Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jakou možnost mají cyklisti v odstraňování chloupků?

17.6.2019 14:27

V závodní cyklistice patří mezi přípravu často i odstraňování chloupků. To má několik důvodů, které by vám nejlépe vysvětlili samotní sportovci. Jaké ale vlastně mají muži možnosti odstranění chloupků?

Bookmark and Share

Rychlá varianta – holení žiletkou


Žiletka si zatím drží prvenství jak mezi ženami, tak i mezi muži. Je to zejména proto, že práce s ní je rychlá a výsledky jsou okamžité. Holení žiletkou je časově nenáročné a zdá se, že i finančně nenáročná, a přitom pokožka je okamžitě hladká. Hlavní nevýhodou této metody odstraňování chloupků je ale krátkodobost výsledků. Oholená pokožka žiletkou vydrží přibližně dva dny. I když se to u každé osoby může lišit, je nutné poměrně brzo holení opakovat, což není vždy žádoucí.


Vytrhávání a výsledky na delší dobu


O něco bolestivější cestou, jak se zbavit chloupků, je vytrhávání. Největší výhodou metod vytrhávání chloupků jsou dlouhodobější výsledky, které dosahují od několika dní až po týdny. Výsledky jsou velmi individuální, ale jisté je, že alespoň týden by vám hladká pokožka měla vydržet. Největší a skoro jedinou nevýhodou je bolestivost během prvních ošetření. Ať už se rozhodnete pro epilátor nebo pro vosk, tak nějakou dobu trvá, než si pokožka zvykne. Zároveň postupem času chloupky slábnou a bolestivost se tak sníží. Druhou nevýhodou je to, že po epilaci může dojít k zarůstání chloupků. Tomu lze ale zamezit pravidelným peelingem.


Trvalé a dlouhodobé odstranění chloupků


I když u mužů není dlouhodobost výsledků hlavním parametrem, podle kterého si vybírají metodu odstraňování chloupků, je třeba říci, že i takové možnosti tady jsou. Buď se jedná o laser, kterým vám chloupky odstraní v kosmetickém salónu, nebo je možné použít obdobnou metodu v pohodlí domova. Takovým přístrojům se říká IPL epilátory a jejich výsledky jsou v řádu týdnů nebo i měsíců. Pokud jsou tedy vaše požadavky zejména na dlouhodobé odstranění, pak můžete vsadit na jednu z těchto metod.


Andrea Ivaničová

www.holime.cz

Diskusní fórum pro: "Jakou možnost mají cyklisti v odstraňování chloupků?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |