Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Program FOR BIKES uvede přímý přenos prestižního závodu i akce pro děti a podpoří dobrou věc

9.3.2020 11:08

Praha – Jedenáctý veletrh cyklistiky FOR BIKES, který se koná od 20. do 22. března v PVA EXPO PRAHA, přinese mimořádně pestrý program šitý na míru profesionálům, amatérským fandům i rodinám s dětmi. Chybět nebude závodní adrenalin či podívaná na legendární závod Milán – San Remo. Na návštěvníky čekají i soutěže s luxusními cenami a možnost pomoci potřebným. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Bookmark and Share

Již tradičně bude mezinárodní cyklistický veletrh FOR BIKES 2020 jedinou akcí svého druhu nabízející kompletní portfolio cyklistických značek na tuzemském trhu čítající tisícovky kol a cyklistických doplňků. Tato akce ale nabízí i bohatý doprovodný program, který uspokojí poptávku všech kategorií milovníků tohoto sportu. Jednou z novinek je premiérové vysílání přímého přenosu nejdelšího profesionálního jednodenního závodu mezi městy Milán a San Remo prostřednictvím stanice Eurosport na velkoplošné obrazovce. Den D pro tuto každoroční jarní klasiku nastane 21. března a návštěvníci veletrhu FOR BIKES mohou být u toho přímo ve fanzóně připravené speciálně pro tuto příležitost.


Adrenalinové zážitky z cyklistických závodů si bude možné odnést nejen sledováním obrazovky, ale především zapojením se do pestrého portfolia závodů, které organizátoři v Letňanech chystají. Chybět nebudou závody na silnici, trialu nebo na horských kolech. Profesionální Kriterium se pojede poprvé pod vlajkou Giant ligy, široká veřejnost se může utkat již pošesté na MTB FOR BIKES pro horská kola. Konat se bude i závod skládacích kol Brompton nebo charitativní FOR BIKES výzva pro Lvíčata na handbike strojích, který podpoří děti s handicapem a účastníci mají možnost vyhrát zájezd od CK Adventura. V PVA EXPO PRAHA bude k vidění i Trialshow, MTB dual slalom, nebo BMX a koloběžková exhibice VSA Xtreme ACTION FUN ZONE.


Do světa cyklistiky neodmyslitelně patří i nejmenší jezdci, na které budou v Letňanech čekat instruktoři jízdy na kole, dětská testovací dráha, U rampa nebo koloběžky. Připravena bude i speciální soutěž Dětská stezka, ve které mohou děti každý den soupeřit o kolo RASCAL. Testovat budou i dospělí, a to například modely MTB, elektrokol, koloběžek i elektrokoloběžek. Přímo v areálu výstaviště na ně budou čekat testovací dráhy.


Setkání odborníků i přehlídka cargo kol


V rámci doprovodného programu veletrhu se v pátek 20. března od 11:30 ve Vstupní hale I (sál 1) uskuteční také odborná konference „Změní jízdní kola naše města?“, na níž vystoupí zástupci českých měst a firem, kteří společně představí fungující projekty nasazení elektrokol a cargokol v městské logistice a dopravě.


Poprvé v ČR budou mít návštěvníci veletrhu také možnost se seznámit s fenoménem městské logistiky 21. století. Ve Vstupní hale I bude vystaveno a k vyzkoušení určeno více než 20 různých modelů a koncepcí nákladních kol, převážně s elektropohonem. Náklad na kole lze totiž umístit mnoha různými způsoby: typický pro cargo kola je tzv. „bekfít“ – tedy kolo s ložnou plochou před řidičem, vystaveny budou také Long Taily kola s prodlouženou zádí pro jízdu více osob anebo transport nákladu. Samozřejmě bude představeno i řešení elektrokol s přípojnými vozíky, které mají značnou ložnost, ale mírně omezují ovladatelnost kola.


Bohatý doprovodný program veletrhu FOR BIKES doplní také přítomnost mnoha významných osobností nejen ze světa cyklistiky, mnoho zajímavých workshopů přednášek a dalších akcí. Na FOR BIKES se bude i vyhrávat v několika soutěžích. Odnést si z výstaviště PVA EXPO PRAHA bude možné kromě kola třeba i luxusní pobyt v Rakousku pro dvě osoby v hodnotě 40 000 korun. Garantem této soutěže je hlavní partner letošního ročníku FOR BIKES – turistický region Rakousko.


Více informací o veletrhu najdete na www.forbikes.cz a na Facebooku FOR BIKES.

Lucie Bártová

Diskusní fórum pro: "Program FOR BIKES uvede přímý přenos prestižního závodu i akce pro děti a podpoří dobrou věc"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |