Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Klánovickým lesem na kole i po svých

12.3.2019 09:29

V pražském Újezdu nad Lesy se v neděli 14. dubna otevře sportovní sezóna. Koná se zde totiž závod "Újezdský duatlon" kombinující jízdu na kole a běh. Závodit mohou všechny věkové kategorie i handicapovaní sportovci.

Bookmark and Share

Akce, kde hlavní roli hraje kolo a běh, se pořádá letos již po jedenácté. Závodníci odstartují během, poté přesedlají na kolo a cílovou rovinku opět poběží. Délka trasy závodu se liší dle kategorie: hlavní závod pro muže je na 3 km běh – 25 km kolo  - 2 km opět běh, pro ženy pak na 3 - 12 – 1 km.


Soutěží se v také v dětských kategoriích holky/ kluci. Ani na nejmenší organizátoři nezapomněli. Pro ty je připraven speciální závod zvaný Mikroduatlon, který je určen sportovcům do šesti let.  Závod je také možný absolvovat v kategorii dvoučlenných štafet. Jeden z dvojice měří své síly v běžecké části a druhý v cyklistické.

Tradičně se akce účastní také handbikeři (speciální kolo na ruční pohon pro handicapované - například vozíčkáře). Ti závodí v rámci poháru Handicup.

Újezdský duatlon je známý svou pohodovou atmosférou, ale i vysokou úrovní a krásným prostředím. Trasa závodu vede Klánovickým lesem po zpevněných cestách s minimálním převýšením, k účasti stačí tedy jen běžecké boty a kolo.

Pro účastníky je připraveno profesionální zázemí v podobě šaten, sprch, úschovny zavazadel i kol. Nabízí se i takový servis jako je možnost umytí kola či masáže. Navíc, děti se mohou těšit na zábavný program pro celý den.

Přihlaste se i vy na www.triprozdravi.cz nebo na místě v den akce. Újezdský duatlon je součástí 11. ročníku Újezd.net “Seriálu Tří závodů pro zdraví”.

Další dva závody, které doplňují tuto trojici, je zážitkový závod dvojic - Klánovický Mini Adventure konaný 12. května v Praze Klánovicích a MTB  + Trail Run Úvaly (závod na horských kolech a terénní běh) pořádaný v sobotu 16. června 2019 v Úvalech. Sportovní sezóna vyvrcholí 20. října Klánovickým 1/2 Maratonem.

Svým charakterem jsou tyto závody spíše komorní, ale o to více na nich jde o pohodovou atmosféru. Ještě jste nebyli? Tak doražte letos a udělejte něco pro své zdraví. Naše motto je: "Když zážitek je víc než výkon."
 

Více informací o duatlonu či celém seriálu závodů naleznete na www.triprozdravi.cz.

Barbora Kalvach
 

Diskusní fórum pro: "Klánovickým lesem na kole i po svých "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |