Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na cyklovýlet jedině s batohem na kolo. Jak vybrat ten nejlepší?

15.6.2020 12:35

Chcete mít vše potřebné ihned po ruce i při jízdě na kole? Na kratší vyjížďku, ale i několikadenní cyklovýlet se vám bude hodit speciální batoh na kolo. Je z odlehčeného materiálu, má šikovně řešený zádový systém a disponuje řadou dalších vychytávek. Ptáte se, jak vybrat ten správný cyklistický batoh? 

Bookmark and Share

Specifika batohu na kolo
Na rozdíl od běžných sportovních batohů je batoh na kolo uzpůsobený tomu, abyste o něj při jízdě ani nevěděli. Zároveň vám ale poskytuje jistotu, že v případě potřeby máte vše nezbytné hned po ruce. Mezi jeho hlavní přednosti patří chytře řešený zádový systém s důmyslným odvětráváním a řada praktických i bezpečnostních prvků, díky kterým máte zajištěný maximální požitek z jízdy.

Jakou velikost zvolit?
Při výběru vhodné velikosti batohu na kolo je důležité vědět, na jak dlouhé trasy ho budete využívat. Malý batoh s objemem do 10 litrů vám poskytne prostor jen pro pár nezbytností, je proto ideální na kratší projížďky. Na celodenní výlet budete potřebovat větší zásoby jídla a vody včetně náhradního oblečení, s čímž by si měl bez problémů poradit batoh o objemu do 20 litrů. Pokud se chystáte šlapat do pedálů a přespávat pod širákem několik dní, sáhněte po batohu s objemem nad 20 litrů, který kromě výše zmíněného pojme i spacák.

Usazení batohu na zádech
Cyklistické batohy jsou typické svým propracovaným zádovým systémem, který musí svým tvarem respektovat specifické prohnutí zad během jízdy na kola. Navíc je vybavený anatomicky tvarovanými a nastavitelnými ramenními popruhy, které lze u většiny batohů zafixovat pomocí hrudního pásu. U větších batohů se setkáte také s pásem bederním, který má společně s ostatními popruhy a pásy jediný cíl – zajistit, aby batoh na zádech perfektně seděl, neměnil vaše těžiště a nevychyloval vás tak z rovnováhy.

Odlehčený materiál, který větrá
Každý cyklista potvrdí, že čím lehčí náklad, tím pohodlnější a rychlejší jízda. Z toho důvodu jsou batohy na kolo vyrobeny ze zvlášť lehkého materiálu, a to včetně popruhů a pásů, které bývají síťované. Kromě hmotnosti se také ujistěte, že batoh disponuje spolehlivým odvětrávacím systémem a dokáže účinně odvádět pot z povrchu těla. Některé batohy jsou za tímto účelem vybaveny technologií sestávající ze síťoviny a pěnového polstrování, která dokáže zabránit nepříjemnému propocení.

Chytrá organizace prostoru
Klasicky se u cyklistických batohů setkáte s prostornou hlavní kapsou, která často disponuje organizérem na nářadí. Díky tomu se vám nestane, že byste dlouhé minuty hledali konkrétní věc a museli kvůli ní vysypat celý obsah batohu. U větších batohů bývá hlavní kapsa doplněna o řadu dalších úložných prostorů, které vám pomáhají chytře si zorganizovat věci v batohu. Patří k nim menší kapsa na doklady, speciální kapsa na cyklistické brýle nebo boční síťované kapsy na lahev nebo složenou bundu. Praktickou vychytávkou je také háček na klíče nebo úchyt na cyklistickou helmu.

Dodržujte pitný režim
Cyklistický vak na vodu se postará o to, abyste během jízdy nezapomínali na pitný režim. Velkou výhodou je, pokud si pořídíte batoh s integrovaným rezervoárem na vodu. Dokoupit ho můžete i samostatně, ale v takovém případě se ujistěte, že máte cyklistický batoh, který je na vak alespoň uzpůsobený. To znamená, že disponuje speciální přihrádkou a především otvorem na trubičku, která je z batohu vedena do ramenního popruhu, kde je zafixovaná pro snadnější pití během jízdy.

Další užitečné vychytávky
Před nepříznivým počasím ochrání batoh i s jeho obsahem nepromokavá pláštěnka, která se často ukrývá ve speciální kapse batohu a máte ji tak neustále po ruce. O vaši bezpečnost za zhoršených světelných podmínek se postarají reflexní prvky nebo blikačky, které lze pověsit na speciální poutko.

Jak se jednoduše zorientovat v široké nabídce cyklistických batohů? Využijte Heureku – srovnávač cen, díky kterému najdete všechny batohy na kolo přehledně na jednom místě. Porovnejte jejich parametry a nezapomeňte si přečíst recenze uživatelů, abyste zjistili, který batoh pro vás bude ten pravý.

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Na cyklovýlet jedině s batohem na kolo. Jak vybrat ten nejlepší?"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz |