Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Horké knižní novinky na prázdniny

2.7.2019 07:06

Zajímá vás historie magického "žluťáka"? Pak si určitě nenechte ujít publikaci, která se věnuje stoleté historii žlutého trikotu od r. 1919. Tuhle publikaci ale nenajdete jen tak na pultech knihkupectví. Pokud dáváte přednost cyklistickým cestopisům, neměla by vám uniknout nejnovější kniha Milana Martince, který nedávno virtuálně po desáté objel zeměkouli a získal také Cyklotrempskou korunu Evropy.

Bookmark and Share

100 LET ŽLUTÉHO TRIKOTU TOUR DE FRANCE

 

Když v červenci 1919 k jeho nelibosti oblékli Eugèna Christopha coby prvního závodníka historie do žlutého dresu označujícího vedoucího muže závodu, netušili pořadatelé Tour de France, jakou posedlost tím spustili.

 

Za století se v něm vystřídaly bezmála tři stovky vyvolených. Stal se modlou, smyslem sportovního snažení několika generací cyklistů. Fascinace jménem maillot jaune nekončí ani po sto letech. Ponořte se do příběhů těch, kteří měli to štěstí a příležitost se třeba byť jen na jediný den se žlutým rounem polaskat. Osmý díl limitované sběratelské edice 53x11 zalila barva slunce.

Exkluzivní publikace přináší na 150 stranách dobové fotografie. Obsahuje, mimo jiné, předmluvu Raymonda Poulidora (osmkrát na pódiu v Paříži, 301 dní na TdF a ani jeden ve žlutém), příběhy rekordních držitelů i nahodilých nositelů, svatořečení kusu látky. Dozvíte se také, jak se vyrábí maillot jaune, rarity a citáty. Nedílnou součástí je i bohatá statistická část.

Publikace není určena k prodeji v hromadné síti tisku ani v knihkupectvích, je dostupná výhradně na objednávku. Bylo vydáno jen 500 kusů! Do konce července můžete také zkusit štěstí v soutěži Cykloserveru, do které věnovalo vydavatelství V-Press 2 kusy.

 

Ukázky z knihy v pdf:

 

Knihu najdete v knihovně Cykloserveru zde »

 


OSLEM A ŽELVOU DO DÁLI

(Ořem, co má pedály)

 

Třetí kniha Milana Martince přibližuje jeho čtyři velké cesty na kole po Evropě. Tentokrát se s ním podíváme na Island, do Severní Makedonie, ke středu Francie a do Ruska.

 

Milan není profesionální cyklocestovatel, všechny výpravy uskutečňuje jen v rámci své řádné dovolené. Na kole už ujel přes 400 000 km, což představuje desetinásobné obkroužení zeměkoule. Všechny Milanovy knihy (i ty předchozí Kolmo na Moskvu a Kolosální cesta ke Koloseu) jsou zárukou příjemného počtení. Zážitky líčí s nadhledem a podává je s jemným osobitým humorem. Milan Martinec je držitelem "Cyklotrempské koruny Evropy". Toto ocenění se uděluje za navštívení všech evropských zemí na kole. Korunován byl na Cyklovíkendu 2019 v jižních Čechách dne 21. června 2019.
 

 

Knihu najdete v knihovně Cykloserveru zde » a můžete ji vyhrát v dalším kole soutěže na Cykloserveru od 1. srpna 2019. Vydavatelství Cykloknihy věnovalo do soutěže 3 ks.

Diskusní fórum pro: "Horké knižní novinky na prázdniny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu