Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Dovolená na kolech – na co byste neměli zapomenout?

16.9.2019 08:29

Prázdniny a s nimi i letní měsíce se blíží ke svému konci. Za okny je čím dál tím dříve tma a více mraků než sluníčka. Do pochmurného podzimu je však ještě poměrně daleko – lepší čas na dovolenou na kolech byste během roku našli jen těžko. Pokud jste si tak ještě neužili volných letních dní, právě teď je ten ideální čas vyrazit na cyklovýlet po krásách naší republiky. Co byste neměli na takovou cyklodovolenou určitě zapomenout? A jak se přichystat na rozmary téměř až aprílového počasí, které nás poslední týdny provází?

Bookmark and Share

Jaké vybavení si přichystat? Vše se odráží od vašich plánů


Pokud tápete, co všechno si na cyklodovolenou zabalit, je na čase zamyslet se, co vlastně plánujete. Budete například přespávat na chatě či v penzionu, kam se budete pravidelně vracet? Nebo naopak chcete přespávat pod stanem v lese či kempu?


V prvním případě se sice ošidíte o nějaké dobrodružné zážitky cyklodovolené se vším všudy, ale budete mít nejjednodušší balení. Můžete si totiž odpustit stan a spacák, což jsou věci zabírající zpravidla nejvíce místa. Stejně tak nebudete potřebovat ani ešus a vařič. Na výlet vám bude stačit menší svačina a večeři i snídani si můžete dát v pohodlí svého zázemí.


Výlet se zázemím


Pokud tak plánujete výlet se zázemím, do kterého se budete každý den vracet, bude vám stačit mnohem méně zásob a s tím se sníží také potřeba úložných prostor.


Na kratší, jednodenní výlety na kole, ať už silničním či horském, vám tak postačí klidně i pouhá brašna na řidítka, do které si schováte nezbytnosti typu mobilní telefon či peněženka a trochu větší brašna do rámu, do které pohodlně schováte svačinu a další nezbytnosti.


Pokud máte kolo vybavené pumpičkou a lahví na vodu s držákem nebude vám na výletě chybět vůbec nic. Pokud však plánujete několikadenní výlet s přespáváním v kempech či v lese, budete tomu muset celkem výrazně přizpůsobit celé vaše cyklovybavení.


Několikadenní cyklovýlet


Pokud chcete vyrazit na celý víkend nebo dokonce na týden a procestovat na kolech celou republiku nebo dokonce několik zemí, příprava bude samozřejmě podstatně náročnější. Pokud vyrážíte na svůj první několikadenní výlet na kolech, nesmíte zapomenout vedle stanu a spacáku také na spoustu dalších maličkostí, které se vám rozhodně do dvou malých brašen nevejdou.


Kromě zmíněných doplňků by vám určitě neměl chybět ani skutečně funkční zámek na kolo, kvalitní osvětlení a sportovní oblečení – pro jistotu i s termoprádlem, které oceníte během chladné noci.


Kromě stanu a spacáku budete pravděpodobně brát i trvanlivé potraviny, vařič, ešus a případně další nádobí. Proto by vám neměl kromě brašen na kolo chybět ani sportovní batoh s rezervoárem. Velikost batohu i brašen pak můžete volit podle délky výletu.


Léto na kolech – nejlepší zážitek vhodný pro každého


Závěrem bychom mohli dodat snad jen to, že kdo nezažil léto na kolech, přichází skutečně o mnoho zážitků, dobrodružství, ale i o jeden z nejlepších typů dovolené, která se dá zažít. Na kole vás nesvazuje nikdo a nic, a pokud dodržujete bezpečnostní zásady v dostatečně barevném oblečení a s osvětlením, jedná se také o velmi bezpečný způsob cestování, prostřednictvím kterého mohou ti aktivnější prozkoumat klidně celou Evropu a možná i svět…

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Dovolená na kolech – na co byste neměli zapomenout?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |