NOVA CUP na Dolní Moravě rozdal diplomy z bikerské maturity

4.6.2019 07:21

Dolní Morava, Králický Sněžník, slunečné počasí, nezapomenutelná panoramata a extrémní výkony všech jezdců. Tak by se dal shrnout třetí podnik NOVA CUPU, kterým byl závod ŠKODA AUTO Dolní Morava.

Na premiérovém závodě kromě české maratonské špičky nechyběl ani olympijský vítěz Dominik Hašek společně s moderátorem Sportovních novin Štěpánem Sokolem, kteří se společně v dresu nového týmu We Love Cycling Club vydali na pětapadesátikilometrovou trať.

V dopoledních hodinách odstartovala nejdelší trasa na 100 kilometrů, která v náročném terénu vedla do sousedního Polska. Extrémní trasu s převýšením přes 3.500 metru absolvoval nejrychleji po pěti a půl hodinách v sedle český maratonský reprezentant Marek Rauchfuss. Nejrychlejší ženou byla Milena Cesnaková, která skončila v celkovém hodnocení na 19. místě.

Vzápětí odstartovaly dětské závody Chupa Chups. Zábavný terén v okolí chaty U Slona a nedaleké bobové dráhy byl příjemným zpestřením pro všechny kategorie od útlého věku až po děti do 12 let. Děti si tak vyzkoušely kromě několika zábavných trailů i průjezd tunelem či sjezdovkou.

Před polednem šlápla do pedálů střední trasa, na níž si trouflo také početné pole jezdců týmu We Love Cycling Club. Účastníci se vydali rovnou ke Stezce v oblacích a v protisměru hodinových ručiček obkroužili Králický Sněžník. Závodníci překonali také slibovaný nejvyšší vrchol závodu Malý Sněžník. S trasou se popral nejrychleji mistr Evropy v cyklokrosu v roce 2007 Lubomír Petruš a z žen měla nejvíce sil Eliška Běloušková.

Tradiční Nova jízdu s 16 kilometry vyhrál Aleš Pelčarský a mezi ženami byla nejrychlejší Aneta Staňková.

Seriál NOVA CUP pokračuje závodem ŠKODA AUTO Sázava. Akce se sedmnáctiletou tradicí odstartuje již 15. června. Účastníci se mohou těšit na trasu o délce 20, 40 a 80 kilometrů. Chybět nebudou ani dětské závody a tombola s hlavní cenou kolem HEAD.