Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařská koruna Valašska letos i s beneficí

21.3.2019 13:18

V sobotu 30. března odstartuje 7. ročník cykloturistické akce ON SEMICONDUCTOR VRCHAŘSKÁ KORUNA VALAŠSKA. Letos premiérově je spojena s benefičním projektem „Véčkaři dětem“.

Bookmark and Share

ON Semiconductor Vrchařská koruna Valašska (VKV) je určena cyklistům bez rozdílu pohlaví, věku i výkonnosti. Pořadatelé každoročně vypisují pro pevně stanovené období (letos 30 března - 30. listopadu) celkem 20 vrcholů na území Valašska a v přilehlém okolí, které cyklisté podle své chuti a možností zdolávají na kole. Dobytí každého kopce dokumentují pořízením vrcholové fotografie (selfie) a po absolvování kompletní dvacítky celou fotodokumentaci zasílají pořadatelům. Tím se stávají držiteli VKV.


Pro letošní rok organizátoři vypsali tyto vrcholy: Benešky, chata Kmínek, Hložecká kaple, Hradisko, Jahodný, Janův hrad, Kamenárka, kaple svatého Huberta, Kohútka, Kunovická hůrka, Lysá hora, Maruška, Nivka, Oškerovy paseky, Pardus, rozhledna Štiavnik, stezka Valaška, Strážka, Vrch hůra a Vsacký Cáb. (mapa)


Tyto vrcholy cyklisté mohou od 30. března zdolávat v rámci hlavní kategorie, ale také vedlejší kategorie „VKV BEZ BARIÉR“, která je ve třech oddělených skupinách určena handicapovaným cyklistům, cyklistům s přívěsnými vozíky a elektrocyklistům. Všech 20 uvedených vrcholů spadá i do dětské kategorie „VKV JUNIOR - S AUSTINEM NA VRCHOL!“. V ní je ale již tradičně doplněno ještě dalších 30 bodů do celkového počtu 50 (mapa). Z nich stačí dětem zdolat libovolných 5, aby se staly držiteli této kategorie. „Samozřejmě však platí pravidlo, že čím více kopců junioři absolvují, tím výše se v celkovém pořadí umístí a tím hodnotnější ceny na závěrečném galavečeru obdrží,“ přiblížil hlavní organizátor Adam Hloch s tím, že kompletní výčet vrcholů juniorské kategorie, jakož i další informace k celému projektu najdou zájemci na webových stránkách www.vkv-bike.cz.


Pro 7. ročník VKV pořadatelé připravují jednu novinku. Je jí benefiční projekt „Véčkaři
dětem“
. „Máme zřízen transparentní účet s číslem 2401125786/2010, na který mohou nejen účastníci našeho projektu zasílat libovolné částky. Polovinu z celkového výtěžku za trvání letošního ročníku předáme na galavečeru v únoru 2020 zástupcům Vsetínské nemocnice k využití pro potřeby dětského oddělení. Druhá polovina výtěžku poputuje na organizaci VKV,“ řekl Hloch s tím, že dosud všechny příspěvky na uvedeném transparentním účtu byly využity kompletně na provozní náklady VKV.

Společná vyjížďka s Pepou Zimovčákem


Podle Adama Hlocha se příznivci VKV mohou v rámci doprovodných akcí i letos těšit na oblíbené skupinové vyjížďky či besedy se zajímavými osobnostmi z oblasti cyklistiky. Nejbližší beseda se uskuteční již v úterý 26. března od 18 hodin ve vsetínském klubu Tři opice. O poctivém bajkování a punkerském cestování po méně známých částech Gruzie bude přednášet bajker tělem i duší Tonda Liebel.

Adam Hloch

Diskusní fórum pro: "Vrchařská koruna Valašska letos i s beneficí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |