Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Prázdninová novinka pod stromeček

2.7.2020 12:42

Aneb prázdniny jsou tady a vánoce "za dveřmi". Opravdu nechceme předběhnout obchodní řetězce ve vánočním výprodeji. Chceme vám jen představit horkou novinku na pomyslném cyklistickém knihkupeckém pultu. Může pro vás být zajímavou inspirací na prázdniny a díky své výjimečnosti a výpravnosti také vhodným dárkem přátelům. Právě teď ji můžete vyhrát v naší soutěži.

Bookmark and Share

 

SLOVENSKO v duši českého poutníka

 

Zeptáte-li se, zda je tato kniha cestopisem, průvodcem či výpravnou obrazovou publikací, odpověď je jednoduchá. Je vším dohromady. Především ale je ódou na slovenskou zemi, na krásy její přírody, na lidi, kteří v ní žijí. Zachycuje realitu i osobní dojmy, šťastné i smutnější okamžiky, těžko uvěřitelné příhody — vše popsané z pohledu českého poutníka. Rosťa Gregor procestoval Slovensko na kole křížem krážem mnohokrát — v létě i v zimě — a většinou sám. Díky intenzivním prožitkům nahlédl hluboko do své duše.

Rosťa Gregor


Projedeme s ním téměř všechny nížiny, doliny, pohoří i hory, ba dokonce vystoupáme na nejvyšší vrchol Slovenska. Dostaneme se do cikánských osad, které k některým oblastem stále patří. V nich není umožněno jen tak někomu navštívit tamní příbytky, fotit místní obyvatele, především bezprostřední děti. K tomu je třeba získat si jejich důvěru. Tito lidé vycítí, kdo je má rád, kdo je respektuje. Podobně autentické fotky nenabízí snad žádná jiná kniha o Slovensku. Můžeme ji tedy považovat i za etnografický dokument.

Kapitola 9: Cesta dětí větru


Rosťa Gregor má to štěstí, že nemusí nikoho soudit. Je pouhým pozorovatelem, ale hodně vnímavým. Díky němu poznáme Slovensko opravdu důkladně a zamilujeme si ho pravděpodobně stejně jako on.

  • pevná vazba, sametové lamino, stužka, každý výtisk ve fólii
  • formát 230 × 210 mm
  • 360 stran, 398 fotek, černobílá, luxusní papír
  • cena 495 Kč

Tuto výpravnou knihu můžete pořídít v e-shopu vydavatelství, kde najdete také velké množství ukázek s fotografiemi i textem.

 

Knihu můžete také vyhrát v aktuálním kole soutěže na Cykloserveru »

 


Vydavatel Jiří Říha nám prozradil zajímavý příběh, který se skrývá za vydáním této knihy:

 

"Byla připravená do tisku, ale díky koronavirové situaci jsem o ní přestal uvažovat. V tak nejisté době by takhle výpravnou a drahou knihu dal do tisku jen naprostý blázen :-)

Jenže se stala taková věc. Autor Rosťa Gregor, pomáhal bratrovi v lese a padl na něho strom. Když ho v nemocnici pozašívali (jen na hlavě měl 19 stehů), tak zjistili na CT ještě prasklý krční obratel. Poležel si na JIPce, ale už je v domácím ošetřování. Má na krku takový znehybňující přístroj sahající až na prsa, ve kterém se musí ukrutně blbě spát. Ten bude nosit tři měsíce. Na kolo může na dlouhou dobu zapomenout a dokonce mu hrozí invalidní důchod. No, a já jsem si řekl, že mu udělám radost ... a tu knížku jsem do tisku zadal. Vyšla před pár dny a když jsme vezli Rosťovi autorské výtisky, bylo vidět, jak úplně pookřál. Věřím, že mu pomůže při uzdravování."


Když letos na dovolenou, tak na Slovensko,
když na Slovensko, tak s knihou Rosti Gregora

 

 


Kniha pochází z dílny poměrně mladého vydavatelství  JIŘÍ ŘÍHA a dalo by se říci, že je vlastně jeho prvotinou. Jiří Říha stál u zrodu časopisu Cykloturistika a vydavatelství CYKLOKNIHY. Představená novinka svědčí o tom, že do důchodu se ještě zdaleka nechystá. Těšíme se na další počiny tohoto vydavatelství.

 

Aleš Linhart

Diskusní fórum pro: "Prázdninová novinka pod stromeček"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |