Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

NOVA CUP 2020 odstartoval! Na startu se sešla kompletní česká špička

15.6.2020 11:06

Nikdo z účastníků cyklistického seriálu horských kol NOVA CUP nepomyslel, že cyklistická sezóna započne až v polovině června závodem ŠKODA AUTO Sázava. Start to byl opravdu výjimečný, když se na startovní pásce sešla kompletní česká špička.

Bookmark and Share

Martin Stošek

 

Na trase Corny jízdy na 80 kilometrů odstartoval například nejlepší český biker Ondřej Cink, olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, olympionik Jan Škarnitzl či kompletní tým Future Cycling-Northwave v čele s vicemistrem světa v maratonu Kristianem Hynkem či úřadujícím českým šampionem Martinem Stoškem. Účast nevynechaly ani české reprezentantky Karla Štěpánová, Tereza Neumanová, Jana Pichlíková a Milena Cesnaková.

Nejsledovanější závod doprovázelo několik významných momentů, po čtvrtině závodu vyřadil technický problém ze hry favority závodu Ondřeje Cinka i Jaroslava Kulhavého. Nejlépe si s tratí poradil, i přes defekt, český mistr Martin Stošek, který trať zvládnul za 3:01. O necelé dvě minuty později dorazil do cíle Jan Škarnitzl a třetí skončil Matouš Ulman.

NOVA CUP - Corny jízda - Cink, Ulman, Stošek


Z žen se s nejdelší trasou nejlépe poprala v čase 3:41 Jana Pichlíková před Terezou Neumanovou a Karlou Štěpánovou.

Kratší trasy Niceboy jízdu a rodinnou Nova jízdu si užil například prof. Jan Pirk, hokejová legenda Dominik Hašek, moderátor Sportovních novin Štěpán Sokol či herec a tvář TV Nova Jan Maxián.

NOVA CUP - Niceboy jízda - Jan Pirk


Příjemným zpestřením za teplého a slunečného dne byly přejezdy brodů přes řeku Sázavu a jejich přítoků jak v průběhu závodu, tak před samotným cílem.

Po vynucené pauze se uskutečnily i oblíbené dětské závody. Mladé sportovce povzbuzovali například šestinásobný paralympijský vítěz a šestinásobný mistr světa Jiří Ježek nebo Ondřej Cink.

NOVA CUP - dětské závody - Jiří Ježek


Seriál NOVA CUP pokračuje partnerským závodem Extrém Bike Most již tento víkend 20. června, který se uskuteční jako úvodní závod ŠKODA AUTO Česku pohár v maratonu.

 

Filip Švestka

Diskusní fórum pro: "NOVA CUP 2020 odstartoval! Na startu se sešla kompletní česká špička"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |