Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vyhněte se problémům při dovolené na kole!

17.8.2020 09:44

Dovolená na kole je hitem letošního léta a prodejny, půjčovny i servisy kol, včetně těch elektronických, praskají ve švech. Pokud ale chcete dovolenou bez stresu, doporučujeme se připravit i na ty méně příjemné případy.

Bookmark and Share

Letošní léto přeje tuzemským rekreacím, a to skrze koronavirovou situaci. Mnoho Čechů se rozhodlo objevovat krásy České republiky, případně Slovenska, a spoustu z nich zvolilo právě dovolenou na kole. Základem každé dovolené by mělo být pojištění. Proto pojišťovna Allianz letos přichází s novinkou cestovního pojištění, které platí na území celé České republiky a 50 km od jejích hranic, tak aby vás ochránilo i při výletech do okolí.

Tento typ pojištění za vás uhradí doplatek léku předepsaného lékařem, a velkou výhodou je odvoz do nebo ze zdravotnického zařízení, což se může velmi hodit třeba v případě, kdy se necháte z nemocnice do vašeho ubytování zavézt taxislužbou. Novinkou je také možnost sjednání Cykloasistence, díky které se dokonale pojistíte právě na dovolenou na kole a všechny možné problémy s ní spojené.

Za rok 2019 bylo usmrceno 36 cyklistů, 309 těžce zraněno a přes 3100 vyvázlo s lehkým zraněním.

Statistiky od BESIP a Policie České republiky mluví jasně. Nehody na kole jsou každodenním chlebem, proto myslete vždy na vaše bezpečí a při jízdě používejte bezpečnou cyklistickou přilbu. Ze statistik vyplývá, že nejčastějšími případy jsou nehody s lehkým zraněním. Ale i takové peripetie vám může překazit celou dovolenou. Pro tyto případy je ideální právě cykloasistence, díky které vás nic nepřekvapí.

Cyklo asistence nenechá na holičkách vás ani vaše kolo


Bezpečnost při jízdě je vždy na prvním místě, ovšem problémy se mohou přihodit i tehdy, když si dáváte opravdu pozor a nejste účastníkem žádné nehody. Například u elektrokol může dojít k problémům s kabely, s brzdovými pákami, motorem, závada na snímači nebo baterii... , možností je opravdu mnoho. Pokud se vám něco takového stane, pojišťovna se postará o opravu, odvoz do servisu a nechybí ani zapůjčení náhradní kola, ať si můžete v klidu užít zbytek vaší dovolené. A to samozřejmě i v případě, kdy prostě dojde jen k vybití baterie u elektrokola a vy si ho nemáte kde nabít.

Pokud se podíváme na tu horší a již zmiňovanou variantu – nehoda, i v tomto případě máte krytý plný servis, odvoz i zapůjčení. Z vlastní zkušenosti víme, že během dovolených dochází také ke krádežím, a u kol tomu není jinak. CYKLOASISTENCE však myslí i na tyto případy. Chrání vás tedy v případě poruchy, nehody i odcizení kola, elektrokola, tříkolky či tandemu.

Chcete se o novém pojištění dozvědět víc nebo si ho rovnou sjednat online?
Podívejte se na přímo na stránky nového cestovního pojištění od Allianz.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Vyhněte se problémům při dovolené na kole!"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |