Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Stylově na výlet do města i do přírody

14.12.2020 08:37

Neseďte doma a vyrazte na výlet. Kam? Pokud nejste zrovna milovníci hor, tak i ve městech a jejich okolích najdete jistě nezapomenutelná místa. Např. rozhledny, zříceniny nebo různé vyhlídky.

Bookmark and Share

Ne každému, kdo se chystá na nějaký výlet, se musí líbit klasické střídmé outdoorové oblečení, které často vypadá všechno dosti podobně a je poměrně nicneříkající. Věřte, že na každý výlet se dá obléci stylově a zároveň osobitě, ať už plánujete procházku městem nebo túru přírodou.

Do města


Pokud je cílem vaší cesty město, kde plánujete navštívit památky muzea, kostely a podobně, nepotřebujete k tomu být nějak zvlášť funkčně vybaveni, co se oblečení týče.

Dámy mohou v letních měsících zvolit například šaty nebo sukni, které jsou volné a vzdušné, a nebude vás proto nikde nic tlačit a zavazet. Zároveň v nich není horko, a pokud by se ochladilo, je velice snadné je doplnit o legíny nebo punčochy. V batohu nebo tašce je dobré mít pro případ změny počasí ještě alespoň jednu vrstvu navíc, aby vás nezaskočil vítr nebo déšť. Outfit doplňte o pohodlné tenisky nebo sandálky. Jestliže se chystáte jet v chladnějším období, nic nepokazíte oblíbenými riflemi nebo legínami, tričkem z příjemného materiálu, huňatým svetrem a teplou bundou.

Pánové nešlápnou vedle, pokud si oblečou například volnější kalhoty, tričko Jordan a bundu, která ochrání před nepřízní počasí. Tu si v případě horka můžete stylově omotat kolem pasu. V zimních měsících se bude hodit ještě navíc mikina nebo svetr. Na nohy nazujte některé univerzální Jordan boty a vyrazte.

Co se praktičnosti týče, je praktičtější mít věci uložené v batohu, jelikož tak budou vaše ruce volné a nic vám nebude bránit zachytit všechny zážitky fotoaparátem. Navíc v dnešní době existuje široký sortiment batohů, ze kterého si dozajista každý vybere.

Do přírody


V terénu se stává základem kvalitní a zároveň komfortní obuv, jelikož pohyb v něm je mnohem náročnější. V botách musíte vydržet celý den, je proto důležité i výběr velikosti a řádné prošlápnutí před výletem. V případě túry by také obuv měla být co nejvíce protiskluzová, aby nedošlo k nějakému zranění. Vybírat můžete z celé řady modelů.

Co se oblečení týče, mělo by být již trochu funkčnější než ošacení do města. Podstatou je vrstvení. Jednotlivé vrstvy se dají jednoduše svlékat a oblékat a vy jste tak připraveni na změnu počasí. První vrstva musí dobře odvádět pot. Vhodné jsou legíny a tílko v termoprovedení. Zde na vzhledu příliš nezáleží, jelikož tato vrstva zůstane skryta pod ostatními. Druhá vrstva zatepluje. Vhodným materiálem je fleece. Oblečení z něj se vyrábí v mnoha barvách a je tedy jen na vás, čemu dáte přednost. Barvy ovšem dodávají na osobitosti a stylovosti. Třetí vrstva funguje jako štít před větrem a deštěm. Nyní jsou velmi oblíbené pláštěnky všech vzorů a barev. Každý kousek by měl být samozřejmě dobře pratelný. Mimo civilizaci je totiž mnohem větší šance na zašpinění. Bez batohu se v přírodě s největší pravděpodobností již neobejdete.

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Stylově na výlet do města i do přírody"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |