Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vyzkoušejte své síly na 3. ročníku Frýdlantského ČEZ duatlonu

20.5.2019 10:20

V sobotu 1. června odstartuje 3. ročník Frýdlantského ČEZ duatlonu, kde si aktivní i amatérští sportovci budou moci poměřit své síly v běhu a jízdě na kole na trase o celkové délce 26km v nádherném prostředí Beskydských hor.

Bookmark and Share

Start, cíl a zázemí této sportovní akce jsou umístěny v areálu fotbalového hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí. Hlavní závod odstartuje ve 13:00 hod. během v délce 4,5 km s malým brodem, vedoucím přes Lubenskou lávku a okolí a zpět na hřiště. Odtud bude pokračovat po 19 km dlouhé trase jízdou na horském kole vedoucí převážně po zpevněných a polních cestách nad vodárnou Nová Ves, přes úbočí Ostré hory a Staškova kolem lyžařských vleků přes obec Malenovice a zpět na fotbalové hřiště. Poslední část trasy bude opět běžecká, o délce 2,5 km. Ta zavede účastníky už jen k Lubenské lávce a zpátky po nové stezce podél řeky.

Zúčastnit se mohou jak jednotlivci, tak i štafety, kdy si jednotlivé disciplíny rozdělí mezi sebou mužské, ženské, nebo smíšené dvojice. Jeden závodník pak absolvuje oba běžecké úseky a jeden odjede cyklistickou část závodu.


Hlavní závod bude doplněn o Juniorské běhy, které odstartují v 10:30 hod. Délka okruhu je 2,5 km. Děti od 10 do 12 let absolvují jedno kolo, děti od 13 do 15 let si ho zaběhnou hned dvakrát. Dále bude následovat Rodinný běh, který odstartuje v 11:00 hod. Tohoto závodu se mohou zúčastnit děti do 9 let spolu se svými rodiči a lze absolvovat běh o délce 1 km nebo 2,5 km. Délku trasy si mohou závodníci zvolit až přímo v průběhu závodu na trati. Vstupenkou do závodu je vlastnoručně vyrobený dres v barevném koutku. Chybět nebude ani tradiční Bernard Beskydský šerpa – závod ve vynášce sudu piva na vrchol Lysé hory.

V letošním roce je doprovodný program k závodu propojen se Dnem dětí, který je připraven ve spolupráci s městem Frýdlant nad Ostravicí. Nachystaný je nabitý program plný sportovních her, zábavných atrakcí a soutěží o prima ceny. Děti si budou moci vyzkoušet, jak efektivně zdolávat překážky na kole v Cyklo škole českého trialového bikera a trojnásobného světového šampiona Petra Krause.
 

V rámcidoprovodného programu Petr Kraus předvede své speciální kousky na kole. Návštěvníci si budou moci také vychutnat jedinečnou parašutistickou show týmu Paraclub Jeseník. Kromě exhibic bude doprovodný program obohacen o další zábavné aktivity, jakými jsou například soutěž ve válení sudů, laserová střelnice a mnoho dalšího.

Registraci a podrobnější informace najdete na www.frydlantskyduatlon.cz

Kristina Hlavatá

Diskusní fórum pro: "Vyzkoušejte své síly na 3. ročníku Frýdlantského ČEZ duatlonu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |