Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vítězem 22. ročníku závodu Author Pražská padesátka se stal olympionik Jaroslav Kulhavý

21.9.2020 14:37

Praha, 20. září 2020 – Cyklističtí nadšenci se v sobotu opět sjeli do pražských Dejvic, kde se na start oblíbeného závodu Author Pražská padesátka 2020, i přes zpřísněná bezpečnostní opatření, postavilo 1000 účastníků ve všech věkových kategoriích. V hlavním závodě na 50 km zvítězil v rekordu trati dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý.

Bookmark and Share

Jaroslav Kulhavý a Jan Zatloukal

 

„Pocitově se mi jelo dobře, bohužel mi nefungovaly watty, takže čísla nemám, což je škoda, ale asi by byly dobrý,“ smál se v cíli letošní vítěz Jaroslav Kulhavý z týmu Nutrend Specialized Racing, který protnul cílovou pásku v čase 1:30:10 a stanovil tak nový rekord trati. Před závodem se svěřoval, že neví, jak na tom je a po sezóně bez velkých cyklistických akcí si jde na závod pouze otestovat formu. V cílové rovince svedl vítězný souboj s druhým Janem Zatloukalem, juniorským reprezentantem a týmovým kolegou, který protnul cílovou čáru v čase 1:30:11.

 

Před závodem jsme se dohodli, že pojedeme spolu a zkusíme ostatním ujet už na začátku. To se nám povedlo a od 4. kilometru už jsme jeli sami a jen navyšovali náskok,“ prozrazuje taktiku Kulhavý. S takřka pětiminutovým odstupem dojel do cíle třetí v pořadí Pavel Gonda v čase 1:34:36.

Na startu s ambasadory závodu Ježkovými


Tradiční trasa se startem a cílem v kampusu ČVUT je dlouhá 50 km, převýšení má 910 m. Vede z Dejvic přes Horoměřice, Velké Přílepy, Noutonice, Podholí, Hole, Zákolany, Budeč,

Nový mlýn, Okoř, Malé Čičovice, Tuchoměřice, Juliánu, Nebušice, Šárku a zpět do Dejvic.

 

Mezi ženami si s ní v čase 1:52:39 nejlépe poradila Hana Podracká. „Ze začátku se mi jelo těžce, měla jsem ztěžklé nohy, ale druhá půlka byla lepší, tam už se to rozjelo. Na trase jsem se honila s Hankou Šindelářovou, ona byla silnější ve sjezdech a já jí zase odjížděla v kopcích, tak když jsem v posledním kopci viděla že není se mnou, říkala jsem, si že by to mohlo vyjít,“ říká Podracká ke svému triumfu s tříminutovým náskokem před druhou Hanou Šindelářovou, která trať dokončila v čase 1:55:29. Třetí mezi ženami dojela do cíle v čase 1:56:13 Jana Vorlíčková.

Ženská vítězka Hana Podracká


Do poslední chvíle provázela závod nejistota, zda se vůbec uskuteční. „Poslední dny před závodem jsme se zhoršující epidemiologickou situací sledovali zprávy, jestli nám konání závodu ze dne na den nezakážou, roční přípravné práce by tak přišly vniveč. Nakonec ale vše vyšlo nad očekávání skvěle. Nejen krásné slunečné počasí, ale zejména skvělý přístup účastníků, kteří důsledně dodržovali vyžadovaná bezpečnostní opatření a nošení roušek, přispělo k neopakovatelné pozitivní atmosféře celého dne plné vzájemné tolerance,“ s dojetím popisuje ředitelka závodu Kateřina Malá.


Účasti na závodě se nezalekli ani rodiče s dětmi. V rámci závodu nazvaného Pražský dětský sprint se utkalo přes sto mladých jezdců v šesti věkových kategoriích. V areálu během dne probíhal také doprovodný program, jehož hlavní hvězdou byl biketrialista Petr Kraus. Své umění rovnováhy a perfektního ovládání kola předvedl nadšeným divákům i za jejich osobní asistence. Ve stánku Zážitková prevence si zájemci vyzkoušeli, jak se cítí člověk, který má po úrazu otřes mozku.

Dětský závod


Pořadatelé se rozhodli část příjmů ze startovného věnovat na bionickou ruku pro patnáctiletou Amálku, o kterou přišla kvůli rakovině. „Bylo hodně závodníků, kteří na start nakonec nemohli dorazit z důvodů spojených s nákazou nemocí Covid – 19, třeba nařízenou karanténou. Rozhodli jsme se vzdát zisku za startovné od těchto závodníků a použít ho na dobročinný účel, zašleme ho Amálce na transparentní účet u Konta bariéry. Pro ty, kterým startovné propadlo, tak může být alespoň malou náplastí, že přispěli 20 000 Kč Amálce na novou ruku,“ dodává Kateřina Malá.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Nadace ČEZ, Hlavního města Prahy, Městské části Praha 6 a dalších partnerů akce. Dále jí podpořilo České vysoké učení technické v Praze a konání umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

Pokoř Okoř!


Kateřina Malá

Diskusní fórum pro: "Vítězem 22. ročníku závodu Author Pražská padesátka se stal olympionik Jaroslav Kulhavý"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |