Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Letos poprvé Okolo republiky nebo Okolo Čech (1400/ 1000 km)

27.1.2020 13:44

Cyklistický maraton Okolo republiky/Okolo Čech je určený všem, kteří chtějí nejen otestovat svou kondici, vůli a vytrvalost, ale i poznat zajímavá místa, zajímavé lidi a to vše spojit v nezapomenutelný zážitek.

Bookmark and Share

Vyhrát sice může jen jeden, prožít zajímavé dobrodružství však každý. Navíc, když letošní ročník zavede účastníky do nejsevernější, nejzápadnější, nejjižnější a nejvýchodnější obce České republiky. Start je 22. srpna 2020 v Žacléři.


Bikepackingový závod pro gravel, silniční či treková kola nabízí dvě varianty, 1400 nebo 1000 km. Trasu tvoří čtyři kontrolní body - Lobendava, Krásná u Chebu, Vyšší Brod, Bukovec, kterými je nutné projet ve stanoveném pořadí a získat potřebné razítko, vše ostatní je na závodníkovi. Start a cíl bude ve městě Žacléř na východním okraji Krkonoš.


Více na www.okolorepubliky.cz či na www.facebook.com/okolorepubliky

Proč Okolo republiky/ Okolo Čech?
Bikepackingový závod pro gravel, silniční či treková kola u nás chybí, to byl první důvod. Česká republika má krásné pohraničí, to byl druhý důvod, který hrál roli při volbě trasy. A za třetí, pořád je třeba zkoušet něco nového.


Jak závod stručně charakterizovat?

Klasický bikepacking ve variantě s kontrolními body. Zajímavostí je, že jsme je umístili do nejsevernější, nejzápadnější, nejjižnější a nejvýchodnější obce republiky. Kdo zvolí kratší variantu Okolo Čech, východ vynechá. Pojede se bez podpory, s jednou dlouhou etapou, kdy čas běží non stop od startu až do cíle. Poznat lze i příhraničí sousední, při volbě nejlepší trasy se nabízejí i možnosti přes Německo, Rakousko a Polsko. Jakou cestou účastníci spojí jednotlivé kontrolní body, je čistě na nich. Musí jen dodržet stanovené pořadí.


Kategorie a limity?
Muži, ženy, dvojice. Časový limit jsme dali 168 hodin, tedy 7 dní. Aby co nejvíce účastníků mělo šanci dokončit.


Kdy nápad vznikl?
Blesklo mi to hlavou o vánočních svátcích, takže je nápad v podstatě čerstvý.  Vše podstatné už ale máme hotové a dolaďujeme jen detaily, aby bylo vše na sto procent připravené tak, jak je u podobných akcí zvykem. Teď právě řešíme s firmou Sport Base timing sledování pohybu závodníků na webu, jednáme s partnery atd.


Proč právě Žacléř coby startovní i cílové město?
Jednak je to město pohraniční, což odpovídá celému pojetí trasy. Je tu i krásná příroda a podmínky k vytvoření potřebného zázemí. A ještě jeden detail, jsem tu starostou a tak jsem vlastně ani moc na výběr neměl :)


Aleš Vaníček

Diskusní fórum pro: "Letos poprvé Okolo republiky nebo Okolo Čech (1400/ 1000 km)"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |