Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak vybrat horské kolo do 20 tisíc Kč

1.7.2019 10:48

Potřebujete nové horské kolo a nechcete dát víc než 20 000 korun? Naštěstí máme řešení, protože kvalitních kol pod touto hranicí je stále ještě dost, jen musíte pečlivě vybírat.

Bookmark and Share

Kolo za babku

Pokud někdy zahlédnete horské kolo s podezřele nízkou cenou – například za dva tisíce korun – dejte od něho ruce pryč. Bude mít pravděpodobně nějakou skrytou vadu, nekvalitní brzdy i řazení a zcela jistě vysokou hmotnost. Zvýšená četnost servisních zásahů vám takovou levnou koupi nakonec hodně prodraží.

Kolo za dvacku


S cenou kolem dvaceti tisíc korun se dnes již dá koupit opravdu pěkné horské kolo, kterým nepohrdnou ani zkušení jezdci. Rozhodně neplatí, že čím je kolo dražší, tím je lepší. Některé firmy mají drahou výrobu a tak i méně kvalitní kolo stojí více. Zajímejte se vždy o podrobnosti a technické detaily, které jsou u kola uvedené. Ideální bude, když vámi vybrané kolo bude mít hydraulické brzdy a místo klasického odpružení vzduchovou vidlici.

Vybíráte si své první horské kolo?

Jestliže jste začátečník a do terénu se chystáte poprvé, nechte si poradit od odborníků v kamenném obchodě. Ti vám pomohou vybrat kolo na míru s ohledem na náročnost terénu a délku tras, které se chystáte zdolávat.

Jste zkušený jezdec?

Pokud jste zkušený cyklista a kupujete si již několikáté horské kolo, jistě už víte, jakou velikost rámu a ráfků potřebujete a vyberete si ve své cenové kategorii několik modelů. Ten pravý vám pomohou rozhodnout a upravit prodejci přesně podle vašich konkrétních požadavků.

Pomohou akční a zaváděcí ceny


Jestliže se vám líbí nějaký konkrétní model, ale jeho cena je vysoká, zkoušejte chvíli hledat, zda ho některá nová prodejna nemá za zaváděcí cenu nebo ve slevě. Možná se tak dostanete pod horní hranici, kterou jste si stanovili při rozhodnutí koupit si nové horské kolo.

Hlídejte výprodeje starých modelů

Prodejny s vysokým obratem zboží potřebují každý rok místo na nové modely kol. Zlevňují dva tři roky staré modely a pokud jste si právě takový vybrali, pak máte solidní šanci, že si své kolo pořídíte do stanovené ceny. Pokud vás ovšem nepředběhne někdo jiný.

Co je nejdůležitější?


Budete si muset samozřejmě vybrat hardtail, protože celoodpružené kolo do dvaceti tisíc neseženete. Nejdůležitější je rozhodnout velikost rámu a ráfku, jinak vám kolo nesedne. Užitečný návod, jak zvolit velikost rámu najdete v článku Jak vybrat správnou velikost rámu, aby vám kolo perfektně sedělo?

Na novém kole to jede samo

Vyberte si své nové dámské nebo pánské horské kolo tak, abyste byli spokojeni. Pohodlí za jízdy a dobrá ovladatelnost vám promění každý trail v radostný zážitek.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Jak vybrat horské kolo do 20 tisíc Kč"

Názor Autor Datum a čas
RE: Jak vybrat horsk... Jirsen 27. 7. 2019, 12:34

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |