Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Čelovka na kolo je velká opora cyklisty nejen při mlze

8.3.2019 09:27

Teď už se můžete v sedle vydat kamkoliv – a vlastně i kdykoliv, bez ohledu na to, jestli zrovna trochu poprchává nebo se pomalu stmívá. Počasí vás už jen tak nepřekvapí, což je pro cyklisty značná výhoda. A určitě nejen pro ně, i když kvalitní čelovku využijí asi vůbec nejčastěji. I pro malé projížďky za město nebo na chatu, cíl cesty přece může být jakýkoliv a potenciální nebezpečí čeká třeba i sto metrů od domovních dveří. A při špatné viditelnosti se může ještě násobit, je třeba mu předejít včas.

Bookmark and Share

Lehká, skladná a s opravdu dalekým dosvitem


Moderní zařízení se vším všudy, můžete se na ni opravdu spolehnout bez ohledu na počasí nebo denní dobu, prostě pokaždé, když se rozhodnete osedlat bicykl. Čelovka na kolo totiž nabídne dosvit přesahující stometrovou vzdálenost, samozřejmě v závislosti na konkrétním počasí a jistě i právě proto patří k vyhledávaným pomocníkům. Bez ohledu na to, zda je před vámi špatně zpevněný terén, polní cesta nebo silnice, večer nebo se naopak teprve spíš rozednívá. Noční vidění není pro kvalitní čelovku nejmenší problém. Běžící srnka, hopkající zajíc, rychle se přibližující automobil nebo další potenciální nebezpečí bude rázem odhaleno, pak už stačí jen zpomalit nebo rovnou zastavit, opatrnosti přeci není nikdy dost…
 

Připravená bude opravdu brzy, stačí dát nabít


Bleskové nabíjení, i to je velkou předností moderní čelovky. Nebudete na nic dlouho čekat, můžete brzy jít na houby nebo vyvenčit psího kamaráda. Nabíjecí čelovka je zcela univerzálním spojencem, dokáže svítit dlouhé hodiny a pomůže nejen turistům, ale i rybářům a outdoorovým nadšencům. Důležité je vidět a v mnoha případech i být viděn – osvětlení je totiž velmi hodně důležité nejen tehdy, když zrovna na kraj padne těžká mlhová clona.

Další šikovnou elektroniku můžete zakoupit na eshopu www.cel-tec.cz

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Čelovka na kolo je velká opora cyklisty nejen při mlze"

Názor Autor Datum a čas
RE: Čelovka na kolo ... Filip 3. 7. 2021, 06:12
RE: Čelovka na kolo je velká opora cyklisty nejen při mlze
V roce 1930 představila fa Bosch Nebelscheinwerfer, první mlhový světlomet na světě (vypadalo to takto: https://www.bosch-presse.de/pressportal/de/de/bosch-nebelscheinwerfer-1930-60579.html). Chauffeuři si, totiž, montovali další, menší, světlomet co nejníže to na autě bylo možné (takže na nárazník, tehdy), a na stranu provozu, aby viděli v husté mlze kraj cesty a nesjeli do příkopu. Dálkové světlo (tj. kužel světla, bez ostrého rozhraní) je v mlze nejen k ničemu, anžto se odráží od kapének zpět a oslňuje chauffeura, ale rovněž zajistí, že neuvidí včas auto před sebou - světlo se odráží od mokrého zadního skla, a pokud nemá auto zadní svítilnu(y) do mlhy, je prakticky neviditelné. Jinak, pokud na kole potkám na veřejné komunikaci opici se světlem na hlavě, tak mu dálkové světlo (a ono je to dohromady 240 luxů na 10 metrech, něco přes 600 lumenů) nejen, že nevypnu, ale přepnu mu ho na strobo. V opačném případě se, totiž, na mne ta opice podívá ve chvíli, kdy je vedle mne, a já musím zastavit, neboť nic nevidím. Čelovka v provozu nemá co dělat, osvětlené má být vozidlo, nikoli řidič. Chauffeur náklaďáku si taky nebere na hlavu čelovku.
RE: Čelovka na kolo ... mlhoň 9. 11. 2020, 15:09

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |