Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!

5.6.2019 11:07

Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu? Milujete závody, které se zapíší pod kůži originálním rukopisem? Chcete si parádně hrábnout, a to třeba společně ve dvojici? Vybrat si z 3 typů tras, zabodovat v jedné z 19 kategorií či seriálu Haven MTB series?

Bookmark and Share

18. ročník ALISY Bike Babí Léto, tentokrát s podtitulem „Bikebeat“, na Vás čeká 17. 8. 2019 na březích jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou.

ALISY Bike Babí Léto 2019. Autor: Pavel Hobrlant, Foto: Miroslav Chmela.
 

CO NABÍZÍME?


Trasy v délkách 30 km („hobby“, př. 632 m), 50 km („middle way“, př. 1420 m) a 80 km („hot chilli pepper“, př. 2405 m) vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu skrze Skalní divadlo pod Popovou skalou, stoupáním na Buk republiky či hrádeckým pohraničním singltrekem. 

 

V rámci Decathlon dětského Babího léta se proti sobě mladí bikeři postaví na technickém okruhu u jezera. V letošním roce je trasa na 50 km a dětský závod opět součástí seriálu Haven MTB series. Trasa na 30 km se stala součástí Českého krosového koloběžkového poháru

Moto „BIKEBEAT“ se stalo ústředním motivem letošního trička. Autor: Pavel Hobrlant.


PROČ PRÁVĚ BABÍ LÉTO?


Jedinečnost Babího léta shrnuje ředitelka závodu Petra Cinkánová: „Řadíme se mezi poslední pravé horské maratóny v ČR. Trasy designujeme v souladu s heslem: “Maximum přírody, minimum asfaltu!” Narozdíl od řady jiných závodů jsme zachovali čirou podstatu mountain bikingu tkvící v přírodě samé. Babí léto je maximálně přírodní, extrémně náročný a hlavně naprosto osobní závod. Za naší prací nestojí žádná agentura, megalomanský sponzor, ale rodina a přátelé, jejichž srdce bije pro Babí léto už 18 let.“ Tuto skutečnost odráží ústřední motiv letošního ročníku - „BIKEBEAT“. Tedy paralela na anglické heartbeat, tlukot srdce.


 „Na startu se nemačká tisíc lidí, a ani to není naším cílem, jelikož takovým závodům velmi rychle odchází lidskost. Limit pro dospělý závod jsme tak určili na 500 vybraných závodníků. Jsme rovněž výborně dostupní po dálnici i cenově přijatelní,“ uzavírá.

Závodu dvojic se zúčastnilo 15 týmů. Na fotografii dvojice Ghost Teamu (Vtípilová J., Vtípil R.). Autor M. Chmela.

JAKÁ TRASA JE TA VAŠE?


Trasu a kategorii si vybere naprosto každý. Pokud jste biker začátečník nebo se bojíte se, že nemáte letos naježděno, „Hobby“ trasa na 30 km je pro Vás ideální volbou. Pakliže se považujete za kvalitního bikera „zlatého středu“ po stránce fyzické i technické, "Middle way" 50 km Vás jistě nadchne. Kladete si rádi vysoké výzvy a saháte na dno vlastních sil? Osmdesátka "Hot chilli pepper" je pro Vás jako dělaná…na této nejtradičnější a nejtvrdší trase můžete na vlastní kůži okusit archetyp slova maratón.

Dětský závod se koná pod patronátem společnosti Decathlon. Autor: V. Štrupl.


KDE NAJDETE PODROBNOSTI?


Veškeré info na webu www.bikebabileto.cz, aktuality na facebooku  a instagramu


CO NA ZÁVĚR?


Přijeďte si vychutnat magickou pohraniční krajinu, pocítit ducha i tradici Babího léta, zažít lety ověřenou kvalitu a určitě nebudete litovat. Těšíme se na startu!

 

Petra Cinkánová

Diskusní fórum pro: "„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz |