Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak si správně vybrat mýdlo?

21.1.2020 06:19

Dnes je mýdlo neodmyslitelně spojené s hygienou a s dobrým zdravím. Stalo se důležitou součástí života každého z nás. Hlavním úkolem tohoto mycího kosmetického prostředku je očistit pokožku od nečistot a bakterií. Ale jak vybrat a na co si dát pozor při výběru mýdla?

Bookmark and Share

Trh nabízí obrovský výběr různých tuhých a tekutých mýdel, pěkně vypadají a krásně voní a jsou vynikajícími dezinfekčními prostředky v boji s bakteriemi. Obsahují různé látky, které změkčují vodu a pomáhají se zbavit špiny. Samozřejmě bude lepší vybírat mýdlo podle typu pleti. Různé typy pleti mají různé požadavky na její péči.


Pokud máte suchou a citlivou pokožku bude lepší používat mýdlo, které obsahuje velmi jemné nedráždivé složky určené právě pro tento typ pleti. V tomto případě mýdlo šetrně očistí vaši citlivou pokožku a zabrání zbytečnému vysušování kůže, zklidní podráždění a bude intenzivně pečovat o pokožku. Nedoporučuje se používat mýdlo, které obsahuje agresivní látky. Mohou vyvolat podráždění nebo alergii.


Mýdlo pro mastnou a kombinovanou pokožku musí řešit více úkolů najednou: jemně, ale důkladně čistit pleť, bojovat proti mastnotě a regulovat činnost mazových žláz, poskytovat potřebnou hydrataci a výživu. Navíc by mýdlo nemělo ucpávat póry. Mělo by poskytovat pocit čistoty a svěžesti.


Pro zdravou pokožku je výběr mýdla jednodušší. Můžete si zvolit mýdlo podle svého přání. Mýdlo může obsahovat různé éterické oleje nebo výtažky z rostlinných extraktů. Mýdlo bude šetrně čistit pokožku, aniž by porušovalo hydrolipidový ochranný film a měnilo pH pokožky.


Samozřejmě, je třeba si dávat pozor na složení mýdla. Bude lepší používat mýdlo bez obsahu parabenů, silikonů nebo jiných agresivních látek. Mýdlo má být šetrné k pokožce, nepřesušovat a nedráždit ji, ale naopak zvlhčovat a hydratovat. Po použití by mýdlo mělo zanechat pokožku jemnou a příjemnou na dotek. Je lepší vybírat mýdlo, které obsahuje rostlinné oleje, například olivový, kokosový atd. Oleje obsahují různé prospěšné látky, nasycují pokožku vitamíny a minerály, hydratují a vyživují ji. Dalšími přísadami může být jogurt, med, hedvábí, káva, včelí vosk atd. Díky obsahu glycerinu mýdlo zvlhčuje a je šetrné i k citlivé pokožce.

 

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Jak si správně vybrat mýdlo?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |