efektivněji ochrání ruce před chladem ve studeném počasí a také lépe chrání ruce před odřeninami při jízdě v náročném terénu.

Dalším důležitým faktorem výběru je váš obvyklý styl jízdy. Výrobci volí materiály, speciální vybavení a různé technické „vychytávky“ podle toho, zda rukavice slouží jezdci, který upřednostňuje silniční cyklistiku, freeride nebo MTB styl ježdění.

Při výběru cyklo rukavic vás zajisté bude zajímat také design, cena a možnost najít si při výběru dostatek informací o jednotlivých modelech rukavic, případně poradit se při výběru s někým, kdo problematice rozumí. S výběrem vám určitě pomůžou informace, které najdete při výběru rukavic v e-shopu www.vseprokolo.cz, případně vám také rádi poradí konzultanti kamenné prodejny Vše pro kolo v Hradci Králové.

Vybrat si rukavice v e-shopu vám pomůže základní rozdělení na pánské, dámské a dětské rukavice, které se odlišují především velikostí, střihem a designem. U cyklistických rukavic je důležité, aby perfektně seděly, proto je nutné zvolit správnou velikost. Protože označení velikostí rukavic u různých výrobců se může lišit, vycházejte vždy z údajů uvedených ve velikostních tabulkách jednotlivých značek, které jsou v e-hopu umístěné u všech modelů rukavic. Změřte si obvod dlaně v nejširším místě a podle toho, kolik centimetrů naměříte, vyberte velikost z tabulky. U speciálních typů dlouhých rukavic je důležité změřit si také délku dlaně od zápěstí ke špičce prostředníčku a také délku prostředníčku a délku palce.

Pokud už víte, o jaký typ cyklo-rukavic máte zájem a máte už změřenou dlaň, případně další části ruky, můžete začít vybírat rukavice podle toho, jaké speciální vlastnosti a výbavu od nich očekáváte. Měli byste mít jasno i v tom, jestli hledáte zimní anebo letní model rukavic. V letním období nejspíš oceníte prodyšnost a vlastnosti, díky kterým se v ruce v rukavicích co nejméně potí a maximálně větrají. U zimních modelů vás bude zajímat míra zateplenosti, která ochrání vaše ruce na řidítkách v případě vlhkého a mrazivého počasí.

Můžete se rozhodnout také podle polstrování dlaňové části rukavic, které chrání ruce proti otlakům. Vhodné polstrování může zvýšit vaše pohodlí při jízdě na maximum. Masivnější výstelka znamená větší pohodlí, ale může také snížit citlivost rukou při úchopu řidítek.

Kvalitnější modely rukavic bývají na ploše dlaně vybaveny také silikonovými proužky, jako například GRIPPY® u značky POLEDNIK. U této značky najdete také tlumící segmenty z gelu EVA®, které slouží k tlumení vibrací v terénu. Zajímavým funkčním detailem je polstrování dlaně ve tvaru číslice 7, kopírující karpální tunely a zabraňující jejich zbytečnému namáhání – používá je značka ROECKL SPORTS. Pohodlnému sundávání rukavic může výrazně pomoct Pull Off System® nebo Pull Out System pro usnadnění stahování rukavic.

Pro výrobu zimních modelů rukavic výrobci používají funkční voděodolné materiály z polyesterových vláken, které ochrání ruce i při jízdě ve větru – například Wind Shell u rukavic od značky POLEDNIK. Zimní modely rukavic se vyrábí často se softshellovou membránou, která chrání proti větru a vlhkosti, jako je to například u zimních cyklo-rukavic značky SILVINI se silikonovým protiskluzovým potiskem prstů pro lepší úchop. V rukavicích SILVINI navíc díky materiálu Touch Pro na ukazováku můžete ovládat dotyková zařízení.

U cyklistických rukavic oceníte také reflexní prvky, které zvyšují viditelnost jezdce ve tmě, například reflexní proužky SCOTCHLITE™. Šikovnou vychytávkou je i Sweat Absorb System – speciální bavlněná plocha v oblasti hřbetu ruky nebo palce, která slouží k utírání potu. Praktickou pomůckou je také poutko na suchý zip, kterým lze upevnit rukavice kolem zápěstí.

Některé rukavice jsou vybaveny silikonovým potiskem na dlani, pro bezpečný protiskluzový úchop. Najdete například u rukavic značky FORCE.

Ať už si vyberete cyklistické rukavice značky SILVINI, FORCE, POLEDNIK, ETAPE nebo ROECKL, jízda s nimi bude určitě komfortnější, než bez nich.

 

- inzerce -
 

Diskusní fórum pro: "Jak si vybrat cyklistické rukavice"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu