Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vrchařská koruna Valašska byla rekordní a pomáhala potřebným

10.2.2020 13:27

Cykloturistické akce ON Semiconductor Vrchařská koruna Valašska 2019 (VKV) je minulostí. Její sedmý ročník, který orazítkovala rekordní účast 1193 cyklistů, uzavřel v sobotu 1. února slavnostní galavečer ve velkém sále Domu kultury Vsetín.

Bookmark and Share

Smyslem VKV je motivovat širokou veřejnost k pohybu. Pořadatelé každoročně vytipují 20 vrcholů na území Valašska a v těsném okolí, které poté cyklisté v období duben – listopad zdolávají. Je už pak na každém, kdy na kopce vyjede a jakou zvolí trasu. Podmínkou je na každém vrcholu si pořídit selfie, které dokumentuje jeho zdolání.

Sedmý ročník VKV navázal na trend těch předchozích. Počet účastníků, tedy tzv. držitelů VKV rok od roku roste. V hlavní kategorii se ho v roce 2019 zúčastnilo 655 cyklistů. Vůbec nejrychlejším z nich byl Ondřej Doleček z Valašského Meziříčí, který vrcholy pokořil nonstop jízdou za 29 hodin a 33 minut. Pro srovnání dodáváme počty držitelů v letech předchozích: 2018 – 637, 2017 – 573, 2016 – 461, 2015 – 287, 2014 – 137, 2013 – 21.

Pamětní medaile v kategorii VKV Junior


Již tradiční součástí VKV byla v ročníku 2019 dětská kategorie nesoucí název VKV junior – s Austinem na vrchol! Do ní se zapojilo 585 cyklistů ze 113 škol a 47 sportovních klubů, z nichž rekordních 332 držitelů splnilo podmínku pro zisk ocenění, tedy zdolat alespoň 5 libovolných kopců. Srovnání s předchozími roky vypadá následovně: 2018 – 406/302, 2017 – 420/196, 2016 – 259/123, 2015 – 190/94. A kterým juniorům se dařilo nejvíce? Mezi středoškoláky všechny vrcholy pokořil nejrychleji Václav Jelínek z Valašského Meziříčí, mezi žáky základních škol Ondřej Božák z Rožnova pod Radhoštěm. Pořadí škol vévodilo Masarykovo gymnázium Vsetín se 776 zdolanými vrcholy a pořadí sportovních klubů Kolokroužek Zlín s 671 vrcholy.

Nejlepší sportovní kolektiv - Kolokroužek Zlín


Další vedlejší kategorií je VKV bez bariér. Tu v roce 2019 tvořily tři skupiny. Největší tradici z nich má ta určená handikepovaným cyklistům, která byla vypsána počtvrté v řadě. Registruje celkem 4 držitele (2018 – 3, 2017 – 3, 2016 – 2), přičemž tím nejrychlejším byl Vlastimil Kudělka ze Vsetína. Ve skupině přívěsných vozíků se k držitelům zapojilo 11 sportovců (2018 – 6, 2017 – 5) a jejím vítězem se stal Martin Vlach z Troubek. V poslední skupině elektrokol se držiteli stalo 14 sportovců, tedy o 9 více než v předchozím roce, kdy si odbyla premiéru. Jako první v této kategorii kopce pokořil Simon Sívek ze Vsetína.

„Po zohlednění faktu, že někteří se zapojili do více kategorií současně, nám vychází celkový počet účastníků sedmého ročníku krásných 1193. Vůbec poprvé v historii se tím pádem podařilo prolomit magickou tisícovku. Dosavadním maximem bylo 991 účastníků z roku 2018,“ uvedl spoluorganizátor VKV Michal Horský.

Sedmý ročník VKV byl navíc spojen s několika charitativními akcemi. Sami pořadatelé vyhlásili benefici Véčkaři dětem. Ze všech dobrovolných příspěvků, který obdrželi na transparentní účet VKV, polovinu věnovali dětskému oddělení Vsetínské nemocnice. Konečná částka činí 31 868 korun. Studenti Masarykova gymnázia Vsetín pak za přispění společností Climax a TM Stav vyjezdili 30 000 korun, za které bylo pořízeno tandemové kolo pro jejich nevidomou spolužačku Věru Strbačkovou. Zaměstnanci společnosti CS Cabot zdoláváním vrcholů VKV (a také dalších Vrchařských korun) vychodili a vyjezdili na charitativní účely 149 300 korun a zaměstnanci generálního partnera VKV, společnosti ON Semiconductor, obdobným způsobem, tedy zdoláváním vrcholů VKV na kole či pěšky přispěli na dobročinné účely částkou 150 000 Kč.

Benefiční akce Masarykova gymnázia a společností Climax a TM Stav, jejímž výsledkem bylo jízdní kolo pro nevidomou Věru Strbačkovou.

 

Celkem byl tedy sedmý ročník VKV spojen se čtyřmi beneficemi, které pomohly potřebným v součtu 361 168 korunami. „A to je asi vůbec ta nejpozitivnější věc, která se účastníkům, příznivcům a partnerům našeho projektu povedlo. Moc za to děkujeme,“ prohlásil hlavní organizátor VKV Adam Hloch, který neopomenul dodat, že účastníci VKV se v roce 2019 navíc premiérově zapojili do skupinového dárcovství krve.

Sedmý ročník VKV je minulostí, ale pořadatelé již usilovně pracují na přípravách toho následujícího. Odstartuje v sobotu 28. března. „Jména vrcholů budeme představovat tradiční formou. Od 1.března postupně každý den odtajníme jeden vrchol. Mohu prozradit, že více než polovina z nich se ještě ve VKV neobjevila,“ řekl Adam Hloch.

Benefiční akce Véčkaři dětem ve prospěch dětského oddělení Vsetínské nemocnice.


Organizátoři na letošní rok připravují i řadu dalších aktivit. Pokračovat chtějí ve skupinovém dárcovství krve, připravují další benefiční akci a zorganizují sérii přednášek a veřejných vyjížděk se známými osobnostmi z oblasti cyklistiky. „Pro fanoušky Vrchařských korun se navíc za výrazné podpory společnosti Navmatix podařilo spustit novou mobilní aplikaci. Ta zahrnuje mapové členění všech 27 Vrchařských korun, které na území České a Slovenské republiky budou v letošním roce fungovat. Najdete tam i výčty jejich vrcholů včetně lokalizace, pravidla jednotlivých Vrchařských korun a také kontaktní údaje na jejich organizátory. Aplikace je již nyní volně ke stažení pro android a chystá se její spuštění i pro apple,“ dodal Michal Horský.    

Veškeré informace k VKV naleznete na jejích webových stránkách www.vkv-bike.cz, případně na facebookovém profilu.

Adam Hloch

Diskusní fórum pro: "Vrchařská koruna Valašska byla rekordní a pomáhala potřebným"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |