Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život slaví 20 let

24.4.2019 13:36

Největší seriál cyklistických závodů na horských kolech pro širokou veřejnost v České republice, Kolo pro život (KPŽ), vstupuje do své jubilejní 20. sezony. Ta odstartuje v sobotu 27. dubna v Dobřichovicích u Prahy podnikem Praha – Karlštejn Tour České spořitelny. Organizátoři ze společnosti Petr Čech Sport přichystali pro ročník 2019 celou řadu novinek. K těm nepostradatelným určitě patří unikátní logo KPŽ k příležitosti oslav 20 let seriálu, které jako symbol jubilejní sezony bude provázet fanoušky v průběhu celého ročníku.

Bookmark and Share

Kolo pro život se v posledních letech snaží co nejvíce zaměřit na širokou veřejnost napříč všemi generacemi a výkonnostními úrovněmi v rámci celé České republiky. Důraz je kladen zejména na rodiny s dětmi, začátečníky a cyklistické pohodáře. Tato filozofie vychází z předpokladu samotného motta celého projektu – Kolo pro život je seriálem závodů pro širokou veřejnost, tedy pro všechny. ‚‚Jsme největší cyklistickou akcí tohoto formátu u nás i v Evropě, to jednoduše znamená, že každý nadšenec a fanoušek cyklistiky mezi námi najde své místo,‘‘ říká David Trávníček, statutární ředitel Petr Čech Sport.

 

Kromě samotných závodních tras je proto speciální pozornost věnována nezávodním aktivitám, vyjížďkám na horských kolech v rámci pátečních programů před samotnými závody, výuce jízdy na horském kole pod vedením předních českých bikerů v Bike Academy KPŽ a všeobecné propagaci zdravého životního stylu a sportu jako takového. Seriál nabízí účastníkům víkendy strávené v pohybu, uprostřed nádherné přírody, s rodinou nebo přáteli. ‚‚Kolo pro život nabízí nesčetné množství mimozávodních aktivit a já jako fanoušek, který na Kole pro život vyrostl, jsem hrdý, že můžu být součástí tohoto skvělého projektu a na jeho aktivitách se osobně podílet,‘‘ dodává Kristian Hynek, přední český biker a tradiční účastník seriálu.

Také v letošním roce budou trasy rozděleny podle délky a technické i fyzické náročnosti do čtyř kategorií (A, B, C, D) tak, aby si v jeden den na stejném místě mohli na kolo sednout a vyrazit amatéři, profesionálové, děti, senioři i sváteční cyklisté. Účastníci stále oblíbenější nezávodní vyjížďky, Trasy D – Family jízdy, určitě uvítají finančně zvýhodněné startovné oproti ostatním trasám, možnost projet se na elektrokole, s přívěsným kočárkem nebo s ratolestí na tyči, a zároveň za nižší startovné využít všech služeb seriálu, jako účastníci závodních tras.

Neoddělitelnou součástí všech podniků KPŽ je již čtrnáctým rokem seriál dětských závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy, a to v šesti věkových kategoriích včetně té pro úplně nejmenší: kategorie odrážedel. Nechybí nabitý a letos znovu výrazně rozšířený celodenní zábavný program plný nejrůznějších doprovodných aktivit. Děti se kromě závodních tratí na okruzích v areálech mohou těšit na sérii dětských maratonů ČD Cargo Junior Trophy Marathon, které jsou určeny zdatnějším mladíkům a slečnám od 8 do 16 let. V cíli závodů ČT Déčko Junior Trophy obdrží všichni účastníci pamětní medaile, které mohou sbírat do dřevěné plakety ve tvaru České republiky.

Kromě pečlivě vybraných a dobře značených tratí jsou chloubou seriálu nadstandardní služby pro všechny účastníky v zázemí: parkovací plochy, mobilní prezenční kancelář, moderní info stánek, DEPO Kooperativy s úschovnou kol v Bezpečné zóně, zbrusu nové sprchy, mycí boxy pro kola či mechanická dílna. V zázemí nebude chybět vynikající catering a Modrá zóna České spořitelny s prostornou jídelnou a kavárnou. Půjčovna kol je letos poprvé spojena s prémiovou značkou BMC Switzerland, chybět nebude ani unikátní pojízdná prádelna v novém designu a vybavení společnosti Beko. Na trase doplní závodníci energii na občerstvovacích stanicích Nutrend. Technické problémy během jízdy vyřeší Technický servis Kooperativy, zdraví a první pomoc pro závodníky na trati jistí Záchranný systém KPŽ s novým partnerem CARDION.

Připravena je také celá řada celoročních soutěží: Prestige Trophy Marathon – soutěž jednotlivců, Team Prestige Trophy (Race a Hobby) – soutěž týmů, dětská soutěž v kreslení a spousta dalších klání pro děti v nové Dětské zóně ZPMV ČR, Dětském klubu pro nejmenší, na pumptrackové dráze Chupa Chups, Bike Academy KPŽ a na stáncích partnerů v zázemí akcí. 

 

Chatbot – (r)evoluce v komunikaci

Umíte si představit všechny dostupné informace o seriálu Kolo pro život a jeho závodech na jednom místě, aktuální, vždy přístupné a vizuálně zcela revoluční? Je to možné. Díky nové platformě jménem ‚Chatbot, jak organizační tým nové komunikační medium pokřtil. Seriál Kolo pro život se tak oficiálně stává prvním sportovním projektem na území České republiky, který přichází s touto formou komunikace se svými fanoušky.


Je to jednoduché, stačí mít ve svém mobilním telefonu aplikaci Messenger. Pro zařízení Android pomocí QR čtečky (také aplikace zdarma ke stažení na Google Play) načíst unikátní QR kód, nebo v případě iPhone telefonů rozpoznat QR kód pouze prostřednictvím fotoaparátu, a Chatbot už se vám ohlásí sám. Messenger jako platforma funguje nezávisle na Facebooku, tedy nemusíte mít facebookový účet, abyste mohli využívat aplikaci Messenger. Více o chatbotu zde »


Nezávodní aktivity

Jedním z velmi důležitých milníků letošního roku je významné rozšíření působnosti projektu Kolo pro život do oblasti mimozávodních volnočasových aktivit, s cílem oslovit cyklisty a nadšené sportovce mimo klasické sobotní závodní dny. Tyto nové aktivity budou zaměřené na nezávodní eventy a fanoušci Kolo pro život se tak budou moci účastnit v průběhu celého roku sportovních festivalů a dnů, vyjížděk po atraktivních místech v ČR a nejrůznějších soutěží. Šesti vytipovaným lokalitám ze seriálu (Dobřichovice, Mladá Boleslav, Karlovy Vary, Vrchlabí, Plzeň a Znojmo) bude předcházet páteční sportovní odpoledne přístupné široké veřejnosti. V rámci těchto dnů si mohou zejména děti vyzkoušet aktivity známé z Kola pro život. Páteční program bude doplněn celorepublikovým projektem Cyklokroužky.
 

Uvedené aktivity budou sdruženy a komunikovány na zcela nové platformě www.damekolo.cz. Zde v průběhu celého roku cyklističtí nadšenci naleznou aktuální informace o právě probíhajících akcích, díky kterým se budou moci potkat s předními českými bikery a dalšími zajímavými osobnostmi pod hlavičkou Kolo pro život. Platforma Dámekolo.cz bude plnit funkci prostoru, kde budou uživatelé moci sledovat nejbližší sportovní akce naplánované v jejich regionu a libovolně se jich po přihlášení účastnit, a to jak aktivní formou, tak i jako návštěvníci.

Nadace Krása pomoci a seriál Kolo pro život SPOLEČNĚ

Kolo pro život je ojedinělým a největším seriálem závodů v České republice a jedním z největších cyklistických seriálů svého druhu na světě. Tato pozice s sebou nese i velký díl zodpovědnosti směrem k životnímu prostředí i široké veřejnosti.
Proto se Nadační fond Kolo pro život rozhodl věnovat 75 000 Kč Nadaci Krása pomoci, která pomáhá seniorům, aby mohli žít aktivní a důstojný život.


Výroční magazín

Jubilejní 20. sezona přinese všem účastníkům a fanouškům seriálu Kolo pro život mnoho novinek a zásadních milníků. Jedním z nich je speciální vydání Výročního magazínu, který tak nahrazuje dříve vydávaný katalog Kola pro život. V něm mohli všichni zájemci nalézt především detailní informace k jednotlivým podnikům sezóny. Nové technologie však posouvají dobu mílovými kroky a díky novým komunikačním kanálům a internetu je možné přinášet důležité informace „live“ a v aktuální podobě i jinou formou. Veškeré potřebné informace k závodům seriálu Kolo pro život nyní fanoušci najdou v kartách závodů na webu seriálu www.kolopro.cz a především také v novém komunikačním mediu: Chatbot Kola pro život. Ten nyní dostává hlavní úlohu v oblasti poskytování informací všem účastníkům a fanouškům celého seriálu.

Díky tomu organizační tým dostal unikátní možnost nabídnout všem fanouškům něco speciálního - Výroční magazín seriálu Kolo pro život. Magazín bude k zakoupení za 49 Kč na všech 15 podnicích seriálu Kolo pro život.

Chráníme přírodu. Třídíme odpad.

Kolo pro život je unikátní projekt. V České republice jsou 4 národní parky, dvěma z nich vede některá z tras závodů Kola pro život. Další závody jsou zasazeny do mnoha krásných míst CHKO. To s sebou nese velký díl odpovědnosti k životnímu prostředí.

Přejeme si, aby si cyklisté užili na kole pestrou paletu přírody a odvezli si domů ty nejhezčí dojmy a zážitky z trati. To vše je také důvod, proč organizátoři v letošní jubilejní sezóně přistoupili ke strategii systematického třídění odpadu na všech podnicích KPŽ 2019. Strategické partnerství s mezinárodní společností zabývající se komplexním nakládáním s odpady, tak posouvá seriál Kolo pro život opět o krok dál a podtrhuje filozofii, která je pro celý organizační tým zcela zásadní.


Tento fakt dokládá další novinka KPŽ 2019: zálohovaný kelímek české firmy Nicknack. Kolo pro život patří svým rozsahem k největším společenským událostem, a proto se organizátoři rozhodli přistoupit k razantnímu omezení jednorázových plastových kelímků formou podávání veškerých nápojů ve znovu-použitelných, hygienicky nezávadných kelímcích.

Trasa D – Family jízda

Těm, kteří se chtějí na akcích KPŽ 2019 projet na kole nádhernými kouty české a moravské krajiny bez závodního stresu, je určena pohodová nezávodní vyjížďka pod novým názvem: Trasa D - Family jízda. Family jízda se svým nenáročným profilem trasy a průměrnou délkou 20 km je primárně určena rodinám s dětmi, hobby cyklistům, aktivním seniorům, skupinkám přátel, zamilovaným partnerům i handicapovaným sportovcům, kteří nechtějí v sedle počítat vteřiny ani minuty, ale láká je strávit cyklistický víkend v pohybu a v přírodě, navíc na dobře zajištěné a bezpečné trati.

 

Vedle rodinných týmů, v nichž mohou děti, které se ve stejný den zúčastnily dětských klání ČT :D Junior Trophy, závodit zdarma, přichystali pořadatelé pro letošní ročník novinku – možnost založit si na Trase D tým dospělých, tj. bez podmíněné účasti dítěte v týmu.

Kromě horských kol mohou na Family jízdu všichni nadšenci vyrazit i na kole trekovém, tandemovém nebo elektrokole, s přívěsným kočárkem nebo s dítětem „na tyči“.

BIKE for LIFE bike club

Jedním z hezkých dárků účastníkům seriálu při příležitosti 20. sezóny je nový cyklistický tým pro hobby cyklisty: „BIKE for LIFE“. Ten uvítá ve svých řadách nadšence nejrůznějších úrovní, přátele, cyklisticky naladěné jedince i děti. Tým bude mít na akcích KPŽ své zázemí v prostorném VIP stanu (skyboxu), kde spolu budou moci členové klubu trávit celý den a využít nabízené služby i catering. Členové BIKE for LIFE bike clubu obléknou jedinečný dres v pánském a dámském provedení, ve kterém budou kromě závodů KPŽ podnikat společné akce a vyjížďky.


Zájemci o členství v clubu si mohou vybrat jeden z pěti typů členství: BRONZE, SILVER, GOLD, KID RACER a SUPPORTER, které se liší nabízeným obsahem balíčku a cenou. Více informací na Facebooku.
 

Tomáš Pravenec

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život slaví 20 let"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama



Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama



PhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |