Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklistika na Krétě, Rhodosu nebo Kosu aneb Jak se jezdí na řeckých ostrovech

10.9.2019 11:21

V povědomí českých turistů je Řecko jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Možná by vás nenapadlo vzít zrovna sem svoje milované kolo. Chyba!

Bookmark and Share

Řecké ostrovy jsou totiž pro cykloturistiku ideální a na některých jsou kola dokonce jediným dopravním prostředkem, například na ostrově Hydra. Mimochodem, víte, že už i tady se můžete setkat s Bike Friendly hotely?

 

Doprava kola letadlem


Přeprava vlastního kola není žádný problém, jen je potřeba splnit dané podmínky. Než svůj bicykl odvezete na letiště, je třeba odmontovat přední kolo a připevnit ho k rámu. Sedlo také odmontujte nebo ho zasuňte na maximum. Řídítka otočte tak, aby byla rovnoběžná s podélnou osou rámu, pedály odmontujte úplně nebo je připevněte směrem dovnitř k rámu a celé kolo pečlivě zabalte. Bicykl je leteckou společností považován za sportovní vybavení a musí být nahlášen dopravci minimálně 24 hodin před odletem. Obecně platí, že váha 1 kusu sportovního vybavení nesmí přesáhnout 32 kg.

Půjčení kola v Řecku


Pokud s sebou nechcete vláčet vlastní kolo, můžete si ho bez problémů půjčit na místě, pokud tedy nejste ubytování v nějaké bohem zapomenuté vesničce. Majitelé penzionů či recepční v hotelu vám určitě rádi poradí. Cena za půjčení kola se pohybuje do 10 euro na den. Standardně ho seženete i v autopůjčovnách, vlastní cyklistickou stáj mají i některé hotely.

Cyklostezky na Kosu


Ostrov Kos má díky rozsáhlé síti cyklotras pověst „cyklistického ostrova“. Je poměrně plochý, ale najdete tu i trasy vhodné pro horská kola. Populární je okruh, který vede z města Kos do Tingaku, přes vesnici Zipari a zpět (délka 23 km). Cyklostezka je kombinací roviny a úseků pro horská kola. Pokud se však cítíte pouze na rekreační cyklistiku po rovinách, vydejte se jednoduše kolem pobřeží.


Cyklistika na Krétě


Kréta je poměrně velký ostrov, a tak nikoho nepřekvapí, že cyklostezek je tu požehnaně a pochlubit se mohou i různými úrovněmi. Východní část Kréty je doslova rájem mountain bikingu. A co vás vlastně čeká? Stezky protínají olivové háje, hory (a že jsou na Krétě hory vysoké), malebná údolí (kde si musíte dát pozor, aby vám cestu nezkřížila divoká koza), horské vesnice i čarokrásné zátoky.


Nejlépe uděláte, když na Krétě oslovíte Freak Mountain Bike Centre. Podle GPS se můžete vydat po stezkách sami nebo se účastnit organizované túry. V jejich portfoliu jsou krátké i několikadenní túry, lehké i fyzicky náročné.

Rhodosem na kole


Cyklistika je na Rhodosu stejně populárním sportem jako na jiných ostrovech. První cyklotrasa tam byla postavena už v roce 1930 na stadionu Diagoras (nedaleko města Rhodos). Na Rhodos je rozhodně lepší vzít horské kolo, přírodní terény a lesní cesty nabízejí ideální možnosti k cyklovýletům všeho druhu. Ti, kteří si potrpí na terén, kdy se výrazně mění převýšení, budou nadšeni.


Pokud se nechcete tolik namáhat, můžete si půjčit elektrokola. Takovou nabídku mají například na Santorini. Ostrov je poměrně hornatý a kolo s pohonem je pro rekreační cyklisty ideální. Projeďte si romantické vesničky s typickými bílými domky, které zdobí modré střechy a pokochejte se nádhernými výhledy a západy Slunce.


Cyklodovolenou v Řecku je ideální absolvovat od dubna do června. Během letní sezóny jsou zde úmorná horka a pokud neholdujete sportování v tropických teplotách, rozhodně to nedoporučujeme.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Cyklistika na Krétě, Rhodosu nebo Kosu aneb Jak se jezdí na řeckých ostrovech"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |