Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

1. česká virtuální cyklojízda je tady. Staň se její součástí

22.10.2020 09:08

Sport, cyklistika, startovní čísla, medaile, diplomy, zábava, rodina, závod – všechna ta slova vystihují, co zažiješ, když se zapojíš k historicky 1. Virtuální cyklojízdě. Virtuální závody jsou fenomén doby covidové, tak se nebojte připojit. Registrace je zdarma.

Bookmark and Share

Přihlášení k závodu naleznete ZDE.
Přihlášení k závodu zabere asi tolik času, jako ujet 500 m na kole. Přihlášení nevyžaduje žádnou speciální registraci ani přihlašovací údaje.

S podzimem přichází i konec hlavní cyklistické sezóny. Dokud alespoň trochu přeje počasí, pojďte si s námi užít ještě trochu zábavy a soutěžní atmosféry při historicky 1. českém virtuálním cyklozávodě. Ať už jezdíte jen pro radost, nebo brázdíte na kole silnice každý den, tato virtuální výzva je vhodná pro všechny. Společně tu sezónou uzavřeme v závodním stylu! Závodní kategorie jsou rozdělené podle toho, jestli jezdíte na silničním nebo horském kole a z distancí si vyberou začátečníci i pokročilí. V nabídce nechybí ani dětské závody a jednoduše si tak můžete zpestřit rodinný cyklovýlet. Každý účastník obdrží startovní číslo, diplom s umístěním a kdo bude chtít, dostane i originální dřevěnou, gravírovanou medaili přímo do schránky.

Venkovní teploty sice pomalu klesají, ale ty barevné výhledy za takovou podzimní cyklo projížďku opravdu stojí. V této době, kdy se navíc ruší jeden závod za druhým, je tato virtuální výzva skvělou možností, jak zažít závodní atmosféru kdykoli, kdekoli a v bezpečí. Virtuální výzvy/závody probíhají stejně, jako jakýkoli jiný druh závodu. Na kole skutečně pojedete, virtuální je pouze tabulka výsledků. Vše ostatní je reálné a je jen na vás, jak zvládnete jednotlivé výzvy, které absolvujete svým vlastním tempem a na trati vašeho vlastního výběru.

Vyzvěte na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a zakončete tak cyklistikou sezónu.

Princip je jednoduchý: na webu www.virtualni-zavod.cz se během několika vteřin přihlásíš k závodu a trati, která tě nejvíce osloví. Následně vybranou trať absolvujete ve skutečném světě a svůj výkon změříte sportovními hodinkami, jakoukoli aplikací v telefonu či vyfotíte čas na stopkách. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete na web svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava, nebo jen fotku hodinek či stopek apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.


„Popularita Virtuálních výzev/závodů velmi rychle roste. Odpadá při nich totiž veškerý ostych a překážky, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusí mít strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední, že na reálný závod ještě nemají. Výhodou je i to, že mohou závod absolvovat během delšího časového rozmezí a nemusí tak plánovat rodinné víkendy podle termínové listiny skutečných závodů. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,“ vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, organizátor Virtuálních závodů.

Startovné a registrace

Jde nám hlavně o to, abyste se sportem a pohybem bavili, proto jsme startovné na tento závod ponechali zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI.

 

Dřevěná medaile

Z nabídky závodních tratí si určitě vyberete, a to i v případě že jezdíte jen na horském nebo naopak pouze na silničním kole. Je jasné, že ti z vás, kteří mají radši jízdu na silnici, ujedou požadovanou vzdálenost rychleji než ti, kteří jezdí raději v terénu. Protože tyto výsledky nelze moc srovnávat, rozdělili jsme tratě na 50 km a 70 km podle toho, na jakém typu kola závod pojedete. Nejkratší závod na 25 km jsme se rozhodli ponechat smíšený, protože předpokládáme, že tuto nejkratší trať budete chtít absolvovat spíše zážitkovým způsobem. Trať na 100 km jsme vytvořili naopak speciálně pro silniční specialisty.

 

Tereza Kovaříková

Diskusní fórum pro: "1. česká virtuální cyklojízda je tady. Staň se její součástí"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu